Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
flaša
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 215
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Za devetimi gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša » 03. Mar. 2010 13:17

Dioniz napisal/-a:je to normalno? enkrat pred vsaj petimi leti sem šel na zmenek in na sredi videl, da sem pozabo denarnico doma in ni blo možno da bi plačal. Ker je bla ona doma samo 3 minute hoje je rekla, da bo ona po denar šla... in jaz čakam.... čakam... pa nje ni pol ure, pa tričetrt ure... in pol mi napise sms, da jo je sokiralo da nisem mel denarja in, da ona ne bo na zmenku z nekom, ki nima denarja s seboj da bi plačal.. počutil sem se kot največji donkey tam v lokalu....

seveda z njo več nisem hotel imet stika.


Omg... kuraaaaaaaaaaaaaa!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Mar. 2010 15:42

Džeki napisal/-a:Ženska, ki si ji všeč, ne bo nikoli začela vleči denarnice ven, če jo pelješ nekam (jo pecaš). Če gresta na prvi zmenek in ona začne mutit, da bo plačala svoj del, ali celo za oba, si lahko 100 %, da je zmenek propadel in da hoče biti samo prijateljica.

Ko sta pa že v zvezi, je pa čist ok, če kdaj ona plača.


Kdo te je pa to nategnil? :D

Jaz vedno začnem brskat za denarjem (vsaj navidezno :) ), razen, če sem s starši kje. Saj potem pustim, da on plača, ampak vsaj štartam pa po denarnico.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 03. Mar. 2010 16:39

Saj sem vesel. Itak mi ni bla všeč. Obupno preveč nadišavljena pa namazana. NOT my type! :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 03. Mar. 2010 16:58

Ja sem mela enega prijatelja in vedno smo hodili na kavo on pa 3 tipice(smo se skupaj vozili v srednjo šolo).

Gremo prvič na pijačo: plača on
Gemo drugič: se spet vrine on
Gremo tretjič: hoče plačat, smo se skregali, pač ne more vsakič plačat
In vsakič naslednjič: ko smo šli smo se kregali, ker ga je doma ate učil, da mora plačat on. Ja kk, da ne. Vsak dan pa res ne more plačevat.

Potem pa en drug sošolec:
Gremo na kavo: plačam
Gremo na kavo: plačam
Gremo na kavo: plačam
Gremo na kavo: nikoli v življenju mu več nisem plačala.
Pa ta tip je rad povabil na kavo zato, da si jo pol ti plačal. (al ni blo bankomata v bližini, al je pozabil denarnico)
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 03. Mar. 2010 17:03

Ja naj se grejo solit, tipi so ratal preveč razvajeni, kar naj plačujejo, kaj pa kavalirstvo,... a kdo še pozna to besedo? :)
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 03. Mar. 2010 17:09

lipgloss napisal/-a:Ja naj se grejo solit, tipi so ratal preveč razvajeni, kar naj plačujejo, kaj pa kavalirstvo,... a kdo še pozna to besedo? :)


Vedno sem bil kavalir do ženske, ki sem jo hotel položit. Stara šola pač. Žal mi ni bilo nikoli.

Punce zgoraj trdijo malo drugače, ampak jaz še vedno svetujem fantom, naj na prvem zmenku plačajo vse.Vsaj na prvem.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Mar. 2010 17:20

buubbika napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:
Jaz vedno začnem brskat za denarjem (vsaj navidezno :))

Zdaj mi je pa kar v glavo zavrelo, ko sem to prebrala. Ne maram takega folka, ki se dela, da bo plačal in muti z denarnico in jo kao išče, ko je pa že vse plačano, jo pa najde!!! :willnicht:


No no, ne se razpočit. :lol:
S kolegi imamo finance čisto pošteno urejene (itak načeloma vsak plačuje zase, ker nas je enostavno preveč, da bi se častile cele runde), pri prvih zmenkih je pa res tako, da torbico v naročje potegnem bolj kot gesto, ker sem pač navajena, da vsak tip hoče prvič plačat in se ne mislim pregovarjat glede tega sredi kafiča. Bom že jaz drugič.

S kelnarjevega vidika ni nič bolj smešno kot dve stranki, ki ti tiščita vsaka svoj bankovec v roke in se hkrati med seboj prepirata, kdo bo plačal. Račun pa 2,7 evra :D
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Mar. 2010 17:41

jullia_ napisal/-a:
buubbika napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:Jaz vedno začnem brskat za denarjem (vsaj navidezno :))

Zdaj mi je pa kar v glavo zavrelo, ko sem to prebrala. Ne maram takega folka, ki se dela, da bo plačal in muti z denarnico in jo kao išče, ko je pa že vse plačano, jo pa najde!!! :willnicht:

No no, ne se razpočit. :lol: /.../ je pa res tako, da torbico v naročje potegnem bolj kot gesto, ker sem pač navajena, da vsak tip hoče prvič plačat in se ne mislim pregovarjat glede tega sredi kafiča. Bom že jaz drugič.
Tud jz sem tkole razumela tvoj prvi (citiran) post..in se mi zdi čist OK poteza :D, da pač nakažeš, da si pripravljena plačat, če je treba in da te potem tipo ustavi - men se zdi fajn.
Uporabniški avatar
čokolinček
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 230
Na forumu od: 8. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a čokolinček » 03. Mar. 2010 17:50

Moja matematika je čist enostavna - če mi je tip všeč, mu pustim da plača prvič on (ponavadi mi že preden vlečem denarnico ven, reče; Dovoliš da jaz plačam?) , če pa vem, da si ga ne želim več videt, na vsak način vztrajam da plačam jaz. Če ne gre, pa ne gre.
V zvezi pa ni važno, pač enkrat en drugič drug, če en nima, da drug... Big deal.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Mar. 2010 17:54

Jah ja, malo trapasto mi je samo sedet in čakat, dokler dejansko ne reče, da bo on plačal.
Saj mogoče je neumno, ker pač oba veva, da bo na koncu on plačal. Taka družbena norma, brez prave funkcije, samo zaradi izgleda :)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 03. Mar. 2010 19:12

sicer ne hodim na veliko zmenkov, ampak, ko sem šau sem vedno jaz plačal :) razen takrat v tistem primeru :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 04. Mar. 2010 22:06

Men je pa zmeri bedno, če hoče tip zmeri plačevat.. Nej bo pol vsaj tko, d vsak enkrat.. 'Cause i'm an independant women who can pay for herself and doesn't need a guy to do that for her; vsaj jst tko vidm.. In isto je k gremo s frendi vn.. Al vsak zase plača, alpa se izmenjavamo, pa se mi to res najbolj fer zdi..
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 04. Mar. 2010 22:42

Dioniz in kako si pol rešu situacijo? :lol:

Pomojem je prav, da vsaj na prvem zmenku plača tip.

Vem pa tudi za ženske, ki jim nikoli ne pade na pamet, da bi plačale...v stilu: js sem ženska...samo tak tip ženske pa res nima dosti v glavi, to so ponavadi une, ki iščejo bogate :)
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 05. Mar. 2010 1:10

kolega mi je denar pripeljal :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Mellyora
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 22. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Mellyora » 06. Mar. 2010 7:48

hihi, lahk si jo pa zlo "prikladno" pozabil doma, pa si zdej jezen na to punco, ker ni hotla plačat :D

a HECAM TE NOOOOOOOO :D
Freedom is just another word for nothing left to lose..J.Joplin

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]