Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 10. Jan. 2008 23:33

Se čist strinjam z jullio, aloho in sončnico!
Vsak par se pač zmeni po svoje, a ne...

Midva sva tut nekako tko začela, da ko sva se spoznala sm jst pač mela več keša k on, in se običajno jaz plačevala, on pač ni še imel službe jst sm mela štipendijo...Oba sva itak mela mal dnarja, ampak sva nekako sfolgala. In nikol mi nisem pod nos metala češ fak jst sm mogla vse plačvat...K pa sva oba dobila službe, je on nemalokrat razvajal mene. Stvari kot so kino, kofetki, kosilca, večerje ponavad zdej vsak plača enkrat, al pa tut večkrat zapored, res je u bistvu vseen...Dopust pa si ponavad razdeliva.

Neki obremenjevat se s tem kdo kdaj kšn kofe plača se mi zdi totalno brezveze - pol k enkrat živiš skupaj se šele začne pravi pogovor o financah. Potem to kofetki in večerjice in dopustki postanejo skupno gospodinjstvo in s tem skupne finance. Nič moje al pa tvoje, ampak NAJINO :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Jan. 2008 23:45

Oh, seveda je jasna razlika, lih zato govorim o tem, da eni čis prehit nalimajo pečat sponzoruše punci, k ji pač tip večkrat kej plača.

Da te on želi mal razvajat, je eno, da ti prčakuješ, da te razvaja, je pa drugo. Zarad mene mi loh sam še Kinder Jajčke kupuje, ostalo pa deliva, pa se med nama ne bo nč spremenil :) .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 10. Jan. 2008 23:49

Sej sm rekla - se čist strinjam s tem kar meniš o tej temi! Pa tut sama vem kakšna je jasna razlika med tem ali te tip želi "razvajati" al pa da jemlješ to za samoumevno.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Jan. 2008 0:10

jullia_ napisal/-a:a vi res ne vidite razlike v odnosu? eno je, da ti fant nekaj plača, ker ti ne moreš, in se mu lepo zahvališ. drugo je, da ponoriš, ker fant pričakuje, da boš prispevala denar za skupni dopust.
razlika je v tem, da ti nekdo nekaj da in si hvaležen, ali pa nekaj smatraš za samoumevno in ponoriš, ko tega ne dobiš.

lepo je, če fant vidi, da ti nimaš denarja in ti priskoči na pomoč, ampak ni pa to dano za gotovo in v kamen zapisano pravilo, ker fantje pač prispevajo v zvezi več denarja. v temu primeru smo punce strošek in imajo prav tisti, ki pravojo, da je ceneje dobit kurbo.


se strinjam ja.Vsak pač po svoje presodi in se zmeni kako in kaj.samo še vedno se mi zdi mal mimo to, da se kar jasno pričakuje da če ma tip solidno plačo, da bo kar plačal dopust in vse supaj ker ti pač nimaš.s tem se ne strinjam, ker prvo kot prvo tip dela sam zase in ni tle nobene logike da bi mogu še komu krit dopust, drugo kot drugo, se pa tud da med vikendi če je faksa veliko, zaslužt kej.
načeloma sva midva tko, da enkrat on enkrat jst.lohk tud dvakrat on, pa trikrat jst, sej niti ni važn, sam da je neki sredinskega.Tud jst ne maram in nebi hotla in pustila, da mi dopust plača, čeprav ma solidno plačo.Take stvari si lahko čist komot sama krijem in hočem met pač čisto vest, brez da bi se kdaj kej zgodilo, pa bi vlačil po celih vrhovcih da mi je dopust plačal :D No, sej to verjetno nebi, ampak vseeno.Če lahko sama se ne bom naslajala na njegove dobesedne žulje.
in še to mi je čist mim, da nekatere pričakujejo tud nevemkakšna draga darilca itd. in če jim ne prinese potem surla do pakistana.Nevem no, sam men to ni.Zdej trileta mi je prnesu majhna darila-a lepa, ampak letos se je pa kar izprsil in mi je kr bed :oops: nism pa nikol prčakvala nevem kaj dragega, ker mi to ni pomembno in ker vem da bi rad tud sam kej imel in da nerabi tok vame vlagat, ker ga mam rada tako ali drugače. :)
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 11. Jan. 2008 0:47

sončnica napisal/-a:Meni pa ni jasno kako ene vse mečete v isti koš. Sama naprimer mam štipendijo, to mi pokrije stroške bivanja v ljubljani+karto za vlak+hrano...Od doma pa tud nikakor ne morem dobit večjih vsot denarja,pač nimam te možnosti, ostane mi enih bednih 40 evrov za ceu mesec - "luksuz". Zraven svojga faksa delat ne morem, ker mi nikakor ne zlaufa,edin če kako leto zabluzim. Moj fant pa dela in ma solidno plačo. In kaj zdej je za pričakovat,da zato ker js nimam denarja,da bi seb plačala dopust, ne greva nikamor? Mislim men to ni logično, vsak se trudi po svojih močeh, ne pomeni če ti fant plača dopust da si pa zato že sponzoruša!!Pa kaj je z vami kle gor? Men ga je tud plačau prejšnje poletje in kaj zato. Sm prispevala kolk sm lahko definitivno pa je on plačau 70% vseh stroškov. Drgač se trudim s pijačkami in drugimi zadevami,da plačam čim večveč pa ni v mojih močeh. Dober da vem da sm zdej že sponzoruša.


Sej naceloma mas prav, ampak vseen se mi zdi mal cudn da se ti ne zdi logicno, da ne bi sla vidva na dopust, ker ti nimas dnarja. Torej se ti zdi samoumevno, da ker pac ti dnarja nimas, on placa dopust za oba. Najbrz potem to tud pricakujes, ane? Mislim sej stekam no ... Ampak sama bi se pa fuuul bedno pocutla da bi mi nekdo dopust placal, pa tud ce bi mel dost vec dnarja kot js. Mogoc bi pol drugac gledla na to ce bi dejansko mela enga takga (do zdej se nism nikdar hodla s kom ki bi bil prav zaposlen al pa skoz kej delal prek studenta ipd.) - ne izklucujem te moznosti. :D Bi pa vseen od takga pricakovala da mogoc placa kaksno pijacko al pa kino vec kot js, ce bi ze ravno mel 3x vec dnarja. Nekih vlkih stvari pa ne bi hotla. Pol bi sla pa narazn pa bi mi kje pod nos metal kaj vse mi je placal al pa kupu itd. ... a-a.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Jan. 2008 1:00

...
Zadnjič spremenil delusional, dne 30. Jan. 2008 0:17, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Jan. 2008 1:06

delo punca, delo :wink: če ne pa ne greš.Ne moreš neki po svoji logiki živeti na račun svojega fanta, če že na račun svoje mati ne moreš.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Jan. 2008 1:10

*purple* napisal/-a:delo punca, delo :wink: če ne pa ne greš.Ne moreš neki po svoji logiki živeti na račun svojega fanta, če že na račun svoje mati ne moreš.


ma ti zaradi mene delaj že od 15ega leta. pa ko boš mogoče končala s tipom (isto za črno mambo), naj vam še račun izstavijo.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 11. Jan. 2008 1:26

Js pa res ne razumem kak lahk nektere prav pricakujete da vam fant placa dopust in se vam zdi nedopustno, da ne bi mogle it, ker vam skopuhar noce placat, same pa tud nimate kesa. Kaj pa ce ne bi mele fanta?? Kdo bi pa pol financiral?? A pol bi pa blo ql, da ne bi blo morja (al kakrsnegakoli dopusta ze)?
Ko sm js sla s fantom na morje, tud nism mela neki ful dnarja, medtem ko ga je on mel precej vec in so mi pac financiral doma - ce mi ne bi hotli, pac ne bi sla. Al bi sla pa delat! Nikakor pa ne bi pricakovala, da mi on placa.
Zadnjič spremenil no angel, dne 11. Jan. 2008 1:27, skupaj popravljeno 1 krat.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 1:26

Em pijačke,kino in podobne zadeve usak enkat oz. pač kukr naleti...S tem se niti ne obremenjujeva..učas ga opomnm da bi rada jst plačala k on ne mara preveč da to plačujem...Sam je prou tko da je nekak na pou.Ne predstavlam da bi mi nekdo neki skus častiu,vabu nekam..Sama pa u zameno neb dala nč..Nism tko uzgojena..

Morje si pa usak sam plača..Sam če bi mela dnar bi ga kam povabila pa plačala in nč prčakvala od njega.Sam tko k pa sva oba bl pr študentskih dnarčkih pa to ni lih enostavno.. ;)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Jan. 2008 1:29

....
Zadnjič spremenil delusional, dne 30. Jan. 2008 0:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 11. Jan. 2008 1:30

^^ No to je pa drugo. To je se hujs, da tip spara na punci. :D Sm ze js tud mela izkusnje s takimi. :evil:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 11. Jan. 2008 1:50

delusional že itaq s prvim postom objasnjuje kako naj bi blo z njo in njenim tipom(+bivšimi). Ne vem kje je tema zašla..sam vrjamm da ženskam k je samoumnevno, da jim tipi use plačajo, da jih sponzorirajo da so sponzuruše ;)

Sam jst pr njej nism tega zasledila, če je rekla da ona zalaga use z dnarjem, da je ona tista k ulaga skos pa daje pa ne vem kaj še use..medtem k ma tip dobro službo, mu je pa težko dat dnar..njen problem ni torej da bi rada da use plača..sam lahk bi tut on kej dau,povabu,plačou..To je tip od gnoja,lih kontra varianta žensk k iščejo sponzorja.. ;)

Tko, da jst se s takim neb ubdala..Mene bi to ful motilo..Tku k bi me če bi jst ful ulagala u zvezo(recimo u čustvenem smislu) njemu bi se pa jeb*lo za use..
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 11. Jan. 2008 8:15

sm hotla bit tih sam zdej se bom pa resno postavla v stran njenmu tipu, ker sem zvedla par podatkov.
Delusional:
kot 1:če tip plača cel vikend za tvoj rojstni dan, hotel in cel dan ti pa samo kosilo..se ne pritožuj da si mogla sama plačat za rojstni dan
kot 2: če ti sprožiš prepir po neumnem, potem se ne pritožuj ker tvoj tip ni hotel stabo nikamor za nov let
kot 3: pijačk baje nisi nevem kok plačala..je bilo bl 70/30 za njega
pa še glede bivših...js bi se zamisla zakaj je lahko bivšim vse plačal (si tudi sama napisala) tebi pa nič? očitno torej nima problema s plačevanjem temveč s tabo???
itd. preden tukaj začnete njega obtoževat da je moška svinja se mi zdi pošteno, da se zve še njegova plat zgodbe..je mislil sam odgovorit in mogoče še bo..za zečetek sm pa js
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 11. Jan. 2008 8:18

ti bom odgovorila na pm. ne vem zakaj bi tu.
in tudi ne vem zakaj bi on meni preko foruma odgovarjal. :lach:

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov