Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 10. Jan. 2008 13:51

...
Zadnjič spremenil delusional, dne 30. Jan. 2008 0:15, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 10. Jan. 2008 13:55

delusional napisal/-a:
črnamamba napisal/-a:
delusional napisal/-a:žiher bi mi kdo kdaj plačal dopust, ja. ma tega ne bom dočakala. s klošarji s kakimi se ukvarjam, bi mogla jst prej njim plačat, da bi sploh šli.
dej ne blebetaj in breberi še enkrat prvi post, če nisi razumela.

ja al pa ti preberi vse odgovore in boš vidla,da si edina , ki hoče ,da ji fant (sponzor) plača dopust!


ma daj, sploh ne razumeš s kakimi tipi imam opravka.


razumem...vem ,da so eni,ki raje vidijo ,da punca vse plača...in so ful navezani na svoj denar...
AMPAK...s kakšno punco imajo pa oni opravka?kako lahko zahtevaš kaj takega?ni fer...zakaj ti morejo plačat dopust?zakaj mora fant več dnarja zapravit?ja pol pa bodi doma, pucaj , likaj , ne odgovarjaj, ne voli....in sploh vse kar so delale ženske, ko so bli moški edini z denarjem...
:eek:
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 10. Jan. 2008 14:03

....
Zadnjič spremenil delusional, dne 30. Jan. 2008 0:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Jan. 2008 15:20

delusional napisal/-a:
fant mora več dnarja zapravit, če dela, mene pa preživljajo starši.


evo, spet neumnosti kvasiš, imaš kar primeren nick ;) .
vsak človek naj živi svojim financam/standardu primerno. jst bi se počutila grozno trapasto, če bi recimo hodila vsak petek bowlat na fantove stroške. če si ti z denarjem, ki ti ga starši dajo, ne moreš privoščit stvari, ki bi jih rada, je veliko bolj normalno, da si najdeš službo, kot pa da zajedaš tipa.

pa še enkrat ponavljam, to velja za pare moje starosti, ne za takšne, ki že živijo skupaj, si delijo stanovanje in imajo po možnosti dva otroka.

pa ja, sem prebrala prvi post. ogorčena si bila, ko ti je fant rekel, da krij svoj del stroškov za dopust. sponzorušasto pač.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 10. Jan. 2008 15:22

;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 17:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bittersweet
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 14. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bittersweet » 10. Jan. 2008 16:03

hm... kk dopovedat tipu, ko še ni tvoj tip ampak hodita dejansko sam na kave, pa kdaj drsat, ipd... da bi tut ti kdaj plačala kako tortico al pa kej... ker se počutim tk zajedalsko... pa mu vedno rečem, da dans bom pa js plačala ko je on zadnič. pa on upraša natakarja, če bo slučajno od punce uzel dnar, al od tipa... in itak se mi natakar nasmeji pa uzame od njega dnar... sem razmišljala, da bom začela, mal predn boma šla iz kake kavarne, hodit na "wc" pa na skrivaj plačala... :twisted:

res je, da ponavadi js vozim, ker on nima izpita (pač lenuh)... sam to z bencinom od mame pa atija...
pa se js kdaj potrudim pa mu prnesem ananas (ga ma ful rad) al pa kako malenkost...
sam vseen se počutim nekako dolžno... da bi kdaj mogla tut js dat za pijačo... pol pa še drugi na njegov mlin vlečejo... tk za kak srečelov al pa drsat, če nas gre več: ja boš pa že ti dal za njo...

bah, upam, da ste zastople/i ka sem hotla povedat...
LOVE hurts
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 10. Jan. 2008 16:08

Bittersweet napisal/-a:hm... kk dopovedat tipu, ko še ni tvoj tip ampak hodita dejansko sam na kave, pa kdaj drsat, ipd... da bi tut ti kdaj plačala kako tortico al pa kej... ker se počutim tk zajedalsko... pa mu vedno rečem, da dans bom pa js plačala ko je on zadnič. pa on upraša natakarja, če bo slučajno od punce uzel dnar, al od tipa... in itak se mi natakar nasmeji pa uzame od njega dnar... sem razmišljala, da bom začela, mal predn boma šla iz kake kavarne, hodit na "wc" pa na skrivaj plačala... :twisted:

res je, da ponavadi js vozim, ker on nima izpita (pač lenuh)... sam to z bencinom od mame pa atija...
pa se js kdaj potrudim pa mu prnesem ananas (ga ma ful rad) al pa kako malenkost...
sam vseen se počutim nekako dolžno... da bi kdaj mogla tut js dat za pijačo... pol pa še drugi na njegov mlin vlečejo... tk za kak srečelov al pa drsat, če nas gre več: ja boš pa že ti dal za njo...

bah, upam, da ste zastople/i ka sem hotla povedat...


mi ja...avtorici teme pa to ne bo jasno...

no... po moje mu je malo hudo..moški ego...da ga ti voziš....pa pol krpa ego na tak način.....oz. eni so tako navajeni... jaz sem v takih situacijah res hodila "na vc" mim šanka ...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Jan. 2008 16:12

očitno ima tako družbo, da bi se norca iz njega delali, če bi pustil, da ženska zanj plačuje. tale, da greš skrivaj plačat je po eni strani fajn, čeprav mu utegne it na živce.
poskusi (ampak takrat ko bosta sama) čisto direktno rečt, da ga nekam vabiš.
se mi pa zdi pametno čisto direktno povedat, da ti je nerodno in naj ti za božjo voljo pusti eno kavo plačat. sej ne boš nikomur povedala :)
Uporabniški avatar
Bittersweet
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 14. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bittersweet » 10. Jan. 2008 16:27

hehe... ne pomaga drugega kot to, da plačam za njegovim hrbtom... ker sem to, tut že poskusla , da sem js povabla in posledično prčakvala, da bom js plačala... pa sem mu to tut povedla... pa je trmast...

pa ne gre se tok za norčevanje družbe... sam vsem se zdi logično, da bo on plaču za naju... pa niti skupi nisma... in se res počutim kot tahujši prisklednik... zadnič smo šli v en klub, pa tk reče en kolega: ti daš pa 5 evrov za vaju... pa sem bla sj sam tk... halo, nisem js klošarka tule, da bi mogu on plačat za oba... pa še js mam štipendijo, njemu pa ati pa mama devata dnar (ga ma ponavdi res mal več ko js, sam to je pač, ko je edinček ratal (ma brata pa sestro, oba že poročena pa mata otroke, njega pa ati pa mama zdej razvajata), pa ni bil dnar pr njih nikol problem)... in pol sreča ni mel drobiža, pa je mel sam 2 evra, pa sem dala js 3... še pol € za njega zravn... sem se kr mal bolš počutla pol...
LOVE hurts
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 10. Jan. 2008 16:30

ajej te finance :?

js sm mojga na srečo "zdresirala" (ojej ku grd izraz-sej ne mislim dobesedno :wink: ), d če js povabim, js tud plačam...ponavadi je tud tko...predn naročiva (ko js povabim na pijačo al kamorkoli), mi mora oblubit, d lhko js plačm, drugače ne naročim :)
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 10. Jan. 2008 21:57

Meni pa ni jasno kako ene vse mečete v isti koš. Sama naprimer mam štipendijo, to mi pokrije stroške bivanja v ljubljani+karto za vlak+hrano...Od doma pa tud nikakor ne morem dobit večjih vsot denarja,pač nimam te možnosti, ostane mi enih bednih 40 evrov za ceu mesec - "luksuz". Zraven svojga faksa delat ne morem, ker mi nikakor ne zlaufa,edin če kako leto zabluzim. Moj fant pa dela in ma solidno plačo. In kaj zdej je za pričakovat,da zato ker js nimam denarja,da bi seb plačala dopust, ne greva nikamor? Mislim men to ni logično, vsak se trudi po svojih močeh, ne pomeni če ti fant plača dopust da si pa zato že sponzoruša!!Pa kaj je z vami kle gor? Men ga je tud plačau prejšnje poletje in kaj zato. Sm prispevala kolk sm lahko definitivno pa je on plačau 70% vseh stroškov. Drgač se trudim s pijačkami in drugimi zadevami,da plačam čim večveč pa ni v mojih močeh. Dober da vem da sm zdej že sponzoruša.
Uporabniški avatar
črnamamba
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 5. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a črnamamba » 10. Jan. 2008 22:14

sončnica napisal/-a:Meni pa ni jasno kako ene vse mečete v isti koš. Sama naprimer mam štipendijo, to mi pokrije stroške bivanja v ljubljani+karto za vlak+hrano...Od doma pa tud nikakor ne morem dobit večjih vsot denarja,pač nimam te možnosti, ostane mi enih bednih 40 evrov za ceu mesec - "luksuz". Zraven svojga faksa delat ne morem, ker mi nikakor ne zlaufa,edin če kako leto zabluzim. Moj fant pa dela in ma solidno plačo. In kaj zdej je za pričakovat,da zato ker js nimam denarja,da bi seb plačala dopust, ne greva nikamor? Mislim men to ni logično, vsak se trudi po svojih močeh, ne pomeni če ti fant plača dopust da si pa zato že sponzoruša!!Pa kaj je z vami kle gor? Men ga je tud plačau prejšnje poletje in kaj zato. Sm prispevala kolk sm lahko definitivno pa je on plačau 70% vseh stroškov. Drgač se trudim s pijačkami in drugimi zadevami,da plačam čim večveč pa ni v mojih močeh. Dober da vem da sm zdej že sponzoruša.


si ja...delno sponzorirana...ampak ne bi rekla,da si za isti koš...si hvaležna za to kar ti da...se mi zdi da tega ne zahtevaš...velik razlike je no...ona se zfraža
sicer pa , res ne zameri, da se delat tudi med poletjem..jaz delam tudi po 2 službe že par let redno- vsak dan -in zaključujem letos zadnji letnik faksa( ocene niso najboljše)....to da pa delaš resno fax in "žrtvuješ " mal naziva sponzurašica pa verjemi spoštujem...in verjetno tudi tvoj...
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 10. Jan. 2008 22:38

Ja se da delat med poletjem, sam je delo navadno že po najinem dopustu,tak da potem pa denarja noče vzet. Vseen pa tud trdim da delusional ni sponzoruša,ampak da je naletela na take fante k se res kretensko obnašajo. Tud od moje kolegice fant se je rajš z njo skregal kot pa dau 100 evrov za novo leto isto je blo za poletni dopust. Za druge stvari ma dost dnarja,da bi pa seb plačal dopust,ki si ga punca tok želi to pa ne. Pa tud za vsako stvar mu da polovico. Js tega pač ne razumem, če fant dela se pričakuje da plača nekaj več. Tak kot moja sošolka ki dela, njen fant pa ne,ker še študira,tak da ona več prispeva, tud za dopust je nekaj več plačala. In kaj je on zdej moška oblika sponzoruše al kaj? Da se nem preveč razburjala vsak ma pač svoje mnenje :) še zmer pa trdim da nisem nit delna sponzoruša,vsak par najbolje ve in ima dogovorjeno kako stvari funcionirajo. lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 10. Jan. 2008 23:03

Sončnica, delim tvoj mnenje. Pol sm tut js kao sponzoruša, bogi moj dečko, pa tega sploh ne ve :D .

Js bi rekla, da se usak par zmen po svoje. In glede na to, da tle ne gre za konstantno plačevanje, niti enormne usote, sploh pa ne za kupvanje usake oslarije, k bi si jo bejba omisnla in se s tem na velko preseravala, on pa metu keš stran ... Če večkrat on plača oz če plača več k ti, še ne pomen, da si keš p***a. Men spadajo slednje u neko čiiiist drugo kategorijo.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Jan. 2008 23:15

a vi res ne vidite razlike v odnosu? eno je, da ti fant nekaj plača, ker ti ne moreš, in se mu lepo zahvališ. drugo je, da ponoriš, ker fant pričakuje, da boš prispevala denar za skupni dopust.
razlika je v tem, da ti nekdo nekaj da in si hvaležen, ali pa nekaj smatraš za samoumevno in ponoriš, ko tega ne dobiš.

lepo je, če fant vidi, da ti nimaš denarja in ti priskoči na pomoč, ampak ni pa to dano za gotovo in v kamen zapisano pravilo, ker fantje pač prispevajo v zvezi več denarja. v temu primeru smo punce strošek in imajo prav tisti, ki pravojo, da je ceneje dobit kurbo.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]