Kako pogosto vam moški reče "ljubim te"?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Okt. 2013 15:10

^^ Obstaja tudi druga, precej bolj preprosta razlaga: Nekateri ljudje se imajo preprosto resnično radi in si tudi besedno radi izkazujejo nežnost.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 14. Okt. 2013 15:29

Evo en update..Nazadnje sm pisala v to temo leta 2010..Zdaj sva skupaj že malo čez osem let, še vedno mislim, da praktično ne mine dan, da si ne bi rekla, da se ljubiva. In ni izgubilo pomena, ne pustiva, da izgubi pomen. To izgubi pomen, ko osebo pač nehaš ljubit nič prej, dokler osebo ljubiš, ti še vsak "banalen" ljubim te paše, ob vsakem času. Seveda tud midva opaziva razliko, ko se pač reče "ljubim te" ob čistem miru, ker je pač enemu od naju pasalo, da to pove..in je malo bolj poseben filing, samo vseeno tudi "ljubim te"-ji ob koncih smsov (ne čisto za vsakim :D), klicev in ko se kakorkoli posloviva, precej pomenijo. Pač rada to izražava, oba se dobro počutiva, ko to poveva in še bolje ko to slišiva.
It was forever..but it didnt last long..
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Okt. 2013 15:58

^^ Midva tako ''zlorabljava'' besede ''rad/a te imam'' v vseh mogočih izpeljankah. :D Meni je zelo lepo, kako sta ti besedni zvezi ločeni v slovenščini in tudi pomen strogo ločujem, pa tudi situacije, v katerih te oz. one besede izrečem. V sms skoraj nikoli ne napišem niti eno, niti drugo, samo razne poljubčke, objemčke in vzdevke ... :D

Meni se zdi slovenščina strašansko romantična ravno zaradi razlikovanja med ''ljubiti'' in ''imeti rad'', tako da tudi z veseljem tako uporabljam ...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 14. Okt. 2013 16:02

Meni je ljubim te ena čudna besedna zveza in je ne uporabljam. Tudi rad te imam uporabim zelo redko, pač sej pokažeš z dejanji, to romantično besedičenje mi ni blizu ..
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Okt. 2013 16:31

^^ Kaj je pa čudnega v tej besedni zvezi? Mislim ... čisto iskreno in dobronamerno me to zanima, ker se meni zdi pa ravno nasprotno, zelo lepo, da v slovenščini dejansko obstaja izraz, ki se uporabi zgolj za izražanje tistih najbolj globokih čustev, kot jih človek lahko čuti do sočloveka ...
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 14. Okt. 2013 16:36

Nevem. Mislim da je nisem še nikoli uporabil u bistvu. Sej pravim, romantic talk mi ne gre od jezika, nisem bil nikoli tip človeka, ki bi prav dobro izražal čustva :?
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Okt. 2013 16:39

Meni se zdi pa to ravno nasprotno in veliko več od ''romantic talka'' ... se mi zdi, da je to ravno dokaz, da si ob nekom dovolj sproščen, da si se pripravljen povsem odpret in izreč nekaj tako zelo osebnega. Hm.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Okt. 2013 16:50

parkrat na mesec, se mi zdi.
včasih je bolj pogosto pa sem rekla, da se ne počutim lagodno in se je malo umiril
jaz pa itak še 'rada te mam' ne morem rečt nobenemu, razen če sem ful pijana pa še takrat mam probleme, tak da izpade nekaj v smislu ''sej te mam še kr rada, recimo no''
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 14. Okt. 2013 17:07

*Abby** napisal/-a:Meni se zdi pa to ravno nasprotno in veliko več od ''romantic talka'' ... se mi zdi, da je to ravno dokaz, da si ob nekom dovolj sproščen, da si se pripravljen povsem odpret in izreč nekaj tako zelo osebnega. Hm.

Ja, itak da je več kot romantic talk, sam zdi se mi tko čudn, neprijetno bi mi bilo to rečt. V angleščini se mi zdi to lažje povedat, ker nima tolikšnega pomena.

Nekako tako kot Mishela, ja. Rad te imam je fraza za kdaj ko smo na kaki žurki, pa gre lažje z jezika. Mi je tudi neprijetno-smešno to slišat.

Imam pa eno kolegico, ki to skoz govori. Po telefonu tipu, v živo, nekak smešn mi je. Zakaj bi moral govorit, sej lahko punci to z dejanji pokažeš.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 14. Okt. 2013 17:57

^^ Razumem. Moj fant je na te besede dajal ogromen pomen, zato jih tudi meni ni izrekel prav kmalu/pred menoj jih ni izrekel nikomur. Nekako se mi zdi, da gre za besede ''zaveze''/''obljube'' in z njimi se res totalno razgališ. Po mojem jih je ravno zato težko izreči, ker moraš imet se mi zdi, za to urejen odnos sam s seboj (občutek, da si vreden ljubezni, da si prepričan vase ...) ter seveda s partnerjem. Se mi pa zdi, da jih je ob pravi besedi zelo lahko izreči, pravzaprav.
Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 14. Okt. 2013 19:10

^
Če imaš takega tipa moškega, si lahko srečna. Sama opazujem ljudi in se mi zdi, da čist preveč hitro uporabljajo te besede samo zato, ker je to ''in'' & se naj bi to pričakovalo od osebe. Nekako se mi zdi, da izgubljajo tisti PRAVI pomen.
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 14. Okt. 2013 20:13

hvala bogu nikoli nisem tega doživel! :D
Uporabniški avatar
sweety87
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 383
Na forumu od: 26. 5. 2008
Kraj: pod svobodnim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a sweety87 » 15. Okt. 2013 13:12

Midva si rečeva te besede bolj redko, vendar takrat kadar sva sama in je tisti občutek povezanosti še bolj prisoten. Velikokrat si rečeva rad/a te imam in mislim, da je fajn da človek sliši od partnerja te besede, saj to povezuje zvezo. Je bil pa on tisti, ki je prvi rekel obe besedi, čeprav sva oba bolj zadržana glede teh besed (pač tega ne govoriva vsakem človeku).
"Life's a journey, not a destination."
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 30. Okt. 2013 11:12

..Evelyn.. napisal/-a:Evo en update..Nazadnje sm pisala v to temo leta 2010..Zdaj sva skupaj že malo čez osem let, še vedno mislim, da praktično ne mine dan, da si ne bi rekla, da se ljubiva.


Tudi middva imava podobno navado kot evelyn in mislim da si res praktično vsak dan da si rečeva da se ljubiva, tudi po smsih, preko telefona... nama je lepo in sva se navadila na to in je nekako neka varnost oziroma nek občutek zaupanja da tudi če se skregava še ne bo šlo use v franže :) pa sva skupaj že skoraj 3 leta.
Bojana12
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 13. 10. 2013
Kraj: Besnica

Neprebrana objavaNapisal/-a Bojana12 » 30. Okt. 2013 12:59

Punica granatum napisal/-a:
..Evelyn.. napisal/-a:Evo en update..Nazadnje sm pisala v to temo leta 2010..Zdaj sva skupaj že malo čez osem let, še vedno mislim, da praktično ne mine dan, da si ne bi rekla, da se ljubiva.


Tudi middva imava podobno navado kot evelyn in mislim da si res praktično vsak dan da si rečeva da se ljubiva, tudi po smsih, preko telefona... nama je lepo in sva se navadila na to in je nekako neka varnost oziroma nek občutek zaupanja da tudi če se skregava še ne bo šlo use v franže :) pa sva skupaj že skoraj 3 leta.


To je res lepo slišati, midva si rečeva samo v živo in kadar sva sama. Se nama zdi tako bolj intimno in romantično, ampak je pa res lepo slišat tudi večkrat na dan:)

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov