Življenje in HIV virus

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

bi vzeli kri okuženega z hiv če bi bili v življenski nevarnosti

Glasovanje se je zaključilo dne 23. Dec. 2006 23:49

da
8
26%
ne
23
74%
Skupaj glasov : 31

just jst
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 13. 12. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a just jst » 13. Dec. 2006 23:49

mene zanima kaj bi naredili če bi bili recimo v Afriki kjer jih ima ful dost aids pa bi šli tam v bolnico, ker bi se ponesrečili in bi nujno rabili transfuzijo pa bi imeli le dve izbiri ali vzeti kri okuženega darovalca k druzga ne bi bilo na razpolago ali pa izkrvaveti. Kaj bi izbrali?
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 13. Dec. 2006 23:59

In kako bi mi to koristilo, saj bi v obeh primerih tako ali drugače umrla?

Izkrvavela bi.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 14. Dec. 2006 0:03

Kero neumno vprašanje, VALDA da bi vzela kri. Tako bi živela vsaj še nekaj let, pa mogoče bi vmes odkrili the zdravilo, drugače bi pa v naslednje pol ure umrla.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 14. Dec. 2006 0:29

če bom slučajno potreboval kri, prav gotovo ne bom sposoben kakršnegakoli odločanja kakšno kri bi rad...

sicer ne vem, kako je v afriki, ampak pri nas, kolikor mi je znano, vsakega darovalca dodobra pretestirajo, nenazadnje morajo darovano kri presortirati po krvnih skupinah...to bo bolj kakšen medicinec vedel...

menim, da je darovana kri brezhibna kar se tveganja tiče, zato se mi zdi tema za zapret, ker je brezvezna...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Dec. 2006 0:43

taka prašanja men niso čist nč všeč, ker NIKOLI ne moreš nečesa trdit dokler sam nisi v tej situaciji..Lahko zdaj rečem eno, če bi bila pa na tem bi naredila pa čisto drugo, ali pa tretje... :roll:
vsekakor pa imam rajši še šest/deset7ali več let življenja, kot pa pol ure ali še manj..
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 14. Dec. 2006 11:46

ne vem kaj bi naredila, me pa zanima kaj to dela v oddelku s temami o moških.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 14. Dec. 2006 12:11

Hmmm... Če bi drugače sigurno umrla, pol bi ziher. Drugač pa nisem prepričana. Najbrž odvisno, kok minimalen procent bi bil, da drugač preživim. Sam bi mogu bit po moje zelo minimalen procent, da bi vzela. :wink:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 14. Dec. 2006 12:51

Oh se eni razburjate glede vprašanja. Kuk je pa na forumu še bolj debilnih tem (pokaži oko, tvoje mere, kaj trenutno ješ/poslušaš :roll: ), pa jih velik not sodeluje in se noben ne buni.

Ok da zdej tle odgovorim. Jaz sem glasovala za NE, ker mislim, da je vseeno boljše umret takoj, kot pa potem životarit in čakat na smrt. Umiranje za tako grozno boleznijo sploh ni lepo. Če me že misli pobrat, naj me pol takrat pa konc. če bi vzela kri, bi itak vedla da mi ta ista usoda ne uide, le mnogo več bi pretrpela. Tako fizično, kot psihično.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 14. Dec. 2006 13:26

Jaz mam sam en komentar na ta zadnji post... Ker zgleda sklepaš, da si takoj ful bolan, če maš HIV. Kakor jaz vem, lahko živiš še dolgo dolgo let navidezno popolnoma zdrav, sploh danes, k je že ful nekih raznoraznih zdravil. :wink:
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 14. Dec. 2006 13:30

Ja res, se čist strinjam. Ampak ne vem kako bi blo s psiho. Si ne predstavljam živeti in vedeti da imam neozdravljivo bolezen, ki se prej kot slej konča s smrtjo. Dvomim da živiš srečno življenje in delaš vse kar bi, če bi bil zdrav. Jaz mislim, da tega ne bi bla zmožna. Po vsej verjetnosti bi se ful zaprla vase in po možnosti postala še depresivna.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 14. Dec. 2006 13:34

Ja sej, po moje je čist odvisno od človeka... :wink:
Eni itak lažje prenašajo bolezni psihično kot drugi, to je res.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 14. Dec. 2006 15:43

A?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Dec. 2010 19:45, skupaj popravljeno 1 krat.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 14. Dec. 2006 16:30

1. Totalno butasto vprasanje. S Hiv lahko zivis se mnogo let, brez krvi pa umres v pol ure. Ja res huda dilema.

2. Kaj vraga to dela v forumu O moskih?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 14. Dec. 2006 17:05

Ma res mal čudno vprašanje ...
... kot če bi npr. vprašal neko dekle, staro 17 let, kaj bi naredila, če bi zanosila - bi naredila splav ali rodila ... takrat se lahko odloča kot želi, ko pa bi bila enkrat na tem, bi psiha delala drugače in odločitev bi morala biti ali eno ali drugo ...
... sicer je to druga stvar, kot ti sprašuješ, ampak vseeno .. je odločitev ... tako da ta momemt reči, kaj bi storil, težko ... sem pa "glasovala" za NE, zakaj, ker nekako dvomim, da kljub temu, da bi bilo to v Afriki, lahko prišlo do tega, da bi me medicinsko osebje vprašalo, če sprejmem okuženo kri, pomojem niti v Afriki nimajo krvi, okužene z virusom HIV, pripravljene za transfuzijo ... ne vem, mogoče bi takrat rekla ja, v želji po nadaljnem življenju, ampak ... da bi me oni okužili in s tem sami privedli do novega bolnika, ki bo spet v breme zdravstva in možni "ogroževalec" drugih ljudi (npr. spolni stik) ...
... poleg tega bi vedela, da so mi dali možnost počasnega umiranja ... a-a, vem, kaj je bolečina in že tako jo je zadosti ... in še psihično bi bilo verjetno precej težko ...
... pa še
Jochie napisal/-a:če bom slučajno potreboval kri, prav gotovo ne bom sposoben kakršnegakoli odločanja kakšno kri bi rad...
... težko verjetno, da bi v trenutku odločitve, ali izkrvavitev ali "rešitev" z okuženo krvjo, odločala o tem jaz sama ...
... dokler nisi v določeni situaciji, v kateri se moraš odločit za "da" ali "ne", oz. za "to" ali "ono" stvar, lahko govoriš, kaj bi storil, ko pa si na tem, je pa zadeva drugačna (npr. strah, panika) in odločiš se lahko povsem drugače, kot bi se sedajle ...
Uporabniški avatar
*janch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 26. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *janch* » 14. Dec. 2006 22:49

...
Zadnjič spremenil *janch*, dne 04. Avg. 2009 16:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Life is the first gift, love is the second and understanding is the third.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov