FB - lažni profil fanta

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 8:50

Pozdravljeni, v glavnem moj problem je sledeč. Pred 3 leti sem na FB-ju (Facebooku) zasledila fanta, simpatičnnega po slikah, ki me je dodal kasneje poslal sporočilo. Komunicirala sva kake tri tedne le po FB-ju. Kasneje sva si izmenjala kontakt in govorila po smsih in telefonu. Čez čas sem želela srečanje on si je izmišljeval zgodbe, res pisane zgodbe. v bistvu celo zelo grozne, o smrti staršev, raznih zlorabah itd. Bil je zelo spoštljiv, prijeten in sem pač komunicirala dalje. To se je vleklo kar nekje pol leta, ali celo več, ko so stvari postajale vedno bolj čudne, zgodbe zakaj ne more priti pa tudi.Čustvene drame iz njegove strani kako ne zastopim itd.Potem sem stike prekinila, čez kako leto in pol sva zopet vzpostavila kontakt. vmes sem malo pozabila na vse, ker načeloma sprejemam ljudi in ne sodim, vendar se je kmalu spet vzpostavil isti odnos izmikajoč in čustvene drame iz njegove strani. FB profila nima več, vendar ne vem če sploh lahko kaj naredim razen da zopet prekinem stike, oz celo menjam številko. Prepričana sem da fant, ki je zelo inteligenten to počne tudi z drugim puncam. Ne želim, da se kaj takega ponavlja in sprašujem če je sploh kaj možno ukrenit zoper take zlorabe.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 18. Sep. 2013 9:00

Em ja ... recimo to, da ne vzpostavljaš ponovnega stika? Kaj se zdaj pritožuješ? Sama si kriva, da se je to zgodilo. In zakaj takšen naslov teme?!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 18. Sep. 2013 9:06

Kakšne zlorabe? V besedilu ne vidim ničesar o lažnem profilu ali zlorabi :| Saj si sama prostovoljno komunicirala z njim; če tega ne želiš več, mu pač povej. Tako kot sta prej prekinila stike za leto in pol.
Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 9:07

Ker je bil fake profil, lažne slike - očitno. s tem se je začlo in želim, da ste previdni pri vzpostavitvi kontaktov prek portalov. Sama sem kriva da sem vzpostavila kontakt, oz nadaljevala komunikacijo. Nisem pa sama kriva da so ljudje očitno bolani, in se norčujejo in manipulirajo z ljudmi in verjetno je to fain tudi v nadaljnje preprečiti ane :?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 18. Sep. 2013 9:21

Aja, dobro, lahko tako sklepaš, samo če ga ne vidiš v živo, tega ne moreš zagotovo vedeti. :) Lahko da je res tako, lahko so pa še druge možnosti. Npr. da ima fant psihične težave, kakšno socialno fobijo ipd., pa pač ne more zbrati poguma, da bi se v živo pokazal in prišel do tebe (tudi taki primeri se najdejo, še na forumu je bilo par fantov, ki so želeli iti do punce, pa so jim take težave preprečevale)... lahko da mu pač ni do navezave stika v živo in je želel le klepetati... Ti mu povej, da se ne želiš več pogovarjati, če ga ne vidiš v živo, in če tega ne bo sprejel, spet prekinita stike. Česa več niti ne moreš storiti, pa tudi ni v tvoji pristojnosti (razen če ti je recimo grozil ali kaj podobnega).
Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 9:26

Ne ni mi grozil, obljubljal, da se vidiva, vsakič prikladno našel izgovor:smrt enega starša, drugega, neke politične spletke, grožnje, zlorabe itd. Verjetno ima težje psihične težave, vendar kljub temu to ni v redu, sploh da se pojavlja na spletu z očitno fake profilom. Po mnnju drugih so slike fanta iz kake Turčije. Ne glede na vse kar je govoril, je izjemno čustven spoštljiv itd. ni v redu, da s svojimi iluzijami "okuži" tudi druge. Delam oz sem delala na področju sociale, in poznam vse vrste odvisnosti in psihičnih bolezni in motenj, vendar so odklonske in jih je zatorej treba preprečiti.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Sep. 2013 9:45

sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 18. Sep. 2013 9:49

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 7:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 9:50

Cat fish oddajo, ki je na neki tuji televiziji sm gledala. Mogoče bi res lahko bila uspešna tudi v Sloveniji, mislim da podcenjujem Slovence, glede izvirnosti "fejkanja". :? :? :?
Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 9:56

Glede na to, da vidim, da uporabljate nekateri ta forum za sproščanje osebnih frustracij bi samo ponovila: Zanima me kaj lahko naredim, če kaj lahko proti temu. Še enkrat hvala :) :) :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 18. Sep. 2013 10:05

Če bi imel še obstoječ FB profil, bi ga lahko prijavila kot lažni in bi mu ga verjetno zaprli, ampak ker je to že storil sam (ali pa ga je morda celo kdo prijavil?), to ni več potrebno. Kakšni pravni ukrepi ali prijave policiji bi bili tudi nesmiselni oz. se s tem ne bi ukvarjali, dokler ne bi prišlo do kakšne dejanske škode, groženj in podobnega. Lahko kvečjemu napišeš kakšno opozorilo na forumih in skušaš ozaveščat ostale možne tarče, če meniš, da je šlo res za takšno situacijo :) Ali pa pogledaš tisto oddajo od Dr. Phila zgoraj, mogoče so Američani podali še kakšne predloge na koncu, jaz je nisem pogledala.
Angelgirl84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Angelgirl84 » 18. Sep. 2013 10:06

Hvala, bom si pogledala dr. Phila :wink:
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 18. Sep. 2013 10:43

:lol:

Kakšna neumnost! Ja nehaj se pogovarjat z njim. To lahko narediš! Kaj ti ni jasno?!
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 18. Sep. 2013 11:41

Ne sekiraj se, neka bejba v Ameriki je tako nategovala tipa 2 ali 3 leta, da se kao dobita v živo in vedno neki izgovori, zelo podobna situacija, žal ne najdem linka.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 18. Sep. 2013 16:20

Abby saj punca je dobila svojo lekcijo, se zaveda da ni ok kar tako navezovat stikov in sprejemat nezanence na svoj osebni profil in verjetno se tud ne bo več pogovarjala z njim, a ne? Škoda sam, da je tak dolgo rabla da pokapira ampak očitno je in zdaj dobronamerno želi preprečit, da bi še katera druga nasedla takim ljudem.

Angelgirl, Dot ti je sicer povedala, da če bi profil še obstajal bi ga lahko prijavila kot da je lažen. Drugače pa nevem kako bi lahko pomagala drugače. Nekateri so pač naivni, niso paziljivi... med drugimi tudi ti, če misliš da se je nekdo izdjal pod lažnim profilom. Naj ti bo to šola za drugič. Kar lahko narediš je, da svojo zgodbo deliš z drugimi in jim poveš naj mal pazijo komu zaupajo. Ampak v tvojem primeru je tud mal čudno vse skup, ker niti dejansko neveš kdo je bil na drugi strani.
Yada, yada, yada...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov