Znamke, ki jih pogrešate v Sloveniji

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

DPM
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a DPM » 24. Sep. 2012 18:41

Pred dnevi smo v družbi imeli debato ali so v Sloveniji prisotne vse pomembnejše svetovne znamke ali ne. Pri tem ne gre za drage dizajnerske znamke temveč za vsakdanjo modo po sprejemljivih cenah. Imeli smo ful različna mnenja, eni da pri nas ni nič :x, drugi da se pri nas dobi večina blagovnih znamk, ki so prisotne tudi v tujini.
Ker je debata ostala brez zaključka, me zanima katere tekstilne blagovne znamke je katera srečala v tujini in jih pri nas ne moremo najti?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Sep. 2012 18:49

js hočem met to v sloveniji: http://kling.es/

pa tejle nej začnejo v slovenijo dostavljat: http://www.modcloth.com/
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 24. Sep. 2012 19:01

Jaz bi tudi! Obvezno:

Blanco: http://www.blanco.com/

pa od kozmetike The body shop: http://www.thebodyshop.co.uk/
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Sep. 2012 19:08

^^ Uuuu, Blanco :hearts:

Nujno še:
Forever 21
River Island
Primark


Čeprov po drugi strani jih nočem, je bolj dogodivščina potem nakupovati v tujini.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Sep. 2012 21:17

Na pamet mi ne pade nobena znamka konkretno zdej, ampak če jih že ni, naj pa vsaj dostavljajo k nam, no! :boese:
(pa po nekih zmernih cenah, prosim)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 24. Sep. 2012 21:55

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:04, skupaj popravljeno 1 krat.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 25. Sep. 2012 2:14

Dosti mojih prijateljev pogresa Abercrombie&Fitch, punce predvsem Victoria's Secret in Agent Provocateur ter od kozmetike MAC in The Body Shop pa se kaksno. Jih je pa se en kup, ki so v tujini zelo popularne in jih v Sloveniji ni ter so posledicno manj poznane med Slovenci.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
ursa2502
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 17. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ursa2502 » 25. Sep. 2012 5:51

^ Agent Provocateur je v Ljubljani.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 25. Sep. 2012 8:07

Mislim, da ponudba v Sloveniji še zdaleč ni tako dobra, kot bi lahko bila.
Pogrešam: Forever21, River Island(k sreči vsaj pošiljajo v Slo). Pa bila je v Slo pa so ukinli Miss Selfridge.... mogoče pogrešam bolj razširjeno ponudbo Topshopa-a.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Sep. 2012 8:38

Meni se zdi, da pri nas ni ničesar kvalitetnega. Mislim pa saj so te H&Mi in Zare itd. ampak kaj pa kej, kar je srednjega cenovnega razreda pa je dejansko kvalitetno? Sicer ne vem kaj, ampak vseeno.

Dizajnerskih stvari itak ni, Dior, Chanel, YSL itd. čevlji, torbice, obleke teh znamk...

Da o kozmetiki in ličilih sploh ne govorim, tu se pa meni srce para... MAC, The body shop to ste že omenile ampak potem je še ogromno znamk: Armani, Burberry in D&G makeup... Pa Illamasqua, Benefit, Bobbi Brown, Too faced, Makeup forever itd. itd.
Pa da ne govorim, da pol stvari od znamk, ki jih imamo pri nas sploh ni, ali pa da pridejo kolekcije z več mesečno zamudo itd.

Skratka KATASTROFA!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Sep. 2012 8:53

ursa2502 napisal/-a:^ Agent Provocateur je v Ljubljani.


Jp, in to že več let. Poleg tega pa tudi k nam pošiljajo iz spletne trgovine (če slučajno kakšnega želenega kosa ne bi našel pri nas). Pa Abercrombie & Fitch ima tudi kotičke v nekaterih multibrand trgovinah... Dior, YSL in še nekaj podobnih znamk (Prada, Valentino, Jimmy Choo, Givenchy, Gucci...) imamo že dolgo tudi v Ljubljani, tako oblačila kot torbice, čevlje in dodatke (razen seveda Chanela, ker je na voljo le v njihovih uradnih butikih oz. v ločenih kotičkih prestižnih veleblagovnic v velikih mestih), pa še tega skoraj nihče ne kupuje, tako da so prodajalne prisiljene umikat ponudbo. :?

Drugače se mi pa zdi, da je itak že preveč cot pri nas, vseh možnih lokalnih štacun menda ne moremo imeti tukaj, saj jih tudi drugod v večjih državah ne more biti :D (npr. v ZDA ali britanskem svetu so pač druge firme, medtem ko so v osrednjem delu Evrope pač kakšne druge... npr. tukaj okoli Avstrije, Nemčije so za mlade bolj New Yorker, Orsay itd., medtem ko jih malo ven ni in imajo npr. svoje New Look in Primark, okoli Španije Kling itd....). Logično, da se ponudba po svetu razlikuje, tako uniformiran pa svet spet še ni, na srečo :)
ursa2502
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 17. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ursa2502 » 25. Sep. 2012 9:43

^ se strinjam. meni je prav fajn, ko grem kam na potovanje in najdem nove trgovinice ter jih lahko raziskujem. poleg tega pa posledično ni nobena oblečena v enaka oblačila, kot npr. pol ljubljane v h&m-ovih oblačilih.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Sep. 2012 16:09

Medtem ko jim v tujih velemestih laufa posel (npr. zaradi večje mase prebivalstva in drugačnega standarda), se k nam splača prinesti bolj omejeno število znamk, preveč pa spet ne, ker bi bil trg prenasičen. Pri nas bi vsi bolj teoretično radi imeli celo vrsto izbire, za kupit bi se jim pa recimo zdelo škoda denarja... od samega ogledovanja pa prodajalne težko preživijo :) Tako pa imamo npr. cele kolekcije Marca Jacobsa itd. še od lani še vedno po obešalnikih.. No, ampak to velja bolj za te firme višjega razreda, kakšne za vsak dan bi verjetno šle hitreje v promet :)
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 25. Sep. 2012 16:16

Ponudba v Sloveniji je odlična. V osnovi so pokriti vsi stili oblačenja.

Jaz pogrešam tole:

http://www.allsaints.com/

Ampak tega v Sloveniji itak ne bo nikoli, je pa v Angliji v vsakem selu. Pač kupim, ko sem v Angliji, ali pa naročim preko neta.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Sep. 2012 19:56

^^ Saj Springfield je pa bil v centru LJ kar nekaj let (sicer samo za moške) :) Tam blizu Zare, ne vem, zakaj so ga zaprli..

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov