Kako odstraniš madeže na oblačilih? Popravilo oblačil?

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lotti
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 5. 3. 2007
Kraj: Above the clouds

Neprebrana objavaNapisal/-a Lotti » 16. Jun. 2009 16:31

Vanish Oxi action :D nism verjela, dokler nism enkrat probala in na en grozen flek od rdečega vina na belih hlačah posula ta prašek na flek in za 1 uro namočila u mlačni vodi. Ko sm pršla nazaj, ga ni blo nikjer več :D
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 27. Jun. 2009 15:20

Kako odstranit vosek od sveč.. (če se se kteri kdaj zgodi slučajno)

opcija 1:

vzameš bel list papirja (zato ker časopis lahk pušča sledi) vklopiš likalnik in likaš tolk časa dokler papir ne popije celotnega voska.

opcija 2: če mate sušilni stroj potem ni panike. Najprej normalno opereš potem pa rukneš v sušilc.. voila niti sledu o vosku ;)
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
vseenomiska23
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a vseenomiska23 » 02. Jul. 2009 11:11

Zanima me kako naj odstranim madež na beli usnejni jakni? v omari sm mela jakno zraven enega plašča in se je malo obarvalo (vijolčno svetlo). kak naj spravim ta flek dol? lahko dam usnjeno jakno v pralni stroj in na kolko naj perem? hvala
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 02. Jul. 2009 11:12

usnjene jakne ne smeš prat pralnem stroju kaj ti je?

Reskiri 10-15 eurov pa nes v čistilnico.
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 02. Jul. 2009 12:47

sej se nism razkurla... :)
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 15. Jul. 2009 15:02

NUJNO

Moj je kuhar. V službi majo (valda :) ) bele uniforme. Ker je pacast umaže usako z uso mogoče svinarijo. Ko perem na 90stopinj ne gre dol. A mi lahko predlagaste kkšno res učinkovito spredstvo za madeže kot so mast, kečap, olje itd. ? :help:
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 16. Jul. 2009 9:11

kot je že ena napisala: Vanish oxi action...tud travo mi je s hlač spravu
Uporabniški avatar
lolika11
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 287
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: In his room

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika11 » 11. Avg. 2009 11:46

Ful drago majico imam popackano od rdečega vina. Poskušala sm spraviti dol z nekim sredstvom za madeže, oprala sm jo že najmanj 3x pa nič. Dol je šla le barva, madež je še vseeno gor. Kaj še lahko naredim?

Hvala :)
♥ Ljubezen je kot šah; vedno te zbije kak konj, medtem ko osvajaš kralja
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 11. Avg. 2009 19:44

^^ mislm, da bi mogla takoj, ko se je nardila "nezgoda" uporabit radensko.
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 02. Jan. 2011 13:20

Mene pa zanima, če ma kdo kakšno rešitev kako ven spraviti madeže, ki so nastali med pranjem oblačil v pralnem stroju? (sem imela tudi listek notri ampak bodo vsi preostali leteli samo še čez okno!! :@)
A se to sploh da?
Prosim, prosim za pomoč, ker sem res obupana, žalostna, jezna... :(
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
jessyca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 30. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jessyca » 04. Jan. 2011 21:00

Ali katera pozna kakšen "domač recept" kako spraviti s črnih majčk madeže od deodoranta. Gre za to da so madeži prisotni že dlje časa in da so bile majčke vmes tudi že velikokrat oprane. Poskusila sem že z Dr. Beckman posebno tekočino prav za madeže od deodorantov, pa ne učinkuje..Pozna katera kaj bolj učinkovitega?
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 13. Feb. 2011 11:35

Mene pa zanima, kako se spopadate z madeži na belem plašču? :? Sicer ga še nisem kupila, ker tehtam med belim in rdečim plaščem, a mi je beli dosti lepši in sem si rekla, da bi pa enkrat končno lahko imela nekaj v beli barvi. Žal je takšen material, da se ne sme prati (niti ročno), zato je edina možnost ob morebitnem madežu, da ga odnesem v čistilnico, ampak vsakič dat 20 € za čiščenje, ni tako malo... :? Sigurno se bo kdaj zgodilo, da me bo kdo kje zunaj polil s pijačo (so me že 100x, a se na temnem ni videlo tako zelo, materiali pa so bli vedno taki za čistit doma), ali pa bo sčasoma od nošnje "siv", skratka umazan. Kako rešujete te neprijetnosti pri belih plaščih?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2011 12:25

Jaz ne bi nikoli imela zgolj belega plašča.
Če bi že imela bel plašč, bi ga imela recimo za v gledališče, kino, eventualno za v službo. Bi pa imela ziher še enga manj občutljivega, ki bi ga lahko nosila, kadar bi obstajala nevarnost politja, slabega vremena ipd.

Če boš vsakodnevno in za vse priložnosti nosila bel plašč, bo res vsak teden v čistilnici. To pomoje nima smisla. Bel plašč imaš lahko za zraven, ne more pa to bit tvoj osnovni kos zimske garderobe.
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 13. Feb. 2011 13:03

Saj imam že rjav in črn plašč, s tem da je rjav malce tanjši. Sicer še vedno za zimo, a primernejši za ne preveč mrzle zimske dni. Črn pa je toplejši, a ker sem črnolaska, sem potem skoraj cela črna in si zato želim bel plašč, ker mi je ta barva nasploh všeč. Drugače pa imaš prav... bel plašč bi bil potem nosljiv samo za lepše priložnosti oz. nekam, kjer ne bi bilo možnosti, da mi ga kdo umaže. Verjetno se bom vseeno odločila zanj, ker je lažje kombinirat k čevljem in torbici kot rdeč plašč. :)
Tejka81
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 31. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejka81 » 31. Mar. 2013 16:02

shtrukeljchek napisal/-a:Kako odstranit vosek od sveč.. (če se se kteri kdaj zgodi slučajno)

opcija 1:

vzameš bel list papirja (zato ker časopis lahk pušča sledi) vklopiš likalnik in likaš tolk časa dokler papir ne popije celotnega voska.

opcija 2: če mate sušilni stroj potem ni panike. Najprej normalno opereš potem pa rukneš v sušilc.. voila niti sledu o vosku ;)


opcija 3: če je vosek rastlinski, je dovolj že spiranje s toplo vodo :wink:

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov