Drag nakit kot darilo

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 12. Feb. 2011 19:00

Normalno je, da si želi. Nekaj drugega pa je, da kar vedno ob vsaki priložnosti to zahteva od desca. Njen problem ni v tem, da je bila posiljena, ampak je pač preprosta razvajena ...
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 12. Feb. 2011 19:04

^^ a dejansko poznaš kako pičko, ki teži tipu s povprečno plačo, da ji mora kupiti 4x na leto (roj. dan, valentinovo, obletnica, božič) nakit v vrednosti čez 1000€? to so samo tanandine domišljijske zgodbice. ker tak fant bi prišel do prvega darila,bankrotiral, baba bi ga pa pustila.

dedi si tudi želijo drage avte. kupi si ga pa nobeden. a so bolni?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
lemurka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a lemurka » 12. Feb. 2011 19:09

Sem napisala, da je normalno želeti si nekaj:) pa tud da so ekstremne kešpičke stereotip:)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 12. Feb. 2011 23:28

claire napisal/-a:^^ a dejansko poznaš kako pičko, ki teži tipu s povprečno plačo, da ji mora kupiti 4x na leto (roj. dan, valentinovo, obletnica, božič) nakit v vrednosti čez 1000€?


Po mojih opažanjih so otroci bogatih staršev temu kar podvrženi.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 13. Feb. 2011 0:47

McLarnovc napisal/-a:Če ni nič posebnega, potem je cena primerna. Nekaj doprinese tudi to, da je iz "no-name" zlatarne. Drugače so cene takih izdelkov ponavadi 2x-nik te cifre.

Je pa teh 100€ relativnih. Enak izdelek iz srebra bi stal verjetno 20€ ali manj iz platine pa 500€+.


No, ampak ti si govoril samo o materialu, ne o dizajnu. Hotela sem samo povedat, da belo zlato samo po sebi ni nekaj hudo prestižnega in da te nič ne rabi 'tiščat denarnica', da kupiš dekletu nekaj iz belega zlata.
Every rose has its thorn
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 13. Feb. 2011 8:53

Tananda napisal/-a:
neznankan napisal/-a:Ne vem zakaj nas primerjaš z bogatimi ženskami iz ZDA, ker nismo ne eno ne drugo. In po tej logiki revn fant sploh ne more pokazati punci kako jo ma rad.

OMFG, daj citiraj, kje sem VAS primerjala z bogatimi ženskami iz ZDA in katero logiko imaš to v mislih.
Omenjen je "vtis, da so am. ženske večinoma materialistke in ljubezen pogojujejo z velikostjo diamanta". In omenjeno je, da želim vaše mnenja o zadevi. Navadno nisem nesramna, ampak tle bi res raje na grd način povedala, da se nauči najprej brati tako, da potegneš dejansko poanto ven, ne pa da domišljijske spise pišeš.

In razmišljam v vse smeri, ker lahko. Ker sem dokaj sposobna razmišljanja o zadevah, tudi če nimam bogatega fanta (ki ga očitno eni potrebuejo, šele nato so sposobni razmišljati o predmetni zadevi).:P


Logika je to, da me ne moremo razmišljat enako kot bogatašinje v ZDA glede na to, da si povedala da od nas nisi dobila pričakovanih odgovorov.
Mislim, da to dovolj pove.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 13. Feb. 2011 9:18

Meni osebno nakit ne pomeni nič drugega kot pa zgolj estetsko vrednost - kar je v bistvu tudi njegov osnovni namen. Prav tako mi niso všeč neke pretirano svetlikajoče stvari, tako da razni biserčki...mnjah...saj lepo, ampak bi imela to gor glih 1x/leto za kako posebno elegantno priložnost.
In ravno zaradi tega bi bla bolj vesela lepega, a poceni nakita, kot pa izredno dragega, ki pa ni po mojem okusu. Ok, seveda če bi mi podaril kako zapestnico od Frey Wille bi norela od veselja, ampak ne zato, ker bi mi s tem izkazoval svojo ljubezen, lol. Temveč zato, ker bi dobila kos, ki si ga sama ne morem privoščit, preprosto.
Sicer pa - enkrat sem prebrala eno tako zelo klišejsko knjižico na temo odnosov, 5 jezikov ljubezni in dejansko zelo zanimivo razloži, da ljudje izkazujemo ljubezen na različne načine, kot jo tudi želimo prejemati na svoj določen način. Jaz sem tipičen primer za usluge, mi 100x več pomeni, če naredi nekaj namesto mene, kot pa da mi nosi rože, nakit in take bedarije. On pa je človek dotika, pravi da sem hladna, meni pa gre na živce stalno neko cartanje in stiskanje vedno in povsod.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 13. Feb. 2011 10:24

Meni bi nakit v vrednosti 2.500,00 prinesel samo strah v kosti, če se je tipu zmešalo in kaj naj mu kupim jaz, da bo podobne vrednosti. Ne hvala za takšna darila. Je vseeno, če mam 100x manj vreden nakit na sebi. Ne bi imela nič od tega. Za ta denar mi lahko 50 let kupuje veliko bolj uporabna darila za rojstni dan.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 13. Feb. 2011 11:02

*SunFlower* napisal/-a:Hotela sem samo povedat, da belo zlato samo po sebi ni nekaj hudo prestižnega


Ja normalno da je belo zlato nekaj prestižnega, vsaj napram srebru ali pa zdaj tako popularnemu kirurškemu jeklu. Sicer pa, realno gledano, 100€+ za en kurčev prstan tudi ni ravno malo, sploh glede na to, da je nakit dokaj neuporabno darilo. Razen estetike... Popolnoma enak učinek estetike lahko sicer dosežeš tudi če bi bil popolnoma enak prstan narejen iz kirurškega jekla, ki je 10x cenejše. Je pa res, da je občutek tako pri darovalcu, še bolj pa pri obdarovanem, popolnoma drugačen, če je v igri belo zlato, ne pa jeklo.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 13. Feb. 2011 11:48

Meni je pa srebro ljubše in lepše. Zlate verižice npr. sploh ne nosim. Imam pa menda tudi en prstan iz belega zlata med ostalimi srebrnimi, pa sem že pozabila kateri je.

Od nakita mi je moj do sedaj podaril pa samo ene srebrne uhane, pa še te sem si sama izbrala v srebrnarni in bila tako najbolj zadovoljna. Glede takih daril se mi zdi fajn namen. Tisti filing, ko zagledaš škatlico iz zlatarne, ali ko nekaj skupaj izbirata. Ko veš, da je bilo nekaj storjeno z namenom in to zate. Sam nakit pa si potem rajši sama izberem pa je sigurno lep in poceni, ker ga nočem preveč osiromašit. Naj me potem rajši še na večerjo pelje.

Skratka, če bi dobila nek blazno drag nakit bi mi verjetno pomenil isto kot tisti srebrni uhani za 30 €, tako da ga je zame škoda kupovat. Ajd, se rezerviram za primer kakih zaročnih ali poročnih prstanov. Tukaj so najbrž v igri malo višje cene, ane? Se ne spoznam.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2011 12:23

Mene pa ful preseneča, da ene tako zelo forsirate to enakovrednost daril. Kaj, če boste dobile partnerje, katerih zaslužek bo popolnoma neprimerljiv z vašim?
Pri nas si recimo starša ogromno privoščita iz fotrove plače. Če bi imela mami slabo vest in ne bi hotela nevemkam, ker to vse fotr plača, bi bila pa lahko več ali manj doma.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 13. Feb. 2011 14:07

McLarnovc napisal/-a:
claire napisal/-a:^^ a dejansko poznaš kako pičko, ki teži tipu s povprečno plačo, da ji mora kupiti 4x na leto (roj. dan, valentinovo, obletnica, božič) nakit v vrednosti čez 1000€?


Po mojih opažanjih so otroci bogatih staršev temu kar podvrženi.


taki pa nimajo finančnih težav in za njih to ni nič nenavadnega. govorimo o tem, da naj bi ženske moške IZSILJEVALE za draga darila.

in še 1+ za julijin zadnji post. meni tudi te logike niso jasne. jaz kupujem manj draga darila svojemu fantu kot on meni. in se ne počutim njemu nič dolžna. moj fant je normalen in razume te zadeve.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
neznankan
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 502
Na forumu od: 29. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a neznankan » 13. Feb. 2011 14:24

jullia_ napisal/-a:Mene pa ful preseneča, da ene tako zelo forsirate to enakovrednost daril. Kaj, če boste dobile partnerje, katerih zaslužek bo popolnoma neprimerljiv z vašim?
Pri nas si recimo starša ogromno privoščita iz fotrove plače. Če bi imela mami slabo vest in ne bi hotela nevemkam, ker to vse fotr plača, bi bila pa lahko več ali manj doma.


Ne vem no ampak jaz neke hude razlike nočem. Sem brala tukaj eno temo, da se običajno, ne vse, ampak običajno veze v katerih so velike finančne razlike med partnerjema ne obnesejo najbolje. Tko da jaz mam rajši seb enakega.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Feb. 2011 20:59

Kaj pa vem, pomoje to drži za primere, v katerih je ženska tista z višjo plačo. Obratni primeri so precej klasični in pomoje kar uspešni. Konec koncev, skozi veliko večino zgodovine je bil moški tisti, ki je preživljal žensko. Tako dinamiko zveze imamo nekako v krvi.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 13. Feb. 2011 22:50

Lahko potrdim, da se moški izjemno upirajo temu, da bi jim ženska kaj plačevala, medtem ko obratno načeloma ni problema - vsaj meni ne bi bilo :D Je pa tako, moj še sprejme kako darilo, pri katerem ni na prvi pogled očitno, da je bilo npr. 70 in ne 30€, medtem ko pa ne pusti, da bi mu dala zraven za počitnice. x) Je pa res, da medtem ko imam jaz v povprečju več denarja kot on, imava še vedno samo nekaj sto evrov dohodka. Če bi služila po 3000 evrov mesečno bi si verjetno tudi on pustil kaj plačat. :)
Every rose has its thorn

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov