Domače stvaritve (nakit, broške, obleke, voščilnice...)

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
majarončk
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 18. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a majarončk » 29. Nov. 2008 14:37

Mene pa zanima, ali katera izmed vas dela nakit iz fimo mase? Namreč odločila sem se, da za novoletno darilo podarim priaateljicam nekaj unikatnega,mojega:) in kr sm čist nova glede tega, bi vas prosla za kakršno koli navodilo, nasvet, slikce, izkušnje... :) Lp
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 29. Nov. 2008 15:58

Kaj točno te pa zanima? V google vpiši izdelki iz fimo mase in boš dobila kar nekaj idej kako izdelovati. :) Aja pa priporočam ti, da obvezno kupiš fimo maso-soft, ker druge so pretrde in boš težko oblikovala nakit. Fino je, da si mizo obložiš s peko papirjem, da se ti masa ne prijema na delovno površino. Mogoče ti bo za začetek najlažje oblikovati nakit iz krogljic, tako boš dobila občutek kaj sploh fimo masa je in kako se jo oblikuje. :)
Uporabniški avatar
majarončk
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 18. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a majarončk » 29. Nov. 2008 16:01

ja saj vem d obstajajo brskalniki :lol: mene pač zanima vaše mnenje, cosmopolitank! drugač pa hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 29. Nov. 2008 16:30

še en brihten nasvet - predno delaš luknje v kuglice narejene iz soft fimomase, jih je fino za en cajt dat v hladilnik, da ne narediš bureka pri luknjanju :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 29. Nov. 2008 16:40

Pa namesto peki papirja lahko uporabiš plastičen pladenj ali pa kuhinjsko desko.

Jaz začenjam s fimom, do sedaj sem naredila le eno ogrlico zase, kroglice in kvadratke, meni je zelo všeč in jo rada nosim, iščem pa trgovino, v kateri bi imeli več različnih barvnih odtenkov te mase - v Prometeju imajo namreč le nekaj primerkov, same žive flourescentne barve.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 30. Nov. 2008 11:05

Jaz fimo ponavadi kupujem v City parku (pozabila sem ime tgovine, samo itak ne moreš zgrešiti, ker prodajajo take stvari kot v Prometeju), tam imajo res veliko izbiro. Obstaja pa še ena trgovinica v mestu, kjer imajo tudi večjo izbiro, samo ti težko opišem kje točno je. Na Čopovi ulici je, na desni strani, če hodiš proti stari Ljubljani. Je pa skrita v "prehodu ", zraven so pa še pekarna, pa neka optika.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 30. Nov. 2008 11:31

Ja, ampak vsi nismo iz Lj :wink:

V Artu je baje veliko več izbire glede fimo mase. Moram pogledati.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 30. Nov. 2008 12:31

Ja sej ta trgovina v Cityparku je Art. :)
Uporabniški avatar
majarončk
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 18. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a majarončk » 30. Nov. 2008 13:33

lorelaj napisal/-a:Jaz fimo ponavadi kupujem v City parku (pozabila sem ime tgovine, samo itak ne moreš zgrešiti, ker prodajajo take stvari kot v Prometeju), tam imajo res veliko izbiro. Obstaja pa še ena trgovinica v mestu, kjer imajo tudi večjo izbiro, samo ti težko opišem kje točno je. Na Čopovi ulici je, na desni strani, če hodiš proti stari Ljubljani. Je pa skrita v "prehodu ", zraven so pa še pekarna, pa neka optika.


hehhe, hvala za navodila za kupovanje v LJ, ampk nismo use iz lublane :lol: :D :D
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 30. Nov. 2008 13:48

Vem da ne. :D Sem napisala samo kje jaz kupujem, ker sem pač iz Ljubljane. Kje pa te stvari prodajajo v drugih krajih pa pojma nimam. Mah, sigurno bo vsaj eni ljubljančanki prav prišlo. :lol:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 01. Dec. 2008 11:19

lorelaj napisal/-a:Jaz fimo ponavadi kupujem v City parku (pozabila sem ime tgovine, samo itak ne moreš zgrešiti, ker prodajajo take stvari kot v Prometeju), tam imajo res veliko izbiro. Obstaja pa še ena trgovinica v mestu, kjer imajo tudi večjo izbiro, samo ti težko opišem kje točno je. Na Čopovi ulici je, na desni strani, če hodiš proti stari Ljubljani. Je pa skrita v "prehodu ", zraven so pa še pekarna, pa neka optika.


Mogoče bo res komu koristilo, pa naj te dopolnim.

V City parku je trgovina Leonardo.
v Hali A v BTC-ju je trgovina Levček
Na Čopovi v centru LJ, skozi podhod je Antz.
Na mali ulici v centru Lj je Prometej.
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 01. Dec. 2008 11:36

majarončk napisal/-a:
lorelaj napisal/-a:Jaz fimo ponavadi kupujem v City parku (pozabila sem ime tgovine, samo itak ne moreš zgrešiti, ker prodajajo take stvari kot v Prometeju), tam imajo res veliko izbiro. Obstaja pa še ena trgovinica v mestu, kjer imajo tudi večjo izbiro, samo ti težko opišem kje točno je. Na Čopovi ulici je, na desni strani, če hodiš proti stari Ljubljani. Je pa skrita v "prehodu ", zraven so pa še pekarna, pa neka optika.


hehhe, hvala za navodila za kupovanje v LJ, ampk nismo use iz lublane :lol: :D :D


ti ki nisi z ljubljane, kak office1superstore oziroma bivšo tempero maš ziher nekje v bližini (če jo še v naši bogi lendavi mamo)...no v glavnem tam majo res the best izbiro fimo mas... vseh raznoraznih barv z bleščicami brez... v glavnem... :D
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 01. Dec. 2008 12:16

MsN napisal/-a:Ja, ampak vsi nismo iz Lj :wink:

V Artu je baje veliko več izbire glede fimo mase. Moram pogledati.


V Artu v Europarku imajo veliko izbiro mas, prav tako pa tudi vrvic in vsega ostalega, kar gre zraven. Pa tudi cenovno so med ugodnejšimi ponudniki (kolikor sem gledala v drugih trgovinah in knjigarnah imajo vsi dražje mase).
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.
Uporabniški avatar
Lalama
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Lalama » 01. Dec. 2008 21:23

Sunshine` napisal/-a:
lorelaj napisal/-a:Jaz fimo ponavadi kupujem v City parku (pozabila sem ime tgovine, samo itak ne moreš zgrešiti, ker prodajajo take stvari kot v Prometeju), tam imajo res veliko izbiro. Obstaja pa še ena trgovinica v mestu, kjer imajo tudi večjo izbiro, samo ti težko opišem kje točno je. Na Čopovi ulici je, na desni strani, če hodiš proti stari Ljubljani. Je pa skrita v "prehodu ", zraven so pa še pekarna, pa neka optika.


Mogoče bo res komu koristilo, pa naj te dopolnim.

V City parku je trgovina Leonardo.
v Hali A v BTC-ju je trgovina Levček
Na Čopovi v centru LJ, skozi podhod je Antz.
Na mali ulici v centru Lj je Prometej.

Leonardo je bol bogi glede tega, trgovina ART je bla verjetno mišljena...
...in men je tko dobr letet...nad vsemi letet...
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 02. Dec. 2008 18:26

^^ Ja, ampak jst trgovino Art na Trgu francoske revolucije odsvetujem, sploh če prvič kupuješ nekaj in rabiš pomoč, ker se RES! nekorektno obnašajo do strank...da o kakšnem dodatnem nasvetu niti ne govorim, ker dobiš samo tisto, kar si plačal...

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov