Domače stvaritve (nakit, broške, obleke, voščilnice...)

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 08. Dec. 2008 9:54

Jaz sem tudi nova pri tem in če bo kateri kaj pomagalo...Vtipkaj v google ali youtube millefiori fimo ali millefiori polymer clay in se najde veliko uporabnih nasvetov:)
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 08. Dec. 2008 10:31

Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 08. Dec. 2008 13:46

Yesa, najlepša hvala za tole.

Kako pa se imenuje ta 'strojček' za fimo maso? Kje ga kupiš? Ga je sploh nujno imeti, če želiš izdelovati vzorce ali lahko valjaš tudi z valjarjem?
Uporabniški avatar
Lorelai20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 380
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lorelai20 » 08. Dec. 2008 14:11

A se sam men zdi al je tole strojček za testenince/rezance delat? Je pa zakon ideja ... Komi čakam da sprobam :P
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 08. Dec. 2008 14:28

Ja, je. Kako se torej temu original reče? Kje to kupiti, koliko stane? Je mogoče to zadevo nadomestiti s čim, kar je že pri hiši? Ker tole ni :lol:
Uporabniški avatar
Lorelai20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 380
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lorelai20 » 08. Dec. 2008 15:39

Kolkr js vem ni drag hec, kakšnih 20evrov maximalno, js že vidim, da ga bom babici zaplenla :twisted:
Po moje da ga majo v vsakem mal večjem Mečkator centru. Zdej pa veš, kaj si lahko zaželiš za božič :D
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 08. Dec. 2008 18:45

Jaz pravkar delam tole črno-belo kombinacijo. Dans sm si še kupla neko špagico z laksom , pa ene črne perlice. Da vidim kak mi bo ratalo. ker še nism pekla sama pa nič :) Aja pa še lak za premazat in to je zaenkrat to. Ko bom znala mal več, bom pa šla v Arta po perlice in po laks pa še une sponke al kaj pač je na koncu verižice. Zaenkrat pa bo špagica čist dovolj. Pa tud tole za valjaz se mi ne zdi da bi potrebovale. Js sm se zadnjič učila tako, da sm mela dva lesa al pa karkoli, sam da je iste debeline in mislim da sm js mela 5 mm. Pol pa daš na vsako stran in na sredino maso in valjaš preko...pa pride debelina. Lahk naprimer dva zvezka z trdimi platnicami....mal se je pa tud treba matrat, sej to delam zato da se mal sprostim, pa da me božiček pride cenej:)
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 08. Dec. 2008 19:45

zgoraj omenjeni link je pa res uporaben. jaz kot antitalent sem dojela, kako se dela takele lepe stvari :)

tak strojček pa imamo mi doma za rezance ja.
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 09. Dec. 2008 9:17

jeeeeej ! Danes prvič pekla in vse zažgala :angry: Pa take lepe belo vijolične sm mela!!! Fak ne. Tot strojček za rezance si bom js tud kupla, kr mi z valjanjem sploh ne gre ( se mi kr vse prijema) . Upam da bom najdla kako poceni varjanto. Pa ad bom enkrat uspešno spekla .
Uporabniški avatar
Lorelai20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 380
Na forumu od: 7. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Lorelai20 » 09. Dec. 2008 10:48

Ko js valjam, mam spodaj peki papit, med valjarjem in fimotom pa uno prozorno folijo za živila in je čist ql. Je pa tole s strojčkom ziher lažje.

Kako ti je pa uspelo zažgat? Nisi slišala ure? :wink:
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Dec. 2008 12:23

Jaz bom babici ukradla tale strojček, juhu. Komaj čakam.

Meni se fimo nikoli ne zažge. Dam na 110 stopinj in pečem 30 minut. Ko dam ven so še malo mehki izdelki, potem pustim na zraku in tada, vse kot mora biti.

Mene zaenkrat muči delanje luknjic pri kroglicah. Rada bi perfektne luknjice, prefektne kroglice - mogoče nekoč :D
Uporabniški avatar
Tamceek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 13. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamceek » 09. Dec. 2008 13:37

Kaj v Mariboru se samo v Europarku da dobit fimo maso al še kje drugje?
..just wanna dance, wanna go insane...
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Dec. 2008 14:16

Še v Skrinji in v Prometeju.
Uporabniški avatar
Yesa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 12. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Yesa » 09. Dec. 2008 16:20

Eh..Bolš da ne powem kaj sm delala da sm zažgala:) Kura pač :) Glede luknjic pa je tako, da baje da lahk pol vse z ''šmirgl'' papirjem urediš, pol pa čez polakiraš.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Dec. 2008 17:04

Jaz nič ne lakiram, ker je so mi všeč tudi brez laka.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov