Barvanje tekstila

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 18. Feb. 2008 19:03

Da se prebarvat..jst sm že barvala na črno,barve sm pa kupila v DM-ju..tud ni neki težko..edin kar morš še kupt zravn je sol..mal poglej navodila k boš kupvala..
Free your mind...
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 18. Feb. 2008 19:09

jaz dam vedno v čistilnico! pr nas očitno še to delajo..
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 18. Feb. 2008 19:17

Jaz sem barvala dvakrat. Z barvo znamke Coloreria Italiana. Ne vem, če se jo dobi pri nas, v Italiji sem jo kupila. Ene stvari so se mi v redu pobarvale, ene pa ne. Sem npr. barvala majčko, ki je bila zbledela črna v črno barvo in sploh ni nič primlo. Ena pa mi je povlekla na zeleno :? Ene stvari so se pa v redu pobarvale. Ma mislim, da je odvisno od materiala. Ampak na teh barvah itak piše, za kakšen material so. Me pa tud mene zanima, če bi se dalo pobarvat eno čisto sintetično majčko. Morem malo pogledat po trgovinah, če majo kako barvo za sintetiko.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 18. Feb. 2008 22:41

KittyKiss napisal/-a:Jz sm kupila črno barvo v Dmu.. za 1kg je ena škatlica..rabiš pa tud kilo soli..in daš v praln stroj vseskup..kr drž barva no, ampak se mi zdi, da postaja mičkn rjava..


js sm neki podobnega nardila z dvemi majcami. eno je res ful lepo obarvalo v crno druga pa je prisla lisasta vn grr !! vrjetno je tudi ful odvisno od materiala.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 18. Feb. 2008 23:03

Ja sj piše na škatlci kakšn material je najbolj primeren..in kako jih obarva..
barbara21
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbara21 » 19. Feb. 2008 11:13

Če ni nobenih flekov se vse lepo pobarva. Mene pa zanima za čevlje iz umetnega materiala, če bi šlo iz črne na belo, al pa vsaj modro??? :? Prosim za mnenje tistih, ki so to že prakticirale!!!
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 19. Feb. 2008 12:14

Iz črne na belo sigurno ne bo šlo. Tudi če bi jih npr. z varikino al pa peroksidom probala razbarvat, bi ratali kvečjemu rumenkasti. Pomoje iz črne ne bo šlo na nobeno barvo. Mogoče bi ti ratalo edino temno modro zelenkasto naredit. Da bi jih najprej razbarvala in potem pobarvala s temno modro.
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 19. Feb. 2008 13:42

---
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 07. Dec. 2010 18:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Sekhmet
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 358
Na forumu od: 12. 2. 2008
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a Sekhmet » 19. Feb. 2008 14:44

Jst mam pa take mjcen bol elegantne hlače S'Oliver, ki mi zlo fajn stojijo. Problem je v tem, da so rdeče barve in to s takimi tankimi belimi črtami...ne vem, sicer kaj mi je blo, takrt, ampak dejstvo je, da jih še nisem dala gor, ever. Se jih da spravit na belo?? :cry:
Uporabniški avatar
Tinchka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 30. 11. 2005
Kraj: ŠpG/LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinchka » 19. Feb. 2008 14:56

Ma na belo pomoje ne bo šlo nič. Ker jaz sem hotela eno torbico, ki je bila bež barve spravit na belo in je ratala samo malo bolj svetla. Iz rdeče na belo bo pomoje ratalo rumenkasto. Probi jih rajši v črno pobarvat al pa rjavo al pa kako drugo temno barvo.

Če peroksid razbarva čokoladne flekce ne vem. Teoretično naj bi jih, ampak teorija in praksa sta itak dve različno stvari.
Sem pa enkrat jaz eno majčko s peroksidom in varikino porbala razbarvat in je ratala precej lisasta. Tako da je še ta problem :?
Nana nanana nanana on a Summerbreeze ...
Uporabniški avatar
Kala*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kala* » 22. Feb. 2008 14:55

Ja, na belo se težko prebarva, mogoče kakšno belilo?
Drugače sem pa jaz že par puloverjev in trenerko prebarvala (plava in črna barva). Barvo sem kupila v Müllerju.
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 22. Feb. 2008 15:19

jst sm enkrat pobarvala en pulovrck, iz rjave na belo :D najprej sm ga ene 3x dala v varekino, pol pa se kupla barvo belo pa je :D
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 22. Feb. 2008 15:39

Moja mami je tamaumu tko obleko za prakso(zdr.šola) zjebala..k je dala z varikino gor..je razžrlo tko,da je blo kr razcefrano..Jst se neb šla s tem igrat,da bi na svetlej farbala..na temno pa ni problem pomoje..(usaj jst sm že par hlač pa majčk prefarbala..pa sm kupila barvo u milerju..al kje že..)sicr pa tuk kukr maš "komplikacij" zarad tega kako boš eno majčko prefarbou na neki je bolš novo kupt :D razn če ni res pr srcu,al pa da maš več stvari k bi jih farbnu ;)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 22. Feb. 2008 15:47

na vsakem kosu oblacila je gor znak, ce se lahko beli ali ne :D in pa nesmes predolgo pustiti v belilnih sredstvih.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 22. Feb. 2008 15:49

:D :D To moji mami povej ;) Sicr me pa zanima kaj se res dejansko da pofarbat za varikino?
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov