Uživanje na platoju (zadrževanje orgazma)

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Oldi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Oldi » 28. Jun. 2016 22:23

Kot se spomnim iz mladih let, ko sem bral literaturo o spolnosti, moški niti nimamo izrazitega platoja, ga pa tule in marsikje omenjajo. Sam ga doživljam zelo izrazito, posebno pri masturbiranju je to faza, ki ponuja nejveč zadovoljstva, seveda zaradi trajanja (lahko uro, v mladih letih več ur), saj ga čez orgazem ni. Z žensko je to veliko težje, saj gre za hojo po robu.
Zanima me, kako je pri vas in vaših partnerjih s tem? Da bo bolj jasno na kaj mislim, bom citiral iz prej navedenega linka:

The entire experience can be likened to the winding of a "sexual" spring. Increasing stimulation causes the "sexual" spring to be wound tighter and tighter, increasing the sexual tension. These sensations are extremely pleasant, but at the same time, the unreleased tension is also described as very "frustrating" by most men. Interestingly, some men describe this as a "delicious" frustration, and many agree that it is among the best, if not the best of experiences that life has to offer. The tighter the sexual spring can be wound, the more exciting the sexual "ride" and the more "extreme" the ultimate release will be. This is a human experience not to be missed. Fully recognizing this and fully taking advantage of these sensations and psychological urges in an effort to more completely enjoy them for a longer period of time without moving directly forward to orgasm, something that most men must learn. But the results are well worth the effort, both in terms of the man's own enjoyment as well as for the benefit and enjoyment of a sexual partner.
Oldi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Oldi » 29. Jun. 2016 0:36

Našel sem nekaj zanimivih linkov
V PSIHOSEKSUALNA TERAPIJA IN ZDRAVLJENJE
SEKSUALNIH DISFUNKCIJ
avtor oporekajo 4 faznemu modelu oziroma platoju.

off je tule lepo opisal dogajanje na platoju.

Wiki
Oldi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Oldi » 20. Jul. 2017 22:34

Po probavanju in razvijanju tehnik masturbiranja sem prišel do načina, ki me v eni uri spravi v neverjetno "napaljeno" stanje, ko se zahtevna hoja po robu spremeni v udobno uživanje in ko imam dovolj, s parimi gibi povzročim nori masivni orgazem. O detajlih tule ne bi.
Bi pa rad zadevo sprobal še na drugih moških, če koga zanima naj se oglasi.
Oldi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Oldi » 23. Jul. 2017 21:39

Prakticiranje inverznega Kegla, ki je eden od "delov" metode, znatno izboljša sposobnost zadrževanja orgazma tudi pri spolnem odnosu. Skratka stvar ni sama sebi namen, temveč povečuje naše obvladovanje samega sebe pri vseh oblikah spolnega zadovoljevanja.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]