problem

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pikec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a pikec » 24. Mar. 2016 22:46

Živjo!

Imam en problem, ki ga ne znam rešit in upam, da bi mi lahko kdo pomagal s kakšnim nasvetom.

Star sem 19 let in imam problem s samozavestjo. Sem zelo zadržan in ponavadi tudi bolj malo govorim. Pred puncami pa zmrznem. Nevem zakaj se mi to dogaja. No vglavnem, pred kratkim sem se zagledal v eno punco in bi jo res rad spoznal samo ne vem kako se ji približat, da ne bom izpadel ko en kreten ali pa preveč vsiljivo. Poznam jo samo na videz in po skupnih prijateljih na fb. Problem je pa v tem, ker še nikoli nisem imel punce in sploh nevem kako in o čem se z njimi pogovarjat, da ne izpadeš totalen kreten. Pa tudi to mi ni jasno kako naj na lep način pokažem da mi je všeč. Uglavnem res bi rabu kakšen nasvet ker sem čisto nov v tem in nočem takoj vsega zafurat čist za brezveze. Vesel bom vsakega odgovora.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 24. Mar. 2016 23:26

Najprej, lepo da se zavedaš problema in si se spravil reševanja sistematsko, pri 19ih je to zelo zgodaj, tako da...bravo ;).

Jaz bi se zadev lotil sistematsko:

- najprej se zavedaj, da to da še nisi imel dekleta da to ni ovira da jo dobiš
- govorjenja z ljudmi se lahko naučiš, to je samo veščina

Naj ti iz svojih izkušenj povem, da sem introvert, ampak ko me porineš v socialne dogodke, obvladam...zakaj? Ker sem vložil svoj trud, in če ga boš tudi ti, boš žel sadove svojega dela.

Verjemi, traja nekaj časa, ampak je vredno vsega truda.

Začniva pri osnovah:

Premalo se pogovarjaš z ljudmi, klepetanje, pogovarjanje, je kot mišica...bolj kot treniraš, boljši si. Tvoj cilj ne sme biti da si boljši v govorjenju z ženskami, tvoj cilj je da govoriš z vsemi ljudmi boljše.

Začni z pozdravljanjem ljudi, med pogovorom z vsakim vzdržuj očesno stik, več se poskušaj pogovarjati z ljudmi z katerimi že imaš vzpostavljene odnose.
Potem greš pa na naslednje stvari, bolj poskušaš govoriti z ljudmi ki morajo komunicirati s tabo (natakarice, prodajalci), zveni čudaško...ampak pač rečeš kak stavek o random stvareh.
Potem lahko začneš z kakšnim prijateljem hoditi v kraje kjer je je več ljudi, ni treba da so to diskači, nekam kjer je več ljudi da se navadiš imeti ljudi okoli sebe, poskušaj najti kraj in ljudi ki imajo enaka zanimanja kot ti.
Pač najdi si svoj trop v kateremu se boš počutil sprejetega, in verjemi, besede bodo tekle iz tebe, ne boš zadržan, ker bo vse naravno.

V glavnem, glede tiste punce.

Kot prvo, preko kolegov preveri če je samska, nočeš razmišljati o njej če ni samska.

Drugo, nekako ne verjamem da bi res lahko zinil kaj tako neumnega da bi ženska mislila da si kreten. Sklepam da ne boš prišel do nje, pa rekel da si imel mačko z istim imenom kot ona, dokler je pijani dedek ni povozil kosilnico.

Torej, spet, pomiri se, to so samo strahovi.

Samozavest je samo produkt tvojega življenja, če delaš na nečemu, če si dosegel nekaj in kaj želiš doseči.

Si natreniran? Natreniraj se.
Želiš potovati? Potuj.
Želiš kuhati? Kuhaj.
Si prebral vse knjige o komunikaciji, govorici telesa, seksu? Beri.

V glavnem, kot vidiš...ti imaš vse v svojih rokah, uči se stvari ki so ti zanimive, in samozavest bo prišla zraven.

In to bo zajebano, ker boš videl da moraš garati, da to traja...ampak ko se povlečeš iz uvodnega neudobja in upora ki ga imaš v glavi, boš dosegel ogromne stvari.

Cilj na ti bo, da boš ti boljši moški, ne da boš imel njo. Ona je motivacija.

In istočasno lahko začneš delati korake na njej, preveriš če je samska, povprašaš kolege o tem kakšna je, zveš kje bo kaj ona, se vključiš v kako debato, jo izoliraš, rečeš kakšno z njo, in jo mirno povabiš na pijačo.

Te stvari so zelo preproste, ni ti treba delati raketne znanosti, in tako kot boš segel po drugih stvareh, boš lahko segel tudi po njej. Gre se za spreminjanje mentalnih vzorcev, je zajebano, ampak ti izboljša življenje.

Moje socialno življenje v primerjavi z nekaj let nazaj, je nekajkrat boljše, obdan sem z neverjetnimi moškimi, bil sem z neverjetnimi ženskami, in delam na temu kar si želim doseči v življenju. Vsak dan je nova šansa da smo boljši, in tudi ti boš.

Srečno kolega!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Diva333
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 1. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Diva333 » 01. Apr. 2016 9:34

Led Zeppelin napisal/-a: Sklepam da ne boš prišel do nje, pa rekel da si imel mačko z istim imenom kot ona, dokler je pijani dedek ni povozil kosilnico.

:lol: :D

Dober post drugače :)

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov