Najstniške/mladoletne mamice

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 10:13

Pozdravljene :) ,
vem da ta tema še vedno spada med tabuje, ampak vedno je več takih primerov.
Kar bom napisala bo za nekatere zgledalo neumno, otročje... Ampak prosim ne obsojajte ampak poskušajte razumeti (kar je težko če sami ne doživimo tega). :wink:

Imam fanta, star je 24, jaz pa sem 18. Skupaj sva že 2 leti in sva res nekaj posebnega (ne da se hvalim samo hočem povedat da je vse tako kot mora biti). Zadnje čase pa že kar veliko razmišljava o otroku. Jaz šolo opravljam izredno in sem zelo blizu konca.
Glede tega če sem pripravljena na otroka......... hm.. finančno ne. To bi si morala dobiti nekakšno delo. Ostalo pa glede skrbi in vzgoje otroka vem da ni tako lahko a je vse poplačano s ljubeznijo ki ti jo vračajo. Fant (trenutno) dela kar veliko. (Ne da se hvalim) Je finančno zelo sposoben. Seveda nebi bilo pošteno če bi samo on plačeval za otroka.

Bolj pa me zanima kako ste druge punce (tiste ki ste) to dale čez... Vaše zgodbe me zanimajo.

Prosim brez žaljenja (Razen nepismene bom razumela).
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2016 10:46

Bom predstavljal moške v tej debati.

Vse kar pišeš je kako si ti primerna za mamo, in da si želiš otroka.

Kaj pa tvoj fant, si že želi otroka?
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 10:48

Pozdravljen, hvala za tvoj odziv.

Seveda se oba pogovarjava o tem, oba sva izrazila željo po tem. Je pa prvi pogoj da končam šolo.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 04. Mar. 2016 11:01

Hm. To je odločitev vsakega posameznika, para. Če si/sta ti/in tvoj partner povsem pripravljena na to, veš/vesta, da si to želiš...
je pa nekaj s temi željami, predstavami pri taki mladi starosti. se spreminjajo :) nahajaš se v obdobju, ko se osebnost šele oblikuje, izoblikuje se naša osebnost, želje, interesi, pogledi na svet... tako, da se jaz svojim željam, pogledom na svet, k sn bla stara 18 let, kr nasmejim... ker pač ni to realno, in ni odraz celovite osebnosti (ker se le ta še razvija, izoblikuje).

Prav tako bi rada izpostavila starost partnerja. On je že mogoče (čeprav je meni osebno tudi starost 24 precej prezgodnja) v tisti fazi življenja, ko je imeti otrok nekako "normalno", "sprejemljivo"... prav tako, je v taki fazi življenja, ko se je že zdivjal, užival v svoji "rani" mladosti, se ga nažural, imel več izkušenj... in se je zdej pripravljen ustaliti.

plus ena zela pommembna stvar: a dejansko misliš, da si že tok izživela svoje življenje, tisto brezskrbno verzijo BREZ otroka, da bi pa zdej kr mela otroka? kr otrok je ogromna odgovornost, in se boš morala ogromnooooo stvarem odpovedati. a si pripravljena pri rosnih 18 letih se temu odpovedati?

Sicer pa je pomembno kaj si ti želiš, in kaj si želita skupaj s partnerjem. meni osebno se zdi to abolutno prehitro, stara si 18. veš koliko zanimivih stvari ti življenje ponuja. izobraževanja, potovanja, izkoriščanje lastnih potencialov... sicer se da tudi to z otrokom, ampak je vse skupaj potem zelo oteženo.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2016 11:02

Iskreno.

Naredi šolo, bodita še nekaj časa skupaj, uživajta v življenju...dvajseta so namenjena grajenju nečesa, poskušanju stvari ki jih boš počela v odraslosti.

Razumem da želiš imeti otroka, ali pa da se že čutiš dovolj odgovorno za mamo....ampak želja in primeren odnos ni dovolj za dobro vzgojo otroka.

Preden imaš lahko otroka, moraš ti nehati biti otrok...in verjemi, ti si še otrok.
Nočeš zamuditi časa ko si se zgradila v odraslo žensko, da si počela stvari in še vedno izkoristila mladost.

In ja, si pač želiš biti mlada mamica, boš pač imela otroka pri 24...in ne pri 18ih, in v teh letih boš končala izobrazbo, zagotovila neko boljše finančno okolje in varnost.

Obenem, razumem da imaš rada svojega fanta, ampak če bi vsaka ženska na temu forumu imela otroka s tipom ki ga je imela pri 18ih, najbrž ne bi bila trenutno vesela :D.
Ne govorim da te mladost diskreditira, ampak nimaš še cele slike, čez nekaj let ne veš kako boš razmišljala ali kakšnega partnerja si boš želela.

Tako da, jaz ne vidim niti logike, niti potrebe...če bosta s tem tipom še vedno skupaj čez nekaj let, ne bo razlike če imaš otroka pri 23 :D.

Ko je meni zadnjič pomočnica moje frizerke rekla da želi biti pri 20ih že mamica, sem si v glavi začel peti pesmico: Run away, run away from the paiiiiiiiin.

Izkoristi mladost, zgradi se, zagotovi si prihodnost in preveri če je ta odnos končni deal, in potem to nagradi.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 11:16

Kaj naj bi še doživela v svoji mladosti. Zapravljanje časa in denarja po žurih, potovanjih,... Meni to ni. Ne rečem da nikoli ne hodim vn ampak zelo redko ker nimam nič od tega. Končujem šolo in potem. Bom delala in čakala še 5 let?

Mogoče pa ker sem še otrok bi bolj razumela otroka, in ko bi bil v mojih letih bi ga bolj razumela ker sama nebi bila še toliko daleč od pubertete.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 11:26

Mogoče me zdaj sodite po letih ker drugega ne veste o meni. Vem da je težko razumet.
Vse kar počnem počnem da bom dosegla ta cilj pa vse kar paše zraven. Niso mi všeč stvari ko imam samo jaz korist od njih. Od žuranja nimam nič, potovanja že....
Delam šolo da bom sploh lahko našla službo, da lahko sebi in otroku nudila kar bi rabla.
Ničesar nisem nardila da bi imela samo zase.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2016 11:36

Jap, ker otroci imajo radi da je njihova mama tako mlada, da se skupaj šalita o aktualnih stvareh, in sta kul, in je mama kul.

Ne, ti si mama, nisi frendica, ti si mama, ti vzgajaš.

Ok, razumem, nekdo pač noče potovati ali žurati...spet, tu se ne gre zato, tu se gre za enostavno mentalno doraščanje.
Če pogledam sebe pri 21, in sebe pri 26, je razlika kot noč in dan.

In kot moški ti iskreno povem, niso nam ravno zabavne ženske, ki so totalno nesebične, in vse kar delajo je z namenom da bi imele otroke.
Samo povem, mojo sestrično je pustil tip po pol leta ko sta imela otroka (22), zakaj?

Ker je videl da je naslednjih 20 let obsojen na dolgčas, ženska je totalno nedifinirana...od nje ni nič, razen to da je mama.
Razumem ženske, da se posvečajo otroku, ampak ona kot ženska ni zanimiva, ne doda ti neke vrednosti.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 04. Mar. 2016 11:40

Se strinjam z vsemi, ki so ti do zdaj odgovorili. Odločitev in izbira je pa seveda tvoja.

In isto kot LZ se tudi sama nasmehnem ko pomislim na sebe pri 18 in svoje plane ter mišljenje, pogled na svet. Verjamem pa, da vsaka 18-letnica zase misli, da je ful zrela.
In 2 leti zveze ni veliko.
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 04. Mar. 2016 11:42, skupaj popravljeno 1 krat.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 11:42

Pri odraslih najbolj štejejo leta. Tud če je oseba že zelo daleč od svojih napisanih let
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2016 11:47

Jaz ti dam enostavno vajo:

Napiši mi 5 prednosti da imaš otroka pri 18ih, in ne recimo pri 24ih:

Napiši mi 5 pomanjkljivosti da imaš otroka pri 24ih in ne pri 18ih:


Resno, argumentiraj mi, uporabi logiko, in ne čustev.

Ker si več kot očitno čustveno investirana v svoje odgovore, ker ne sodeluješ v debati, ampak diskreditiraš naše argumente.

Napiši, pa bomo lahko razumeli iz kje prihajaš.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 11:53

Ni prednosti in slabosti. Enako je pri mlajših in starejših.

Če imamo otroka radi počnemo enako kot ostale, skrbimo za njega in ga vzgajamo
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 04. Mar. 2016 11:55

No potem pa, go for it!
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
LoveIvy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 4. 3. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a LoveIvy » 04. Mar. 2016 12:12

Led Zeppelin napisal/-a:No potem pa, go for it!




;)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 04. Mar. 2016 12:14

LoveIvy napisal/-a:Ni prednosti in slabosti. Enako je pri mlajših in starejših.

Če imamo otroka radi počnemo enako kot ostale, skrbimo za njega in ga vzgajamo



Že tvoj odgovor nakazuje, da se ne zavedaš širše slike.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov