Karakterji za trajno zvezo

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 16. Avg. 2010 13:31

Kakšen karakter morata imeti partnerja, da je možna trajna zveza?

Ko razmišljam o parih, ki jim že dalj časa dobro gre, vidim moške karakterje nekoliko pestrejše od ženskih. Moški so nekateri mirni, drugi agresivni, eni potrpežljivi, drugi ne.

Ženskam v meni znanih uspešnih odnosih pa je v večji meri skupno to, da so razumevajoče in do partnerja ne-agresivne - tudi če so drugače odločne - po drugi strani pa niso brez hrbtenice.

Do neke mere se ženske razlikujejo v tem, koliko so navzven odločne - nekatere so precej pasivne, večina nekje vmes, druge pa so podobno odločne, kot partner.

Ne spomnim pa se dolgoletno uspešnega razmerja, kjer bi ženska bila odločnejša kot partner. Vsaj ne pri stvareh v razmerju.

Še eno skupno lastnost imajo vsi: to je, da drug do drugega niso zlobni. Praviloma niso zbadljivi. Kadar že, je to izjemoma in s humorjem, ne po pravilu.

O tem pišem zato, ker bi se dalo iz tega sklepati, da za nekateri tipe karakterjev, tudi če si to želijo, uspešna zveza enostavno ni možna.

Takšni so recimo:

- Ženske, ki do partnerja niso razumevajoče in potrpežljive. Tudi takšni moški, ampak v manjši meri, kot ženske.

- Ljudje povsem brez hrbtenice: taki se znajdejo v psihično ali fizično nasilnih razmerjih.

- Negativni ljudje, ki gojijo temna čustva do sveta in ljudi okoli sebe.

- Neobzirni ljudje, polni zlobe in zbadljivk.

Kaj menite?
novapunca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 12. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a novapunca » 16. Avg. 2010 13:48

Mislim, da imaš tukaj nešteto kombinacij, in da splošnega pravila ni.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 16. Avg. 2010 13:52

novapunca napisal/-a:Mislim, da imaš tukaj nešteto kombinacij, in da splošnega pravila ni.

Potem lahko opišeš kak primer dolgoletne srečne zveze, ki se bistveno razlikuje od zgornjega? :)
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 16. Avg. 2010 14:15

inb4 miljon jebenih prijav kako je vse relativno in ne smes posplosevat.
Kar se pa dolgorocnih zvez tice se pa obrnite na moj podpis.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 16. Avg. 2010 14:59

Skupne lastnosti partnerjev, ki jih opažam pri dolgoletnih uspešnih zvezah so predvsem: tolerantnost do partnerjevih napak, skuliranost (brez pričkanja in kregarije za vsak najmanjši problem), povezanost in nek splošen kul odnos do partnerja (brez zatekanje k žaljivkam, zbadljivkam in ostalimi "nizkimi" forami tudi kadar ti gre partner ful na živce). V bistvu kar precej podobno opisu Alwaleeda :)
jlpktnst
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jlpktnst » 16. Avg. 2010 15:36

Se moram vsaj delno strnjat, seveda pravila v življenju pač ne veljajo za čisto vsako situacijo, je pa kar lepa posplošitev.

Z nekaterimi od slabih reči ki si jih naštel, imam izkušnje iz prve roke in lahko potrdim da škodijo. Seveda je pa pogosto kakšna pozitivna reč ki razveljavi kakšno negativno. Dolgoročno je bistveno da se najde ravnotežje in da obstaja kak ventil sprostitve morebitnih nesoglasij.
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 16. Avg. 2010 16:31

ne vem za mano je le ena propala veza :D pa ena v kateri se nahajam. ja, sama ugotavljam, da je najbrž najboljša, če si skoz ne "težita". ampak, pomembno je da si znata prisluhnit in če je eden pač po naravi senzibilen, drugi pa ne, je treba določt tajming, ko se pogovorita o težavah, ki jih imata drug z drugim. pač, vsak ne "zavoha" takoj, kaj drugega teži, tako da je treba znat objasnit. zbadljivke-črtaj, dolgoročno ubijajo vezo. pa seveda, da se tudi privlačita...če se le navadita drug drugega, seks pa je zanič, potem zveza hitro ugasne ali pa postane grozno dolgočasna
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Avg. 2010 17:08

...
Zadnjič spremenil Led Zeppelin, dne 24. Mar. 2013 23:19, skupaj popravljeno 2 krat.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 16. Avg. 2010 17:20

meni se ta zadeva z nasprotji ni obnesla. ti bi plesal, tip sedi. ti bi seks, tipu se spi. ti bi pogovor, on molči. a ni bla nekoč narejena raziskava, da se ujemajo ravno tisti, ki so si podobni?

zdaj imam fanta s podobnimi lastnostmi. zaenkrat kaže dobro, vsaj pogovora ter akcije na vseh področjih je več. edino odnehat sva se morala naučit, včasih nihče od naju noče popustit.
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Avg. 2010 17:30

nisem mislil totalna nasprotja,kot noč in dan,samo dopolnjevanje.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 16. Avg. 2010 17:39

LedZeppelin napisal/-a:nisem mislil totalna nasprotja,kot noč in dan,samo dopolnjevanje.

Moj vtis je, da si rabimo biti podobni v vrednotah, dopolnjevati pa se moramo v karakterju.

Dober par bi bila torej dva človeka, ki poosebljata isti koncept, ampak v dopolnjujočih izvedbah.

Zanimive primere si naštel.

Glede pijancev in pretepačev - takih zvez ne bi prištel med srečne. Razen teh je dosti primerov zvez ljudi, ki se ne dopolnjujejo, niti ne osrečujejo, ampak se prenašajo zaradi otrok, iz navade, ipd. To se mi ne zdi model zveze.

Je pa treba razlikovati med zvezo, ki dejansko ni srečna, in zvezo, ki navzven izgleda čudno, pa v resnici deluje. Dosti primerov, ki si jih naštel, zgleda spada med slednje.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 16. Avg. 2010 17:47

na splošno se strinjam s tmis_ (da ne ponavljam).
se mi zdi pa (zraven sexa in fizične privlačnosti) zlo zlo pomembno kar je rekel alwaleed glede zbadanja. vsaj kar jaz opažam in to že med mladimi pari je vedno večja nespoštljivost in zbadanje v družbi. eno je hec, drugo pa dobesedno žaljenje nekoga. "saj vidiš da je fuknjena", mi je zadnjič rekel znanec za svojo punco zaradi malenkosti (in to kar pred njo). in ni mu ostala dolžna.
jaz sem mnenja, da se take zveze ne morejo obdržati, oz. da v takih zvezah harmonija ni možna.

glede nasprotij pa se tudi nagibam k "le dopolnjevanje" kot totalno nasprotje. ker če eden obožuje pohodništvo, drugi ga sovraži, eden obožuje morje, drugi ga sovraži, eden bi ful spal, drugi ful potoval... to ne gre.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 16. Avg. 2010 18:39

Ja te vrednote sem pozabil omenit,tudi to spoštovanje,govorimo o dobri zvezi,in seveda je spoštovanje samoumevno.Glede tega zbadanja,to tudi jaz opažam,iz obeh strani,vsi so debeli,leni,fu*jeni,makes me sick,če te na nekom res tako moti,pejta raj narazen,ne onesnažujta tega sveta,to da o svojem partnerju govoriš kot o nekom pred katerim se je treba skrivat,in govorit o njem kot o svojem sovražniku.Ajoj

Glede teh nasprotij,sem bolj mislil v kontekstu karakterja,ne pa interesov.Čeprav sta ponavadi povezana.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 16. Avg. 2010 21:45

nasplošno opažam, da moški za resno zvezo iščejo ženske, ki se jih ne bojijo. ki so obvladljive, ki niso preveč samozavestne, ki so skromne, včasih srčkane, umirjene, ki ne izstopajo. ki se ne derejo, pizdijo, ki so bolj tihe. v glavnem brez lastnosti, ki veljajo za "moške".
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 16. Avg. 2010 21:53

delusional napisal/-a:nasplošno opažam, da moški za resno zvezo iščejo ženske, ki se jih ne bojijo. ki so obvladljive, ki niso preveč samozavestne, ki so skromne, včasih srčkane, umirjene, ki ne izstopajo. ki se ne derejo, pizdijo, ki so bolj tihe. v glavnem brez lastnosti, ki veljajo za "moške".

Bo kar držalo. Take lastnosti sicer naredijo žensko zanimivo, tako da čisto brez njih ne sme biti, ampak ja.

Tudi če rad ješ pikantno, posuješ nekaj malega začimbe na vrh, ne vem, riža - ne pa malenkost riža na kup začimbe.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Google Adsense [Bot]