Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 27. Okt. 2010 20:38

Kolega ga je pred kratkim dobil pri dvajsetih, preko zavarovalnice, je pa začel z zdravljenjem že veliko prej in ga vmes ni nikoli prekinil. Meni so takrat povedali enako, tako da ne vem ... :) V glavnem, lahko ste veseli, da vam ga ni bilo treba plačati. :P
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 03. Nov. 2010 19:05

Hej hej!
No tak, danes sem dobila te gumice na zobe (za razmik) in prvi občutek je bil moteč, da mam neki na zobeh pač, kasnej se je pa zadeva kar malo razbolela :? tak da... kaj naj rečm... treba nekak potrpet do petka - pol gre pa zares :?
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 03. Nov. 2010 19:39

Na to bolečino se kar navadi, ko ti namestijo aparat, bo še toliko bolj intenzivna. Vsi smo dali to čez. :P
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 03. Nov. 2010 20:54

kakšna vzpodbuda :(
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 03. Nov. 2010 21:19

Pozitivno je to, da bo minilo, prve dni je vedno najtežje. Vse bo v redu. :flower:
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 04. Nov. 2010 11:06

No to je pa že lepše slišat ;-) sej danes se mi zdi da že mal lažje prenašam te elastike, očitno se kr hitr zobje navadjo... sicer me pa itak bolj kot bolečina skrbi videz :( ja ja sej vem, lahko bi že prerastla to :D
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 04. Nov. 2010 11:28

To ni res, da je nujna bolečina, če imaš zobni aparat - mene niso boleli zobje kar tako nikoli, niti prvi teden, ko sem ga dobila.

Bolijo me samo v primeru, če kaj trdega grizem, tak da se prvi teden po menjavi žičke trdi hrani izogibam oz. si režem na majhne koščke pa bolj ali manj hrano samo požiram, pač čim manj grizem.

Tudi ena moja kolegica je preživela svojo dobo aparata praktično brez bolečin pa so se ji zobje lepo popravili.

Poznam pa tudi primer, da je punca mela tako hude bolečine, da ni mogla spati ponoči in je živela kak teden ali dva samo od frutekov.

Mene so vsi strašili, da si naj ne dam aparata, ker me bo ful bolelo - potem pa me ni praktično nič bolelo... tako da je bolečina in njena intenzivnost veliko odvisna od posameznika.

Če je hudo pa pač vzami kakšno protibolečinsko tableto. Čez kak teden pa bo sigurno že bolje.

Glede estetike pa se nimaš kaj sekirat, boš vidla, nazadnje ti bodo zvezdice še celo všeč :)

Good luck :)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 04. Nov. 2010 14:40

hmm no sej, neko stopnjo bolečine že pričakujem, jasno, zobe se bojo nenaravno potiskal tja kamor hoče dohtar :) ampak, glede na to, da že vem kako je nost snemljiv aparat, kar tud ni ravno prijetno in zna bit tud boleče, se nekak tolažm, da ne bo tko hudo in da bo minil ja... kar se tiče grizenja, je pa itak onemogočeno že 14 dni, odkar mi "čarajo" po zobeh zdej...
hvala za vzpodbudne besede kittycat, važno da jst verjamm da ne bo bolel, ker jutr itak kar bo bo :) sej poročam še kaj, kak bo filing :razz: pa videz seveda hehehe
Zadnjič spremenil Minerva, dne 04. Nov. 2010 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 04. Nov. 2010 15:36

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 04. Nov. 2010 15:52

Če so samo trije zobje, je drugače, jaz sem imel povezane vse, spodaj in zgoraj.
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 05. Nov. 2010 11:31

no saj jaz mam tudi vse povezane, zgoraj in spodaj, pa se zobje lepo pomikajo in to bolj ali manj brez bolečin :) kot je rekla teddy_ursa pač neke skorje pa večinoma glih ne grizem... čisto odvisno od posameznika...

minerva, poročaj ;)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 05. Nov. 2010 12:25

Koliko časa pa poteka to lepljenje zvezdic?

Pa očitno nimate vsi strašnih problemov in bolečin. Torej še obstaja upanje zame, da ne bo tk hudo, k nekateri "nakladajo" :wink:
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 05. Nov. 2010 13:09

pri meni je trajalo skoraj eno uro (mislim, da nekje 45min), vsaj pol ure pa zagotovo traja :) tako da jaz bi predlagala, da računaš nekje 1 uro, da bo bolj ziher :) seveda je tudi nekaj odvisno od tega koliko zvezdic boš imela.. včasih se tudi kakšna zvezdica zaradi prekomerne sline noče dobro zalepit pa se lahko malo zavleče..
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 05. Nov. 2010 13:23

No recimo, da je to še sprejemljivo, da se mi slučajno "čeljust ne zaskoči" :D

Torej "slinit" se ne smem veliko :lach: , da bodo zvezdice fajn prijele gor. No se bom pustila presenetit, pa da vidim kako bo potekalo vse skupaj ;)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 08. Nov. 2010 12:44

no pa se spet oglašam, sem počakala da se vsaj mal navadm na "novga spremljevalca" v naslednjih dveh letih prb. hihi :razz:

kittycat teb so še hitro tole gor namontiral, pr men je trajal prb uro in pol :steinigung: tko se ti pa lahko kej zaskoč ja hehhehe pa ni blo nobenih posebnih problemov (ker se ne morš preveč slint če ti jo tista zadeva sprot sesa) :wink: uglavnm, ni blo panike med nameščanjem, tko da T00Mika kar pogumno...

kar se pa bolečine tiče... je dokaj vzdržno, tablet nism rabila, malo pa vseno tišči in boli, ampak vedno manj :wink:

pa tud komentarji glede videza so bli vsi zaenkrat pozitivni, in sm fuuuul zadovoljna da sm se za ice odločla - pa še večjo motivacijo pri čiščenju imam :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov