Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 04. Mar. 2012 11:44

Te žičke ljudje ponavadi ne snamejo in se jim zobi ne premaknejo. Vsi, ki jih js poznam imajo žičko že več kot 3 leta in niti ne razmišljajo, da bi jo dali dol. Ko se bom odločila za aparat mislim po končanem zdravljenju nositi nočni aparat (prozorni, da ti ohrani obliko) + žičko imeti. Ne mislim tvegat, ker res se mi ne da dati 4000€ in skoraj dve leti nositi aparat (toliko naj bi trajal moj zdravljenje, ko se bom odločila) in potem da se kej sfiži.
Ortodont mi je rekel, da se zobi celo življenje premikajo in da nošenje aparata ni garancija, da bodo celo življenje ostali na svojem mestu. Torej - žička+nočni "aparat"
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 04. Mar. 2012 11:55

js sem mela sošolko, ki je nosila to žičko samo ponoč in potem se ji je vsak dan čez dan en in isti sprednji zob skos skriviu....tko čuden za vidt...je pa res da je to odvisn od posameznika, pri usakem je drugač... velikrat je premik zob posledica zrasta 8k
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 04. Mar. 2012 11:59

No ja, jaz še nisem slišala, da bi bilo treba potem še celo življenje (ali več let) nositi žičko in snemljiv aparat. Nekaj let že, da se zobje dokončno ustalijo, tako mi je takrat rekla tudi ortodontka, nikoli pa ni omenjala nekih odstopanj. No, v ponedeljek jo pokličem in jo povprašam o vsem skupaj ter ceni, pa bom videla, če se mi ne bi bolj splačala porcelanasta luska na dvojkici. Ne vem no, mogoče sem samo malo preveč pikolovska, me pa toliko bolj moti, ker sem že nosila fiksni aparat. Če ga ne bi, na to ne bi gledala tako.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 04. Mar. 2012 14:31

Eući* napisal/-a:js sem mela sošolko, ki je nosila to žičko samo ponoč..


To žičko ne moreš samo ponoč nosit, ker imaš pritrjeno.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 04. Mar. 2012 17:03

potem pa ni bla žička, ampak neki snemljivga, nwm kako se reče :)
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 24. Mar. 2012 10:57

Tamala_mrha napisal/-a: Situacija je taka; pred leti sem (pred dopolnjenim 18. letom) nosila dve leti fiksni zobni aparat, na zgornjih in spodnjih zobeh. Zobje so se mi poravnali v nulo, nekaj let kasneje pa se mi je zgornja enkica začela pomikati navzven oz. navzgor... Zdaj seveda več nimam zastonj ortodontskih storitev kot sem imela takrat pred 18. letom, zato me zanima, koliko bi me stalo ponovno ravnanje tega zoba...


Okej, malo sem pozna za tale odgovor, nisem nič gledala v to temo v zadnjem času... Tamala_mrha, če slučajno še nisi nič zrihtala... Glede na to, da si pred leti že nosila aparat, ti pripada (če se ni kaj spremenil na tem področju) brezplačno popravljanje... Vsaj moja situacija je bila taka, da čeprav sem bila "že prestara" za terapijo, sem jo dobila zastonj, ker sem pred leti že obiskala določenega ortodonta :wink: Javi, kako si zrihtala :wink:

Sicer pa še moje vprašanje: tiste, ki ste že dale dol tole železje ;D a je potrebno potem še kako slikanje? Mislm že pred snemanjem, al pa potem?
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 24. Mar. 2012 15:51

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:14, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 24. Mar. 2012 22:22

Feist. napisal/-a:
Eući* napisal/-a:potem pa ni bla žička, ampak neki snemljivga, nwm kako se reče :)


snemni aparat :)


jst ga mam zdej. ga nosim samo ponoči :)
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 27. Mar. 2012 23:43

Minerva napisal/-a:
Tamala_mrha napisal/-a: Situacija je taka; pred leti sem (pred dopolnjenim 18. letom) nosila dve leti fiksni zobni aparat, na zgornjih in spodnjih zobeh. Zobje so se mi poravnali v nulo, nekaj let kasneje pa se mi je zgornja enkica začela pomikati navzven oz. navzgor... Zdaj seveda več nimam zastonj ortodontskih storitev kot sem imela takrat pred 18. letom, zato me zanima, koliko bi me stalo ponovno ravnanje tega zoba...


Okej, malo sem pozna za tale odgovor, nisem nič gledala v to temo v zadnjem času... Tamala_mrha, če slučajno še nisi nič zrihtala... Glede na to, da si pred leti že nosila aparat, ti pripada (če se ni kaj spremenil na tem področju) brezplačno popravljanje... Vsaj moja situacija je bila taka, da čeprav sem bila "že prestara" za terapijo, sem jo dobila zastonj, ker sem pred leti že obiskala določenega ortodonta :wink: Javi, kako si zrihtala :wink:

Sicer pa še moje vprašanje: tiste, ki ste že dale dol tole železje ;D a je potrebno potem še kako slikanje? Mislm že pred snemanjem, al pa potem?


A to sigurno drži? Sicer sem js nosila 8 let!! snemljivega in mi je pr 16 dopizdilo in sem sama nehala, ker mi nikakor ni hotla dat fiksnega plus tega so bili zobje takrat lepo poravnani. No in itak najstniška neumnost me je dohitela...modrostni zob, ki je zrastel že na tako premajhni čeljusti, je mojo enkico porinil naprej in čez sosednjo enkico. Zdej ne vem, če bi to tud spadalo pod brezplačno popravljanje, glede na to da sem sama nehala? Pa tudi tiste ortodontke več ni in je namesto nje nov. Aha še neki, a sam pregled se kaj plača? Če bi šla samo informativno vprašat in pokazat zobe, da vidim kaj mi predlaga. Glede na to da sem polnoletna in sem brezplačne storitve že imela.

Hvala za odgovore.
tinki.binki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tinki.binki » 28. Mar. 2012 19:13

^^ to drži ja (vsaj pri meni). js sm šla prvič na pregled h ortodontu v osnovni šoli, dobila sem ga pa kakšen mesec po 19tem rojstnem dnevu, zastonj. Ortodontinja je rekla, da ker sem pred 16tim letom šla k ortodontu da imam zastonj.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 28. Mar. 2012 20:28

Ja pr men je tud držal, očitno :D

sončnica: te pa nočm razočarat, samo sem mi zdi, da če sam prekineš terapijo, da ti take "ugodnosti" ne pripadajo več. Edino upanje je, da od zadnjega pregleda ni minilo več kot pol leta (to je zgornja meja), samo glede na tvoj dopis dvomm ane :D Lej ni pa greh uprašat.. Pa srečno! :wink:
Aja pa glede informativnega pregleda, tud to pomoje samo v samoplačniški ambulanti :( Pokliči uglavnem tega novga ortodonta, pa lepo vpraši in poprosi, včasih ljudje presenetijo s pripravljenostjo pomagat :wink:
CookieMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a CookieMonster » 29. Mar. 2012 12:44

Jap, če pred nevem točno kerim letom začneš zdravljenje pri ortodontu in ga ne prekineš (pod to ne šteje, če ti recimo 3 leta vmes ni treba hodit, ker je tako odločil ortodont), maš do 23. leta zastonj. Če pa prekineš, pa je plačljivo, ne glede na leta.
CookieMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a CookieMonster » 29. Mar. 2012 12:44

Jap, če pred nevem točno kerim letom začneš zdravljenje pri ortodontu in ga ne prekineš (pod to ne šteje, če ti recimo 3 leta vmes ni treba hodit, ker je tako odločil ortodont), maš do 23. leta zastonj. Če pa prekineš, pa je plačljivo, ne glede na leta.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 11. Apr. 2012 17:45

Men je pa žou ko sm ga nehala nosit. :? Ok, sej res da nimam krize ker mam čist lepe zobe... samo ugriz bi biu lahk boljši. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 13. Apr. 2012 16:53

GnilaLimona napisal/-a:
Feist. napisal/-a:
Eući* napisal/-a:potem pa ni bla žička, ampak neki snemljivga, nwm kako se reče :)


snemni aparat :)


jst ga mam zdej. ga nosim samo ponoči :)


Jst nosim oboje. Snemljiv aparat le ponoči, žičko pa imam po prekinitivni nošenja še vedno gor (ker me res popolnoma nikjer ne ovira).
Imam znanko, ki ima po 3letih po prekinitvi nošenja še vedno pritrjeno žičko. Zobje v tem primeru definitivno ostanejo v željenem položaju.
Poznam pa primer, k si je po nekaj mesecih sama želela odstraniti žičko in so se ji zobje začeli pomikat nazaj v prvotni položaj.
Tako, da res ne vidim smisla, zakaj bi žičko odstranjeval, če zadeva ni moteča.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov