Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 30. Mar. 2011 15:38

meni se je pa danes izza zob odlepila tista žička (ostanek fiksnega aparata) in mi zdaj ven binglja + me bode v jezik. Moja ortodontka pa danes ne dela. Katera ve kaj naj naredim? :?
Don't worry, be happy!!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Mar. 2011 15:41

js sm si vseskupaj kr vn spulla. sem bla presenečena kako zlahka je to šlo!

čeprav ne verjamem, da je bla to najbolj pametna varianta.
Uporabniški avatar
Katiii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 2. 5. 2011
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Katiii » 02. Maj. 2011 21:47

Js sm dobila februarja tut zvezdice in morem rečit da se že kar opazi razlika od prvotnega stanja. Sicer je kr drago, ker sem samoplačnik.. Sem pa zelo zadovoljna. Hodim pa v Celju k dr. Štolfi... njega res priporočam.
~ Always look on the bright side of life ~
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 16. Jun. 2011 21:33

Js dam pa čez 1 tedn aparat veeen :D
Sem ga mela 14 mesecev in zdej so kr perfect zobki :)

Sam so me že vsi doma ful živciral z vprašanji kdaj ga bom končno dala ven (sm misla da ga še morem met vsaj pou leta), da že mam lepe zobke, noben tega ne bi mel itd., pa ga niti nimam dolg.
In zdaj sem sam tamali povedala da ga že dam ven...za ostale bo pa presenečenje :P
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 29. Jun. 2011 19:04

Ko sem dala dol aparat, mi je ortodont neke žičke zacementiru, na spodnje in zgornje zobe...na spodnjih se mi je vse skupi strgal k sm hruško jedla tko da sm si tud sama neki utrgala kokr se je dal, ostanek mam pa še not ;) Zdj me pa zanima, če je ktera si šla dat to dol, to žičko, pa če ti lahko to zobozdravnik nrdi, k sm mela tok glupga ortodonta, da ne morm it k njemu.
MarceLiica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 20. 7. 2010
Kraj: DreamLand

Neprebrana objavaNapisal/-a MarceLiica » 29. Jun. 2011 22:25

Jas pa imam kaka 3 leta snemni aparat, in komaj čakam da ga zamenjam s stalnim.. Wiii, ravni zobje here I come!! :D
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 30. Jun. 2011 20:58

Meni se je zadnjič odlepila cela ploščica, potem sem si jo nekako dol vzela prek tistega loka in sta šli dol še 2 gumici. Najprej sploh nisem upala k ortodontu od strahu :D. Ker mam bele ploščice in sem jih posebej naročila, posamično pa se jih ne da kupit. No v glavnem, to ni noben problem, kakor sem mislila jaz, tak da...če se komu to zgodi, samo ne zganjati panike :D.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
popotnica333
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a popotnica333 » 05. Jul. 2011 9:20

Mene pa zanima, če katera ve, koliko stane fiksni zobni aparat, če si samoplačnik (glede na to, da sem že polnoletna)? :)
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 05. Jul. 2011 12:16

Težko je na pamet povedati, ker je čist odvisno od tega, kakšno je tvoje stanje zob. Najprej pojdi na en informativni pregled k otrodontu, pa ti bodo tam vse povedali :) Okvirna cena pa je okoli 2000 evrov (za zgornjo in spodnjo čeljust skupaj).
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 07. Jul. 2011 10:55

V Lj je cena kr okrog 3000€...za navaden zobni aparat spodi in zgori. Js sm dobila mal popusta, ker sem naenkrat plačala :P

Sm ga dala zdaj dol in se kr ne morem načudit kak sm fajn :D
Mam pa na spodnih še žičko na notranji strani in za zgornih snemnega čez noč :)
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 08. Jul. 2011 5:29

Pri tistih, ki sem se js zanimala pred parimi mesci, so imeli vsi ceno 3700€ za fiksni aparat na zgornjih in spodnjih zobkih (če ga imaš samo zgoraj/spodaj pride 1900€). V ta znesek je zajeto čisto čisto vse. Ker trenutno nimam toliko denarja, sem se odločila še kakšno leto, dve počakati.
Mislim it pa k najboljšmu zobke zrihtat, tam k sem 100% prepričana, da mi noben drug ne more bolje narediti. Ker konec koncu..gre za zobe :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 28. Jul. 2011 13:23

Hej!

No jst svoje zvezdice nosm že kar neki časa, in itak sm začela že mal sanjat o njihovi odstranitvi :) kar pa me straši zadne čase je, kako za vraga dobijo dol tiste "zacementirane obročke" na zadnjih zobeh? Anyone? :)
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 28. Jul. 2011 14:24

Minerva napisal/-a:Hej!

No jst svoje zvezdice nosm že kar neki časa, in itak sm začela že mal sanjat o njihovi odstranitvi :) kar pa me straši zadne čase je, kako za vraga dobijo dol tiste "zacementirane obročke" na zadnjih zobeh? Anyone? :)


Jst sm tut mela aparat (fiksnega) 2 leti. In moram rečt, da so se mi zobje lepo zravnali. Zdej mam pa še snemljivega za ponoči. :)

@Minerva:za obročke se ne sekiraj. Čisto lepo gredo dol, boli pa tudi nič (vsaj mene ni) :)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 28. Jul. 2011 18:48

no sej ga še nimam niti eno leto, ampak vidm napredek, kar me motivira ;-)

aha če jih pogledam in se spomnm kako jih je gor cementirala, se mi zdi misija nemogoče da se jih da kr tko dol... vem pa da so jih še vsem snel :) a jih kr preščipne al potegne dol al kako? res me zanima :)
Uporabniški avatar
bubble.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 22. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble. » 28. Jul. 2011 18:53

meni je prvo preščipnil žičke in potem s kleščami previdno snel zvezdice. mene ni bolelo, je pa mogoče rahlo zoprn občutek. :) nič strašnega. ;)
you never know how strong you are, until being strong is the only choice you have..

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov