Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 18. Jul. 2010 21:09

Mislim, da plača zavarovalnica :)
Uporabniški avatar
SchneeEule
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 12. 8. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a SchneeEule » 02. Avg. 2010 17:36

Kittycat88 napisal/-a: sem začela snemni aparat nositi že pred 18.-im letom, a mi ni pomagal.


zakaj? :?
There are always a few people doing it in a way weird enough to grab my attention.
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 13. Avg. 2010 16:25

SchneeEule napisal/-a:
Kittycat88 napisal/-a: sem začela snemni aparat nositi že pred 18.-im letom, a mi ni pomagal.


zakaj? :?


zato ker snemni aparat bolj pomaga mlajšim, jaz sem pa že za njega bila "prestara"
lutkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lutkica* » 16. Avg. 2010 20:51

a je to res, da snemni bolj pomaga mlajšim?

jaz sem stara 24, pa se ravno naročam pri ortodontu. želim pa si snemljiv aparat za zgorno čeljust, ker mam enke narazen, pa me to ful moti. ko sem bla mlajša, sem bila pri ortodontki, ki mi je napovedala, da mi bodo zobje šli skupaj, ko mi bodo zrasle osmice.. no, guess what, niso šli :S

a ima kdo kakšne informacije, ali se približno 1 mm diastema da popravit s snemljivim aparatom?

lp
when you wake up it's a new morning,
the sun is shining it's a new morning
i'm coming.. i'm coming home
Uporabniški avatar
SchneeEule
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 12. 8. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a SchneeEule » 16. Avg. 2010 20:56

lutkica* napisal/-a:a je to res, da snemni bolj pomaga mlajšim?

jaz sem stara 24, pa se ravno naročam pri ortodontu. želim pa si snemljiv aparat za zgorno čeljust, ker mam enke narazen, pa me to ful moti. ko sem bla mlajša, sem bila pri ortodontki, ki mi je napovedala, da mi bodo zobje šli skupaj, ko mi bodo zrasle osmice.. no, guess what, niso šli :S

a ima kdo kakšne informacije, ali se približno 1 mm diastema da popravit s snemljivim aparatom?

lp


tist od let je bl k ne lari fari... :)
glede diasteme...možn je zih tud s snemljivmu,sam pomoje bi fiksn bl pomagal,usaj men je... oz. po fiksnmu (k so bli zobje skor fertik) sm dobila še snemljivga zarad osmic...
There are always a few people doing it in a way weird enough to grab my attention.
Uporabniški avatar
eclipse.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a eclipse. » 17. Avg. 2010 13:05

Da, snemljiv aparat naj bi načeloma bolj pomagal mlajšim, saj zobje še rastejo in se lažje ravnajo. Čeprav jaz sem ga nosila 6-7 let in ni bilo neke razlike, sedaj pa imam fiksnega 2 leti in imam skoraj čisto ravne zobe :D
_larosa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 2. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _larosa_ » 25. Avg. 2010 20:09

hello!
da razložim malo mojo situacijo: zaradi krivih zob in zato neprijetnega občutka od vsakem nasmehu, sem se odločila za fiksni zobni aparat=zvezdice :D z njimi sem zelo zadovoljna, me ne motijo, zobje so se mi že lepo pomaknile v želeno lego. ker sem stara že več kot 18 let vse to plačam sama. za ortodontko v ljubljani sem se odločila, ker mi je sestra v tej ordinaciji rekla da je približna cena za aparat 1200 evrov. in jaz sem to verjela. ko sem ortodontko potem na pregledih vprašala za točno ceno, je rekla da potrebuje čas in da mi bo napisala potek celotne terapije in zraven tudi ceno. po 2 mesecih sem dobila aparat, vsa zadovoljna, a računa še vedno nisem dobila. naj povem še, da sem se za zvezdice odločila le zaradi zgornjih zob, ker niso bili ravni (spodnje imam čisto lepe, le ugriz imam čisto malo narobe). in po 3 mesecih končno dobim na listu ves potek celotne terapije in tudi ceno. pisalo je, da bom dobila po kakšne pol leta aparat še spodaj, cena pa 2400 evrov + snemni aparat za na koncu in vsi obiski, ki bi bili še potrebni. prej, ko sem jo še spreševala, mi o spodnjem aparatu ni čisto nič rekla, ker če bi mi že na začetku povedala tako ceno bi šla mogoče drugam (že tako so te stvari predrage!!!!). potem mi je pa danes dala datum za spodnji aparat, potem sem ji pa rekla, da ga nebi imela in če lahko še par mesecev nosim zgoraj, da se čisto poravnajo in je to to. in me je začela prepričevati, da to ni dobro za zobe, da mi bodo po 1 letu spet zlezli nazaj, zaradi nepravilnih pritiskov.

sem pa zesledila na internetu, da obstajajo žičke, ki ti jih pritrdijo na notranjo stran zob in te nič ne motijo, pa ni možnosti da se ti zobje povrnejo v prvotno lego (potem mi nebi bilo treba nositi spodnjega aparata). zdaj me pa zanima, če ima gdo izkušnje s tem, ve koliko je cena ali kateri ortodonti to delajo, da jaz svoji ortodontki rečem naj mi zgornjega da dol, po žičke bom šla pa drugam, če mi jih ona ne bo hotla dat gor.

upam da mi lahko kdo pomaga s kakršnokoli informacijo :)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 25. Avg. 2010 20:32

Ti bi morala že ob prvem obisku zahtevat predračun in seveda se fiksno dogovorit, ali govorita le o zgornjem ali tudi spodnjem aparatu. Sicer pa je to tvoja odločitev, če kateregakoli ne bi želela, ga pač ne bi nosila. Torej si le privolila v nošenje in kritje stroškov za obadva.
Kolikor sem do sedaj seznanjena, žičke se ponavadi namestijo ob koncu nošenja, ko ti aparat že snamejo dol in potem glede na podlagi popravkov določijo, ali dobiš še snemni aparat ali le žičko. Naj me kdo popravi, če se motim.
Drugače pa kar se tiče zneska, si si pa čisto sama kriva, ker se nisi predčasno pozanimala o vsem skupaj, tako o tem, kako bo potekalo zdravljenje kot tudi kakšne stroške boš imela.
_larosa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 2. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _larosa_ » 26. Avg. 2010 2:42

ja, vem da sem sama kriva, ker tega nisem zahtevela še pred začetkom kakršnekoli terapije. samo o nošenju tudi spodnjega se pa nisem strinjala, ker mi je to omenila šele po parih mesecih.
:x
se bom pa vsekakor pozanimala še pri drugih ortodontih o tej žički :)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 26. Avg. 2010 20:24

_larosa_ napisal/-a:ja, vem da sem sama kriva, ker tega nisem zahtevela še pred začetkom kakršnekoli terapije. samo o nošenju tudi spodnjega se pa nisem strinjala, ker mi je to omenila šele po parih mesecih.
:x
se bom pa vsekakor pozanimala še pri drugih ortodontih o tej žički :)



Če se nisi strinjala, ti ga sploh ne bi gor montirala. Simple.Sej te ona ne more prisilit v nošenje, če tebi ni, pa lahko imaš zobe nametane kot s fračo, ampak če ti rečeš ne, pomeni ne.
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 29. Avg. 2010 19:12

Meni se zdi to sprejemljiva cena oz. celo poceni za spodnje in zgornje zvezdice. Ne zdi se mi pa v redu, da ti to šele zdaj pove, to je malo čudno.

Zakaj pa nočeš meti spodaj aparata? Saj spodaj se itak nič ne vidi. Zaradi dodatnih stroškov? Meni se tudi zdi, da žičko lahko samo dobiš že po končani terapiji z aparatom.

Malo povprašaj še pri drugih ortodontih, če se ti res potem zopet zobje pokvarijo. Ker če je to res potem bolje, da maš aparat tudi spodaj pa pač plačaš, če moraš (če le lahko). Ampak bolj poceni ga pomoje ne boš dobila. No, ne vem.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 29. Avg. 2010 23:53

Za cene ne vem, lahko pa povem glede žičk iz prve roke, da se zobje vseeno lahko premikajo v prejšnji položaj. Sicer verjetno minimalno oz. veliko manj, kot če jih ne bi mela. Recimo meni so se v 1,5 leta z žičkami po nošenju zvezdic zobje premaknili za cca 2 mm v prvotno smer.
Because I can.
_larosa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 2. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _larosa_ » 30. Avg. 2010 11:42

hvala za odgovore :)
vem, da se mi spodaj zvezdice nebi skoraj nič videle, ampak me predvsem moti cena, ker je 1200 evrov (kot sem sprva mislila da je cena) precej manj, kot pa 3000 evrov (kot me bo verjetno na koncu prišla celotna terapija). in skrbi me, da bi se potem ortodontka še zmišljevala kaj je narobe, jaz bi ji pa plačevala še naprej...
se bom še pri drugih ortodontih pozanimala o teh žičkah, samo sem tudi na internetu že kar veliko prebrala in piše da ni možnosti, da bi se ti zobje premaknili v prejšnji položaj (sicer pa tudi ni zagotovljeno, da če bi si dala še spodnje zvezdice da bi vse potem ostalo na svojem mestu). če bi mi vse stroške krila zavarovalnica, sploh nebi premišljevala ali bi jih imela ali ne. sem pa tudi gledala slike na spletnih straneh od ordinacij ko je slikano zobovje pred nošenjem aparata in po nošenju aparata - in v okoli 40% ugriz ni popravljen, kar se tudi vidi na sliki, tako da mislim da moja ortodontka hoče samo fajn zaslužit z mano. :?
če ima pa še kdo izkušnje s temi žičkami ali kakšne informacije o tem bi bila pa vesela če še kdo da svoje mnenje :)
lp
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 31. Avg. 2010 20:41

Tananda napisal/-a:Za cene ne vem, lahko pa povem glede žičk iz prve roke, da se zobje vseeno lahko premikajo v prejšnji položaj. Sicer verjetno minimalno oz. veliko manj, kot če jih ne bi mela. Recimo meni so se v 1,5 leta z žičkami po nošenju zvezdic zobje premaknili za cca 2 mm v prvotno smer.


Kako dolgo si pa nosila zvezdice? Pa je bilo stanje res tisto pravo, takoj po tem, ko ti je snel fiksni aparat, glede na to, da se ti zdaj pomikajo nazaj?!
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 31. Avg. 2010 21:01

to je res grdo da ti ni že na začetku povedala da boš rabila aparat spodaj,vendar ima prav s tem ko ti je rekla da ga potrebuješ in da bo drugače prišlo do nepravega ugriza, ker zgornji zobje ne bodo imeli pravilnega antagonista spodaj.to pa je nujno potrebno za zdrave zobe,ker se s pritiskom (grizenjem) vzdržujejo na mestu :wink:
še vedno lahko zavrneš aparat za spodnje zobe (nekaj ti tudi ne more vsilit),če pa hočeš imeti lep nasmeh in zdrave zobe bi pa jz na tvojem mestu kr mal stisnla pa plačala še to,saj so te zadeve so trajne (če le nosiš potem še snemni aparat itd.) :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov