Vsakodnevno čiščenje kože

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 16. Maj. 2009 12:50

Zdelo se mi je zanimivo in koristno, da bi v to temo pisale, kakšno je oz. kako poteka naše vsakodnevno čiščenje kože (jutranje in večerno). :)
Pa sem se domislila, da pišemo vrstni red, pri tem mogoče ugotovimo če delamo kaj narobe, če kaj izpuščamo ali pa da nimamo primernih izdelkov za kožo.
No, da začnem kar sama... :wink:
Moje čiščenje pa izgleda takole:
Zjutraj si najprej umijem obraz, jo rahlo popivnam z brisačo, nato pa jo namažem s kremo (Garnier fresh),
Slika
ki je podlaga kasnejšega nanosa pudra (tekočega in v prahu), čeprav se zadnjih nekaj dni ne pudram, ampak puščam kožo na miru.
Čez dan si vmes še umijem obraz z vodo, zvečer pa nanesem Afroditino čistilno mleko za suho kožo (z vato nanesem gor in odstranim nečistočo, četudi se ne pudram več), nato pa s tonikom iste znamke z vato odstranim ostanke čistilnega mleka. Kožo nekaj časa pustim na miru, pred spanjem pa jo namažem z Vichy Norma Derm.
Kakšne "rituale" pa imate druge? :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 16. Maj. 2009 13:08

Zjutraj si obraz splaknem z vodo in ga sčistim z Akamutijem črnim milom. Potem dam gor tonik iz čajevca (Akamuti ali Dvorec Trebnik) na čelo in pa tonik vrtnica /rožna voda Akamuti za na lička. Sledi krema (Alverde divja vrtnica) in pa potem make up.

Zvečer make up sperem dol z Schellerjevim mineralnim gelom alge, potem pa dobro sperem obraz še z Akamuti črnim milom. Enkrat tedensko uporabim še Alverde piling marelica za obraz. Sledita še oba tonika. Ko se kože posuši nanjo z vatko nanesem še Akamuti jojobino olje in dobro vmasiram v obraz ter vrat.

To je za obraz in redkokdaj kdaj variiram od te nege.
Uporabniški avatar
vrvica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a vrvica » 16. Maj. 2009 13:18

Jaz sicer nimam kaj za pisat v to temo, ampak se kr ne moram nacudit vsemu temu kar je napisala UG48. :D
Jaz vsako jutro obraz sperem z vodo, pudra ne uporabljam. Zvecer pa pac ko scistim licila z oci (maskara+crtalo) obraz spet sperem z vodo. Nobenih krem in nevem cesa. Pa sem prakticno brez mozoljev po obrazu. Sem pa tja se pojavi kaksen.


Saj bi se namazala zvecer s kremo, ker je fajn filing, ampak me je vedno cist ob zivce spravljala misel, da bi se potem lasje dotikali tiste kreme. Ker sem imela pac mau cez usesa lase, niso sli v cop in sem cist alergicna ce se jih dotakne kaksna krema. :D Zdaj mam po novem kratke lase, tko da bi mogoce lahko kdaj poskusla se zvecer namazat s kremo. Mam Niveo soft, ker mi je fajn za roke in po telesu (ce se mi kdaj da mazat), pa enkrat na 100 let jo dam tud na obraz. (ker pol tko disim sama sebi :P )
And you don't talk so loud ...
An you don't walk so proud ...
Any more ... and what for?
°°Guns N' Roses - Estranged°°
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Maj. 2009 13:18

Zjutraj:
sperem obraz z vodo in očistim z Scheller-jevim mineralnim gelom. Sperem gel, z vatko nanesem tonik Clinique Mild Clarifying Lotion, potem pa Clinique Superdefense SPF25, čez pa make-up

Zvečer:
Najprej odstranim očesni make-up z dvofaznim odstranjevalcem od Balee (ali L'Oreal, ki ga je še čist mal, pa moram porabit).
Potem isto kot zjutraj z Scheller-jevim mineralnim čistilnimgenom in Clinique MCL, potem pa večinoma Clinique Dramatically Different Moisturizing Gel.

Mi pa manjka še piling okoli 1× tedensko (verjetno bo Alverde marelica).
Včasih se mi zjutraj ne da uporabljat čistilnega gela, drugače se pa poskušam pridno držat tega in je super. Koža je lepa, le kakšen mozoljček kdaj pa kdaj, ni več grozno suhih območij kože (kjer se kar lupila).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 16. Maj. 2009 13:30

Zjutraj: Obraz si ocistim z vodo in Clinique anti blemish solution oz L'occitane Daily Face Cleanser.
SlikaSlika
, potem si ocistim obraz oz osvezim z Garnier Essentials refreshing toner
Slika
in dam cez Skin Food Ginko Green BB Cream oz Skin Food Mushroom BB Cream.

SlikaSlika

Zvecer: Ponovim postopek z umivanjem, in tonikom in za zakljucek si dam gor Dr. Apothekar Scheller Mattierende
Feuchtigkeitscreme Ananas.
Slika

Enx do dvakrat tedensko si naredim se piling:
Ali Aspirinovo masko z Medom oz L'occitane Gentle Face Buff masko...
Slika
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 16. Maj. 2009 13:43

wou, tut js se ne morem načudit temu, kolko stvari kakšne date nase.. predvidevam da imate po vsem tem ful lepo kožo ..
jaz uporablam samo eno kremo za dojenčke za čez dan in eno mastno od nivee za ponoči
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 16. Maj. 2009 14:11

Ja no, jaz imam kar lepo kozo.. :) Nimam vecjih problemov z njo, razen kaksen manjsi izbruh tu pa tam.. ^^
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 16. Maj. 2009 14:24

Do nedavnega sm si jst tudi vsega sorti stavla gor, pa tudi dostkrat sem menjala izdelke (ker se mi je koža vedno al mastila al izsušila..)

Zdej si zjutri in zvečer umijem obraz z gelom in pa namažem z vlažilno kremo. Še vedno mam oboje za suho in pa za mal bolj mastno kožo, pa izberem glede na trenutno stanje kože :)

Mam pa čist navadne, poceni izdelke..

Krema
Gel za suho kožo
Gel za mal bol mastno kožo

Pa morm rečt da se mi je stanje ful popravlo :D
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 16. Maj. 2009 14:28

No saj cena ni vedno pokazatelj kvalitete ;).
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 16. Maj. 2009 14:35

jst se držim načela manj je več, tako da se zjutraj umijem samo z vodo. včasih se namažem še s kremo samo okoli oči. kremo z zaščitnim faktorjem si dam edino, če vem, da bom veliko na soncu, če grem v hribe ali pa če sem na morju.

zvečer mi je pa ful pomembno, da si lepo očistim kožo. sicer ne uporabljam pudra, si pa na kak mozolj nanesem korektor, zato uporabim alverde čistilno mleko divja vrtnica, sperem z vodo in nanesem cliniansovo zeleno vlažilno kremo.

enkrat na teden si naredim piling, enkrat na teden glineno masko. včasih namesto vlažilne kreme zvečer na lica in okoli oči nanesem arganovo olje.

dejansko je moja koža lepša, ko je ne "mučim" preveč :)
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 16. Maj. 2009 14:46

:eek: a dejansko date vse to gor na vaš obraz?! fak meni to že cenovno nebi zneslo, da bi mela 10 različnih vrst preparatov za čiščenje..
ampak dobro, vsakemu svoje :)

jaz si zjutraj umijem obraz z vodo in namažem z garnierjevo kremo za zelo suho kožo. to je to. zvečer si očesni mejkap odstranim z balejinim odstranjevalcem ličil, obraz pa z balejino čistilno kremo, če sem pri tipu pa z balejinim čistilnim mlekom. pa spet krema. občasno, če se spomnim (3x na mesec) si naredim piling z garnierjevim 3 v 1 gelom.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Maj. 2009 14:50

Kdo pa uporablja 10 različnih preparatov za čiščenje? Že če tvoje preštejemo, si blizu našim številkam :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 16. Maj. 2009 14:53

ja noja.. dnevno uporabim 3 različne stvari, kar sicer ni malo, ampak se z nekaterimi opisi tukaj ne da primerjat. pač sem bila malo presenečena. meni se niti nebi ljubilo tolko stvari nanašat gor :D
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 16. Maj. 2009 15:00

No, js pa 5. Ampak brez problema razumem tiste, ki jih magari 10. Meni to izjemno odgovorja (po dolgih mučnih iskanjih). Vse stvari, ki mi pa ne odgovarjajo, pa podarim naprej (še posebi mami)

Hyades- Kakšen je Clinique anti blemish solution? Sm zmeri brala slabe komentarje čez čistilne stvari od Clinique...
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 16. Maj. 2009 15:19

Ma ja... Je kar vredu, lepo ocisti kozo, ampak jo ful izsusi.. Meni je vredu, ko imam kaksen mozoljcek, sicer pa ne..
Ko porabim to steklenicko, ga ne bom vec kupila, enostavno ni to to.

Mi je pa vsec da je pena...
Bi pa namesto tega poskusila Dove cistilno olje (ki postane pena, menda je velik hit na japonskem)..

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov