Vsakodnevno čiščenje kože

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 17. Maj. 2010 21:08

z milom "brez mila" vsako jutro
meli241177
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 2. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a meli241177 » 19. Maj. 2010 13:21

Zjutraj si sperem obraz z vodo, potem pa se namažem z vlažilno kremo. In to je to.

Na žalost sem bla mlada pa neumna in sem se začela mazat s kremami po obrazu, zdaj pa se mi koža naravno več ne vlaži dovolj in potrebujem vlažilno kremo. Bolj kot kožo razvajaš, bolj se razvadi in se sama več ne vlaži.
*Mustang*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 6. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Mustang* » 20. Maj. 2010 16:48

Agica napisal/-a:Torej moram zamenjati sladkor za kaj drugega. Hvala UG84 za obvestilo :) s čim naravnim pa bi bilo najboljše zamenjati? veliko jih uporablja zrnca gresa, ... kaj svetuješ kot najbol nežno izbiro?


Svetujem polento...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 20. Maj. 2010 21:19

meli241177 napisal/-a:Bolj kot kožo razvajaš, bolj se razvadi in se sama več ne vlaži.


Se strinjam s tem- navadi se na to in potem v normalno stanje spravit je problem.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 20. Maj. 2010 21:22

Jaz pravim manj je več, pa še za tisto, kar uporabljam, pazim da je kar se da neagresivno. Nočne kreme sploh ne uporabljam, še dnevne ponavadi ne, razen ko opazim, da je koža malce suha ali če jo nanesem kot podlago za puder. :wink:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Maj. 2010 10:24

*Mustang* napisal/-a:
Agica napisal/-a:Torej moram zamenjati sladkor za kaj drugega. Hvala UG84 za obvestilo :) s čim naravnim pa bi bilo najboljše zamenjati? veliko jih uporablja zrnca gresa, ... kaj svetuješ kot najbol nežno izbiro?


Svetujem polento...


Zdrob je boljši kot sladkor.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 05. Avg. 2010 12:24

Ker je poleti moja koža veliko manj suha kot pozimi in je tudi manj problematična, je tudi nega bolj preprosta:

- zjutraj sperem z vodo
- nanesem kapljico olivnega olja z malenkost tonika (trenutno imam Sanctum), da se lepše porazdeli po obrazu in vratu
- sledi maskara in po potrebi kakšna senčka
- zvečer MU odstranim z jojobinim oljem (učke) in ostalo s 100%pure čistilno peno
- nanesem olivno olje

In to je to. :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Avg. 2010 14:47

Evo še trenutna moja poletna nega :)

Zjutraj (oz. takrat ko se vstanem :P ) umijem obraz z mlačno vodo in se namažem s kremo z granatnim jabolkom spf 20 od 100% Pure.

Zvečer si pa obraz očistim z Alverde čistilno kremo z zdravilno prstjo. Nato si na obraz našpricam Akamuti tonik. Obraz si namažem z jojobinim oljem.
Emma_91
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Emma_91 » 07. Avg. 2010 11:18

Do zdaj si kože na obrazu nikoli nisem redno negovala in mazala. In ko sem danes prebirala tale forum in ugotovila koliko dejansko nega obraza pripomore k lepši koži, sem se odločila da bom tudi sama posvečala malo več časa sebi in svoji koži. Tako da si bom tudi sama vsako jutro in vsak večer umivala kožo na obrazu :)
Me pa zanima kako sploh poteka vrsti red uporabe teh izdelkov za kožo. Krema, čistilni gel, tonik, čistnilna pena, čistilno mleko. Malo sem zmedena glede teh izdelkov :oops:
Tako da bi prosila da mi napišete po kakšnem vrstem redu same uporabljate te izdelke. In katere je bolje uporabljati zjutraj in katere zvečer.
Najlepša vam hvala! :D
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 07. Avg. 2010 14:59

Poglej logično: krema mora ostat na koži, zato gre zadnja. Stvari, ki se spirajo, gredo prve, torej čistilno mleko (je mimogrede ponavadi za čistit make up, torej če ga nimaš, preskočiš), nato čistilni gel ali pena (po moje ni treba uporabljati obeh, sploh pa ne naenkrat). Potem tonik, ker se ne spira. In krema nazadnje.
Jaz osebno uporabljam zjutraj tonik in kremo, zvečer pa čistilni gel, morda tudi tonik ali kremo, odvisno kako se koža tisti dan počuti :D. Na cca 1-2 tedna naredim piling (s tem menda ni za pretiravat).
Odvisno pa je seveda tudi od tipa tvoje kože. Če se masti, je potrebno več čiščenja, če je suha, morda več mazanja s kremami... Po moje je pomembno tudi, da izbereš kvalitetno kozmetiko, ki ugaja tebi in predvsem tvoji koži :)
Emma_91
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Emma_91 » 08. Avg. 2010 12:24

hautehippie Najlepša ti hvala za tako podroben odgovor in seveda za nasvete! Že jutri bom šla v trgovino po izdelke in pričela z uporabo le-teh :D
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 08. Avg. 2010 12:29

Jaz vsakodnevno uporavljam le vodo, da si zjutraj in zvečer operem obraz in potem še vlažilno kremo iz granatnega jabolka (Green Line).

Če uporabljam ličila si jih zvečer odstranim s čistilnim mlekom.

Tonik in blag piling za obraz (Nivea), pa uporabljam le 1x na teden. Mi je rekla v drogeriji da si ne smeš prepogosto s tem čistit obraza. Da vsakodnevno niti slučajno!!!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Avg. 2010 14:07

^^ Le za piling velja, da se ga ne sme uporabljat prepogosto. Tonik, gel za čiščenje obraza, kremo je čist normalno uporabljat vsak dan.

Kako si pa ličila odstraniš, če jih uporabljaš? Ker to je pa res nujno vsak večer spravt iz obraza.

Sicer sem pa najbol lena pri uporabi tonika, čeprav vzame le par sekund. Sem pa itak na prvi strani napisala kaj uporabljam in se tega še vedno držim večinoma redno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 08. Avg. 2010 14:14

*mala* napisal/-a:Kako si pa ličila odstraniš, če jih uporabljaš? Ker to je pa res nujno vsak večer spravt iz obraza.


Sej sem napisala:

Če uporabljam ličila si jih zvečer odstranim s čistilnim mlekom.


:)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Avg. 2010 14:16

Pardon, površno prebrala :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov