Vraščanje dlak

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 15. Jun. 2011 13:01

*sunflower*, tri tedne? to pa je res kr veliko... ja pri meni je mislim da kr globoko in me je strah da bom delala masaker za brez veze... a ti si najprej poskusila s šivanko, potem pa si se čez ranjeno kožo mazala tri tedne z zobno pasto al kk? očitno bo res treba nekej narest. sem zdaj že kakšen teden čakala, da bi se kr samo od sebe popravilo pa se na žalost ni... :)
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 15. Jun. 2011 19:28

Ma zobna pasta na rano.. no way!
Točno tko ku so druge rekle. Fajn razkužit roke, šivanko in se spravit na delo, al pa pejdi do zdravnika (se bo verjetno boljše končalo- lahko ti povleče vn in pol dobiš antibiotike, da zgine modrica-okužba, v najslabšem primeru manjša operacija). Ne pa si stavit zobne paste gor (ker čeprav v nekaterih primerih nrdi čudeže-maš večjo možnost, da si fajn uničiš kožo+ jo močno iritiraš in ne bo zginlo še full časa).
Uporabniški avatar
ronyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: bogu iza nogu

Neprebrana objavaNapisal/-a ronyka » 15. Jun. 2011 19:58

jz si pa po novem vraščene dlake kar z pilico za pete odstranim :D po nogah podrgnem s pilico in jih že spravi vn...podobno kot pri pilingu samo da piling pri meni ne učinkuje :/
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 15. Jun. 2011 20:31

ja sej če bi prakticirala to s pasto, si jo ne bi dala na rano, ampak pač na to mesto. brez da bi prej uporabila šivanko. in še vedno se odločam, kaj naj nardim...tri tedne se mazat. mislm, to mi ni čist jasno. a poj se kr zarad zobne paste odpre? kam pa gre ta kri pa to? :?:
mislm, da bom kr s šivanko zdj za vikend ko pridem domov.. razkužim pa z alkoholom al kk? s šnopsom? :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 15. Jun. 2011 21:32

Ne razumem, zakaj se nekatere tako panično bojite malo popraskat s šivanko po koži. Pa saj si nobena ne bo naredila brazgotine čez celo nogo, no! :D

Proti vraščenim dlakam sem se borila ponavadi tako, da sem se med tuširanjem fino popraskala po nogah (pa ne do krvi, ne lih nasilno, tko u izi). Pa so ponavad zlezle ven, če niso ble preveč trdovratne. Ker se mi pa s tem trenutno ne da ukvarjat, sem prešaltala na britvico.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 16. Jun. 2011 9:41

Jz tud to lepo s šivanko zbezam, pa s pinceto sam vn potegnem, razkužim in čao. Je pa res, da jih ponavadi zalotim, še preden se precej globoko vrastejo, in je lažji.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 16. Jun. 2011 11:23

cdefgahc napisal/-a:*sunflower*, tri tedne? to pa je res kr veliko... ja pri meni je mislim da kr globoko in me je strah da bom delala masaker za brez veze... a ti si najprej poskusila s šivanko, potem pa si se čez ranjeno kožo mazala tri tedne z zobno pasto al kk? očitno bo res treba nekej narest. sem zdaj že kakšen teden čakala, da bi se kr samo od sebe popravilo pa se na žalost ni... :)


Ne, kje, si nora :D Počakala sem, da se je najprej lepo zacelilo, potem sem pa dala gor malo zobne paste in v roku par dni se je že dalo ven dobit. Prej sem pa tudi jaz čakala, če se bo samo popravilo, zato je pa trajalo toliko časa.

Pa še enkrat poudarjam, jaz sem to delala samo zato, ker s šivanko nisem mogla priti do dlake, ker je bila zelo globoko, kot kak podkožni mozolj. Po tem, ko sem pa dajala ene tri, štiri dni pasto gor, se je pa naredil kot tak mozoljček in sem rabila samo stisnit, pa je šlo vse ven.

Šivanko je pa najbolje razkužit nad ognjem, potem pa jo daš še za kakih 10 minut v alkohol. Je najbolj za ziher.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
ronyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: bogu iza nogu

Neprebrana objavaNapisal/-a ronyka » 18. Jun. 2011 9:27

Konkubina* napisal/-a:^^ O fak :eek: :D Pa nič ne boli?


ah nee :D ni pilica tko groba,men je lih prau :)
*chiquita*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 27. 3. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *chiquita* » 24. Jun. 2011 7:52

A se je skučajno že kdaj keri po tem k je spulla vraščeno dlako vn naredu kr en tak bel flek? js sm mela namreč eno dlako, ki je bla res globoko vrašena, sm izstisnla mozolj da je šou cel gnoj vn, zdej mi je pa na mestu ostal tak bel "krogc"..slučajno kera ve kako se tega čim hitrej znebit??
LoLiipop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 19. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLiipop » 24. Jun. 2011 9:38

Mene pa zanima če ve katera kaj bi lahk blo to....zdaj po depiliranju z depilatorjem so me začele noge ful srbet...pa take male bulice(gobice) so se mi naredle zdaj po štirih dneh...sam me ful srbi...pa te bulice niso gnojne ampak so vodene... :roll:
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 01. Sep. 2012 15:55

Jooj tolk jih sovražm pa to tolk boliii!!! :( Sploh ne vem kako nej si odstranm po čim hitrejšem postopku k še hlač ne morm dat normaln gor. :mad: Včasih se mi pa niti 1x niso vrasle... zdej se pa ene znebim pa pride kuj druga... :(
Tu es dans toutes mes pensées.*
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 04. Sep. 2012 10:59

Ja vem kako ti je. Si poskusila s kakšnim peelingom?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 04. Sep. 2012 13:08

Brisačo namoči z vročo vodo in postavi na boleče mesto oziroma mesto vraščanja. Na ta način boš pripomogla, da se pora odpre in da dlaka pogleda ven iz luknje. To lahko ponavljaš v nedogled.
Drugače pa je rešitev tudi ta, da večkrat potegneš z brisačo tudi na suho, da preprečiš vraščanje.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 04. Sep. 2012 14:49

Suzany napisal/-a:Ja vem kako ti je. Si poskusila s kakšnim peelingom?


Na peeling velikrat pozabim na žalost... pa še to mi ga sedaj zmanjkuje. :(

Sunshine napisal/-a:Brisačo namoči z vročo vodo in postavi na boleče mesto oziroma mesto vraščanja. Na ta način boš pripomogla, da se pora odpre in da dlaka pogleda ven iz luknje. To lahko ponavljaš v nedogled.
Drugače pa je rešitev tudi ta, da večkrat potegneš z brisačo tudi na suho, da preprečiš vraščanje.


O hvala! Bom probala pa upam, da pomaga ker to je pa za znort. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Suzany
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 5. 6. 2012
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Suzany » 14. Sep. 2012 14:21

Jaz si s šivanko potegnem vraščene ven in s pinceto izpulim. Ni druge. Piling recimo, da pomaga. Vsaketoliko se še vedno vraščajo. Kdo ima čas vsak drugi dan piling delat?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov