Vnetje kože na bikini predelu

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
amorka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 23. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a amorka » 23. Jun. 2011 14:41

Pozdravljeni!

Imam večen in morda ne tako nenavaden problem glede bikini situacije. In sicer uporabljam za depilacijo ali lističe ali epilator, ampak vedno po opravljeni depilaciji ostanejo rdeče pike in ne zginejo dokler ne zrastejo ponovno dlake. Britje ne pride v upoštev, ker dobim še večjo vnetje. Nekatere dlake se tudi vrastejo in pred enim letom se mi je na treh mestih kar precej vraslo in od takrat imam temen madež, ki mi je zelo moteč.
Kupila sem si kremo, Bepanthen Plus, Hepan, poskusila z otroškim pudrom, da bi vsaj malo ne bilo vidno, kjer bi naj dlake rasle in da bi ti madeži izginili, pa nič. Tako da misel, da bi se oblekla v kopalke, me kar grozi, ker zgleda obupno, sploh pa je še bolj vidno, ker sem precej svetle polti.
Razmišljala sem, da bi šla v kozmetični salon, da bi mi naredili kakšen tretma, pa nisem zasledila v ceniku, da bilokakšen tretma kože na tem predelu obstajal.

Kaj storiti? Ali se teh primerov že posložuje dermatolog?

Lep dan!
Be YOU!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Jun. 2011 14:46

Pojdi h dermatologinji ali pa v kak kozmetični salon po nasvet.
Pa v prihodnje, bi ti vseeno svetovala, da to stvar prepustiš profijem v kozmetičnem salonu in si dlak z lističi in voskom ne odstranjuješ sama.
Uporabniški avatar
amorka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 23. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a amorka » 23. Jun. 2011 14:53

Hvala Vesna, za tako hiter odgovor.
Res mislim, da mi nič drugega ne preostane.

Lp.
Be YOU!
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 23. Jun. 2011 15:27

Pa sem zmeraj mislila, da mam jaz občutljivo kožo. Na začetku sem tud jaz mela ful probleme s temi pikicami, zdaj pa mi izginejo hvala bogu... uporabljam pa epilator včasih britvico za bikini predel. Po mojem najboljše, da res upoštevaš nasvet, ki ti ga je vesna dala. Mogoče si sama niti ne napneš dobro kože ko potegneš trake dol... se spomnim moje mame, ki je imela zaradi tega plavo-vijolično-zeleni bikini predel ker ma tolk občutljivo kožo in pol ji je ena prijeteljica, ki ima kozmetični salon povedala da je ful pomembno da je koža dobro napeta in da sta v njenem salonu pri voskanju ponavadi dve zraven, ena z rokama raztegne kožo druga pa potegne :D
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 23. Jun. 2011 18:53

v-e-s-n-a napisal/-a:Pa v prihodnje, bi ti vseeno svetovala, da to stvar prepustiš profijem v kozmetičnem salonu in si dlak z lističi in voskom ne odstranjuješ sama.


this.. in potem boš imea gladko kožo kot dojenček... Aja pa ne it bilo keri kozmetičarki, ker jz sm bla pred časom pr eni drugi na brazilu ne pri svoji in me je še zdej groza it ponovno na brazil. Pa pred tem nisem imela problemov ampak ta baba :mad: :mad: koža se mi je dobesedno lupila tako groba je bila.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 23. Jun. 2011 20:58

kikyca napisal/-a:je imela zaradi tega plavo-vijolično-zeleni bikini predel ker ma tolk občutljivo kožo


jst tud par let nazaj, je ena mama na plaži komentirala, lej revco kok jo je tip pretepu, jst pa sam :eek:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Jun. 2011 21:10

Js imam tudi vse rdeče na bikini predelu po britju. :? Sej, ko sem dost oblečena se itak ne vidi, ampak ko sem pa v kopalkah je pa res grozno za vidt. Pa tudi žal nisem še našla rešitve za to. :?
Uporabniški avatar
amorka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 23. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a amorka » 23. Jun. 2011 22:08

Mogoče sem res neprofi za to in rabim kakšnega profija :)
Ampak, dekleta nisem še nikoli bila v kozmetičnem salonu.
Tako, da katera ki je že bila, kaj to pomeni t.i. mali bikini˝ in veliki bikini˝ ? ali kako poimenujejo še to, klasičen sem tudi zasledila... Kako poteka, si popolnoma razgaljen, moraš kao prinesti model bikinija, ali kaj? Mogoče malo nerazgledana vprašanja:oops: :oops:, ampak vseeno hvala že v naprej za odgovor :D :oops: :oops:
Be YOU!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 24. Jun. 2011 6:34

Imaš bikini varijanto, kjer ti odstrani samo dlačice, ki gledajo iz kopalk in imaš brazilsko depilacijo (verjetno je to veliki bikini, ne vem prvič slišim za mali in veliki :D ), kjer ti odstrani popolnoma vse dlačice, lahko ti pusti tudi črtico, če se tako zmenita. Pri prvi varjanti sem jst vedno v svojih spodnjih hlačkah in jih pri strani pač malo odmaknem, da dobi linijo kopalk, pri brazilski pa ne vem točno, ker še nikol nisem bla, vem samo, da ti dajo tangice za enkratno uporabo (vsaj tam, kjer jst hodim). Nič naj ti ne bo nerodno, vsaka je bla enkrat prvič in ni mela pojma kako bo :wink:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
amorka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 23. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a amorka » 24. Jun. 2011 7:49

arrow napisal/-a:Imaš bikini varijanto, kjer ti odstrani samo dlačice, ki gledajo iz kopalk in imaš brazilsko depilacijo (verjetno je to veliki bikini, ne vem prvič slišim za mali in veliki :D ), kjer ti odstrani popolnoma vse dlačice, lahko ti pusti tudi črtico, če se tako zmenita. Pri prvi varjanti sem jst vedno v svojih spodnjih hlačkah in jih pri strani pač malo odmaknem, da dobi linijo kopalk, pri brazilski pa ne vem točno, ker še nikol nisem bla, vem samo, da ti dajo tangice za enkratno uporabo (vsaj tam, kjer jst hodim). Nič naj ti ne bo nerodno, vsaka je bla enkrat prvič in ni mela pojma kako bo :wink:


Hvala za razlago :)
Jap, jaz sem po različnih cenikih salonov zasledila takšno oznako, tako da zato sprašujem :)
Saj, naslednji teden se spravim k tej kozmetičarki, ker nočem še eno poletje trpeti.

Super ste! Hvala!
Be YOU!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov