Trda koža na peti

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
**LiTtLe StAr**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a **LiTtLe StAr** » 13. Jul. 2011 12:46

Super! Bom poskusila s tem, čeprav do morja mam mal premalo časa da bi se kaj poštimalo, ampak dobro sam da se znebim tega.

Hvala ti
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 16. Jul. 2011 10:00

Saj to Scholl mazilo se dobi tudi v lekarnah, ne? Takoj v ponedeljek grem kupit neko mazilo, ker mi do zdaj ni pomagal niti Bepanthen plus, niti ognjičevo domače mazilo, niti tista "pilica" za odstranjevanje suhe kože, skratka nič! :cry: :roll: Res sem že obupana, ker tega nikoli prej nisem imela in ker zelo skrbim za stopala, letos pa izgleda, kot da so čisto zanemarjena, čeprav se z njimi ukvarjam več kot marsikatera ženska, ki nima teh težav. :? Je kakšen poseben postopek oz. vrstni red - najprej namakat stopala recimo 10 min v toplo vodo z morsko soljo in algami, nato pa pilit suho kožo? Ali se to dela na suho kožo in ne navlaženo? Kakršen koli nasvet, ki je kateri pomagal pri odpravi te težave, bi mi prišel prav in bi ga bla zelo vesela!

Aja, kaj pa obisk pedikerja? Hodi katera že pri teh letih (sem malo čez 20) k pedikerju? Mama mi je rekla, da naj probam vse možno doma, ker ko bom enkrat šla k pedikerju, bom morala nenehno hodit. :?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jul. 2011 10:32

Kaj imajo pa leta veze? Saj že smrklje hodijo h kozmetičarkam, pa k pedikerju tudi, kot jaz vem :) Sa to naj bi bil znak skrbi zase, imaš cel kup fancy salonov, kjer so večinoma mlade punce (še ''zvezdnice'' reklamo delajo), ne vem, zakaj bi bilo to za stare mame :augenauf:

Je pa res, da sama še nisem bila, ker ne rabim, se pa spomnim tukaj ene teme pred časom, kjer so punce pisale svoja priporočila. Glede tvojih težav pa - mogoče je tudi v tem problem, da že pretirano skrbiš za kožo, včasih potem to rata začaran krog in se trda koža še bolj pojavlja :) Tko da doma si lahko pomoje še bolj pokvariš vse skupaj, bolje iti k profesionalcu enkrat na toliko časa, da ti zrihta, kot pa da se moraš doma potem že vsak dan drgnit :wink:
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 16. Jul. 2011 10:35

Legally_blond napisal/-a:Aja, kaj pa obisk pedikerja? Hodi katera že pri teh letih (sem malo čez 20) k pedikerju? Mama mi je rekla, da naj probam vse možno doma, ker ko bom enkrat šla k pedikerju, bom morala nenehno hodit. :?


Eh, to je neumnost. Jaz sem šla že parkrat k pedikerju, ampak to delam bolj za lastno razvajanje kot pa iz neke nuje - pač oni naredijo to, kar bi sicer sama.
Every rose has its thorn
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jul. 2011 11:03

*SunFlower* napisal/-a: Eh, to je neumnost. Jaz sem šla že parkrat k pedikerju, ampak to delam bolj za lastno razvajanje kot pa iz neke nuje - pač oni naredijo to, kar bi sicer sama.


To je pa čist od primera odvisno :wink: ti npr. verjetno nimaš kakšnih posebnih težav in ne rabiš posebne nege, če ima pa kdo res močno poroženelo kožo in je ne zna sam okrotit, je pa obisk povsem koristen :) Vsakodnevno drgnjenje s pilami pa itak še poslabša stanje, ker se koža 'brani' in še hitreje otrdi, tko da če ostalo ne pomaga, je pediker pomoje najboljša izbira, da se stanje popravi ( je pa treba seveda kakšnega dobrega najti).

V vsakem primeru je pomoje treba najprej omejit piljenje in posege na normalno mero in raje večkrat uporabit mazilo (najbolje takega, ki vsebuje ureo, ker lepo celi in mehča kožo) - lani sem imela tudi sama grozne težave, ker sem prepogosto odstranjevala kožo, zdaj se je pa čist popravilo, ko sem nehala pretiravat :P
Zadnjič spremenil dot, dne 16. Jul. 2011 11:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 16. Jul. 2011 11:05

dot napisal/-a:Kaj imajo pa leta veze? Saj že smrklje hodijo h kozmetičarkam, pa k pedikerju tudi, kot jaz vem :) Sa to naj bi bil znak skrbi zase, imaš cel kup fancy salonov, kjer so večinoma mlade punce (še ''zvezdnice'' reklamo delajo), ne vem, zakaj bi bilo to za stare mame :augenauf:

Je pa res, da sama še nisem bila, ker ne rabim, se pa spomnim tukaj ene teme pred časom, kjer so punce pisale svoja priporočila. Glede tvojih težav pa - mogoče je tudi v tem problem, da že pretirano skrbiš za kožo, včasih potem to rata začaran krog in se trda koža še bolj pojavlja :) Tko da doma si lahko pomoje še bolj pokvariš vse skupaj, bolje iti k profesionalcu enkrat na toliko časa, da ti zrihta, kot pa da se moraš doma potem že vsak dan drgnit :wink:

Narobe si me razumela... Nisem napisala, da so saloni za stare mame (?), saj tudi jaz hodim k manikerki, le na pedikuro še nisem šla, ker mi je mama rekla za trdo kožo na peti, da ko se enkrat začne odstranjevat v salonu, da je to treba konstantno hodit (1x na mesec kot obisk frizerja, kar pa precej stane) in naj si to opcijo prihranim za zadnjo. Za trdo peto še nisem od nobene mlade ženske slišala, da hodi k pedikerki, zato me zanima, če katera mlajša obiskuje pedikerja v ta namen (trda in razpokana koža, imam namreč oboje :?), kako pogosto je treba hodit, koliko stane en obisk ipd.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jul. 2011 11:12

Nisem narobe razumela - vprašala si, če že katera hodi pri 20+ letih k pedikerju, in sem ti odgovorila :) Govorila sem konkretno o salonih, kjer opravljajo pedikuro, ne na splošno o salonih.

Seveda hodijo na tako pedikuro, saj ponavadi greš na tak tretma, potem ti pa še nohte polepšajo in nalakirajo (če se za to odločiš) :P Hm, ampak zdele ne najdem tiste teme na forumu - kot sem rekla, so punce noter pisale svoje izkušnje, priporočila in cene. Se pa spomnim, da naj bi bil tisti pri Iliriji zanič, salon Lassana blizu hotela Union pa najboljši (sem lani brala, ko sem imela težave, ampak potem nisem šla).

Pa tisto, da bi morala potem skos hodit - saj lahko stanje potem doma vzdržuješ naprej, v vsakem primeru bi pa morala iti manjkrat, kot se pa zdaj doma matraš z drgnjenjem (kar - kot sem tudi že povedala, odsvetujem, ker poslabša stanje) :D
Zadnjič spremenil dot, dne 16. Jul. 2011 11:31, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
she-devil
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a she-devil » 16. Jul. 2011 11:14

^^ moja mama obiskuje pedikerko v ta namen in jo je tudi, ko je bila mlajša. ona ima takšne izkušnje, da ko enkrat gre ima pol mir kakšne 3 mesece, vmes pa si obvezno neguje stopala s kakšno kremo. jaz mislim, da se splača, ker lepo naredi in še traja.. koliko plača zdaj res ne bi vedela, mogoče kje na internetu najdeš cenik.
Breakfast is my religion! (The Mask)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 16. Jul. 2011 11:24

Aha, evo, tukaj je tudi ena tema, kjer so punce pisale o tem - imaš še o cenah zraven... malo prebrskaj:

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... &start=150



Čeprav tiste teme prav o pedikuri pa še vedno ne najdem :gruebel:
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 16. Jul. 2011 12:13

hvala. drugače pa nisem iz lj, tako da me ne zanima za tamkajšnje salone. verjetno bom šla kar v taisti salon kot ga obiskuje babi, ker mi je blizu in naredi ok. upam da mi ne bo treba hodit na manj kot 3 mesece :?
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 16. Jul. 2011 13:36

Če ti doma ne rata zrihtat trde kože, pejt na pedikuro. Ti bo tm kozmetičarka uredila stopala pa še mau se boš razvajala :) sicer pa ni res, da ko greš enkrat na pedikuro, si zapečatena in morš hodt vsak mesc, sej ti kozmetičarka u bistvu naredi to, kar bi si ti sicer doma.

Je pa res, tko kot je že ena pred mano napisala, da doma ne smeš pretiravat z odstranjevanjem trde kože, ker maš potem preobčutljivo kožo, ki jo telo brani tako, da se ti naredi še več trde kože. Namest, da bi si vsak dan drgnila stran, si raje namaži s kakšno kremo pa bo veliko boljše.
Live. Love. Surf.
tinki.binki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 4. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a tinki.binki » 05. Avg. 2011 19:37

hej.

včeraj sem si kupila od essence pilo za odstranjevanje trde kože (na foro krtačke) in pa kremo oz. intenzivni balzam za noge (Show you feet). Ko sem se stuširala sem se spravila na peto in podplate. Tuk sm drgnila s tisto pilco, da sem imela čisto belo roko. =) kakšna razlika! omg. Potem sem pa še s to kremco (balzamom) mal namazala... tuk lepih pet oz. podplatov že lep čas nisem imela. =))

priporočam. :)

Lp.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 06. Avg. 2011 11:24

Jaz sem si morala tudi nujno nabaviti fajn kremico in gobico za trdo kožo, saj sem imela po morju stopala kot brdavs :D Kupila sem si tako oranžno gobico od Balee in je super. Par € (najbolj poceni od vseh, ki so jih imeli v DMju), a je res res super ^^
amorcek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 5. 8. 2011
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a amorcek » 09. Avg. 2011 12:59

zlo dobra varjanta je tut, če si zvečer trdo kožo zdrgneš dol, potem pa na dobro namažeš s kakšno mastno kremo, daš gor bombažne nogavičke in greš spat:D zjutraj bo super. ali pač kakšno kremo za nogre oz. trdo kožo:D
s takim načinom sem pa tja se vam bo trda koža mankrat pojavila:D

lp katy
Uporabniški avatar
LovelyM
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 10. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a LovelyM » 10. Avg. 2011 12:23

Meni od Gewhola krema Lipidro zelo pomaga. Si sicer odstranjujem trdo kožo vsake toliko časa ampak ta krema mi edina res tako navlaži kožo da se trda koža skoraj ne pojavlja. Priporočam :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov