Splošna vprašanja o nakupu kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 18. Jan. 2014 23:05

vsak dan po večkrat očisti očala tam, kjer ti povzročajo mozolje.
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 19. Jan. 2014 20:12

Mazolje imaš na nosu pod mostičkom od očal al kje??
Marija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 5. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Marija » 21. Jan. 2014 15:30

Zdravo, nekaj časa sedaj že aktivno telovadim (4-5x na teden fitnes), in po treningu in tušu se namažem s kremo. Zaenkrat imam tisto norveško zadevo za suho kožo (ker sem jo imela), ampak jaz bi rada nekaj da kožo učvrsti, ker se mi zdi da imam malo preveč odkar sem shujšala in so se mi naredile mišice.

Katero priporočate? Ne potrebujem tistih čudežnih kremic "s katerimi topite maščobe bla bla", ampak nekaj da mi kožo dejansko učvrsti.

Hvala
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 31. Jan. 2014 13:26

Hej, ne najdem bolj primerne teme... lahko me preusmerite.

Torej, zanima me, ali se je kateri dejansko uspelo znebiti ogrcev in kako?

Zanima me tudi, če mi zna kdo povedat kateri tip kože imam: Povrhnjico imam izredno suho. Načeloma se mi ne lupi, ampak ni pa gladka in ko se npr. namažem se mi full vidi, da sem namazana, na koži se naberejo take pikice (če kdo razume??). Pa tut, če se ne namažem imam recimo na robovih nosu te suhe pikice. Prav tako me zateguje. Delam pilinge in nič ne pomaga.
Poleg tega pa imam ogromno ogrcev. Največ seveda na nosu in bradi, ampak v zadnjih letih pa se jih je ogromno pojavilo tudi na ličnicah. Z mozolji načeloma nimam težav; tu pa tam se mi kak pojavi, ko dobim menstruacijo al pa seveda ko si poskušam ogrce postiskat :evil:

Veste kateri proizvodi bi mi lahko najbolj pomagali? Poskusila sem razne vlažilne, hidratantne kreme pa je blo vse brezveze.
Potrebujem tudi nasvet glede pudra-želim takega, ki bi se lep "sprijel" z mojo kožo, ne pa, da se sploh ne morem normalno namazat.

Hvala vam, LP*
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 31. Jan. 2014 14:14

sem imela podobne probleme kot ti, pa nekako rešujem. Sem ugotovila, da te pilingi, ki jih kupiš, so čista bedarija. Premalo grobo za mojo kožo. Tako da jaz uzamem kar kavo, zmešam not malo olja (ponavadi marelično, lahko pa tudi olivno ali kokos) ali med, nanesem na obraz in fajn zdrgnem s krožnimi gibi. Pri nosu, bradi in med obrvmi, kjer imam te "pikice", pač močneje pritisnem. Ne boj se, da ti bo tak piling uničil kožo, moja mami in sestra to delata že celo življenje, pa imata zelo lepo kožo. Pa še fajn ti ta kava prekrvavi obraz, kakšen flek od mozolja veliko prej zgine. Olje ti pa itak dobro dene za kožo, še posebaj, če dodaš med (uporabljam kostanjev, ker ima več peroksida in še malo "razkuži").
Aja, pa ta piling delaj zvečer, preden greš spat, da neboš rdeča hodila okoli :) ..sicer tudi rdečica zgine čez kake 3,4 ure. Piling delaš potem po potrebi, tam nekje 2-3x na teden (meni zadošča 1x).

Vsako jutro sperem obraz s toplo vodo, da se mi lepo odprejo pore, nato uporabim tonik s salicilno kislino (res, da ima veliko alkohola, ampak meni res ZELO pomaga avonov proti ogrcem) Dobiš pa tudi take brez alkohola.
Ko se posuši, čez namažem ayurvedsko kremo Aloe vera (naravna krema, vlažilna, ne maši por).

Glede pudra - pri meni je zelo pomemben primer. Najbolj mi odgovarjajo taki na silikonski osnovi. Kožo lepo zgladi, puder se veliiiiko lepše namaže in je obstojen res cel dan na koži. Če ne uporabim primerja, se tudi meni puder nikakor noče razmazat. Uporabljam pa od Bourjois Healthy mix SERUM - tist z rdečim pokrovčkom. Edini puder, ki mi odgovarja. Aja, pa ko ga namažeš po celem obrazu, ga na koncu s prsti fajn "utapkaj" v kožo.


Upam, da ti bo kaj pomagalo.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 31. Jan. 2014 15:32

Najlepša hvala za izčrpen odgovor. Bom vse kar si napisala preizkusila :) Kateri primer pa uporabljaš?
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 31. Jan. 2014 15:49

trenutno imam iQ primer (Avstrija), je eden redkih, kateri mi sploh ustreza. Vendar mi ga zmankuje, zato sem si nabavila BH foundation primer, sem kar zadovoljna. Čeprav zame ga ni čez iQ
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 31. Jan. 2014 19:15

za ogrce so dosti bolj dolgoročno učinkoviti kemični pilingi. z manjšimi koncentracijami kislin dobiš tudi kreme v prosti prodaji, jaz imam BHA in AHA kisline od Paula's choice in sem zadovoljna.
Uporabniški avatar
Čarovnica Zoja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Čarovnica Zoja » 05. Feb. 2014 14:41

Živijo punce,

Prvič sem na forumu in upam da mi lahko katera od Vas lahko pomaga. Imam 28 let, Zmešano kožo, po nosu in bradi ogrce, čelo pa podkožne pa po licah mi se tudi začela delat umazanija. Obupala sem nad kozmetičnim preparatima, poiskusila vse kaj je možno in absolutno nič ni pomagalo. Zdravnica mi noče dati napotnice za dermatologa pravi da sem "čisto v redu", finančno pa mi ne gre skozi iti privat ker je precej drago. Edino mi je dala Skinoren ampak sem dobila še več mozoljov po enem tednu uporabe tak da sem prekinula.
Prosim če mi katera lahko prokomentira sestavine, gre se za kozmetiko iz Srbije ( zelo poceni ), dosti ljudi je pozdravilo podobne probleme z totimi izdelki. Rada bi se znebila presnetih črnih pik na obrazu :( , lepo prosim povejte mi če je to primereno in varno za kožo. V priponki pošiljam sestavine

Tudi upam da nisem kaj narobe naredila, če sem se opravičujem bom popravila drugič :)
Priponke
Puzzle sestavine.jpg
Sestavine
Puzzle sestavine.jpg (137.38 KiB) Videno 800 krat
katica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 16. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a katica » 16. Feb. 2014 20:41

Zdravo.

Ne uspem najti dobre obrazne kreme oz nege - tonik, čistilno mleko, zato me zanima, če mi mogoče lahko katera priporoči kozmetiko. Rada bi naravno in cenovno primerno…

Hvala za pomoč.

Katja
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 20. Mar. 2014 9:03

Zdravo, bom kar sem napisala:
Naročila sem paketek na strani iHerb (ZDA) in sicer v vrednosti 14,58 €.
Ravno sem ga dobila, vendar je na njem rumena nalepka, ki me mori in sicer z napisom: Goods do not meet the requirement of article 9 and 10 of the contract for the foundation of the european community.

A kdo ve za kaj se gre? Hvala, LP
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 20. Mar. 2014 12:51

Googlanje mi vrže ven to: Anonymous said...

Received package with same sticker today, just after a mailman from "DHL Global Mail" dropped it in my mailbox.

I was lucky enough to catch the DHL Global Mail guy as he was about to enter his truck.

He said that the sticker was affixed in the United States and simply is an indication for DHL in Europe that no customs/duty fees are be paid to the EU because the value of the goods is too low (mine was USD 5.99). So it does not meet the "requirement" of having to pay for customs because its value is too low.

Btw I looked into this further and there is no such thing as the "Contract for the Foundation of the European Community". There exists a treaty establishing the EU, yes, but no contract. This alone is proof that this sticker isn't attached by any kind of customs inspection authority. And they would have withheld your package anyway if something was illegal with it, they would not allow delivery.

Hopes this helps :-).

Torej naj bi šlo za to, da je vrednost premajhna, da bi se zaračunala carina in ne za kvaliteto blaga.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 20. Mar. 2014 13:03

Ja ja ja, hvala...sem tut jaz tole poguglala ja :D Torej, ni nič posebnega :D
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 20. Mar. 2014 13:04

Očitno res ne. :P Kar veselo v uporabo vsebine paketka. :D
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 20. Mar. 2014 15:28

Ta nalepka je bila tudi na mojem paketku. Sigurno je neki okoli carine, pa nič takega, da bi te moralo skrbeti.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov