Splošna vprašanja o nakupu kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Jul. 2010 6:54

Olja prodajajo na spletu mislim da na Gamarde, Arstrade, Srček pa še kaj bi se našlo. V google vtipkaj haldno stiskano arganovo olje, pa ti bo vrglo ven kar nekaj teh internetnih trgovin.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 14. Jul. 2010 10:21

NOV IZDELEK: Derma Seta
Pozdravljene!

Vsaka od nas si želi čimmajn dlačic in vsaka išče najrazličnejše načine, kako se jih znebiti.
Pred kratkim sem na TV (Top Shop) videla reklamo za Derma Seta....pripomoček, ki pomaga, da se za več tednov znebiš dlačic.
Sedaj pa me zanima, če ima katera že izkušnje s tem? Kako se obnese? Kakšni so + in -?

Sama malo razmišljam, če bi ga kupila, vendar nisem prepričana, koliko je to res dober aparat za odstranjevanje dlak.

Kakšne so vaše izkušnje?

Slika
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 14. Jul. 2010 15:41

Uf to nakupovanje prek interneta :oops: Ponekod ne piše vseh podrobnosti o izdelku (količina, cena, sestavine). Tako je npr. pri arganovem olju.

- Gamarde: 30ml = 36 eur
- Arstrade: ne najdem cene, 60ml = 4,50 eur ?
- Srček: 50ml = 18 eur

Zakaj so tako velike razlike v ceni in moti me še to, da ne piše povsod poleg, če je hladno stiskano olje, ipd.


Pa še glede šampona in balzama od Lavere. Nekatere so napisale, da jih kupujejo v dm-u in Mullerju. V dm in Muller v katerega hodim jih nimajo :x Sem pa izdelke za nego las našla na internetu T&M Shop. Tam stane Laverin šampon vrtnica 8,39 eur balzam pa 7,25 eur. Pošnina pa nekje 3 eur. So drugje veliko cenejši, ali je cena skup z poštnino približno enaka, kot če bi kupila v trgovini?
ddevil.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 8. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ddevil. » 15. Jul. 2010 22:32

a veste k je od garniera ena "ščetka" za kožo... za mozolje pa to. a je to kira že probala? a to pomaga kej? smile)
Giaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Giaa » 20. Jul. 2010 14:53

ddevil. napisal/-a:a veste k je od garniera ena "ščetka" za kožo... za mozolje pa to. a je to kira že probala? a to pomaga kej? smile)


Glej, jas ti bom tak povedala... Ta ščetka čisti abrazivno (torej isto kot pilingi saj mehansko odstranjuje umazanijo s kože) to pa ni ravno najbolše za kožo (tudi piling lahko delamo največ enkrat tedensko oziroma občutljivejša koža celo 1× na 14dni ali sploh ne! Tiste z aknami pa mehanskega pilinga itak ne smejo uporabljati, saj lahko pride do večjih vnetij.).
Ta ščetka samo poškoduje kožo.. Lahko jo uporabljaš ampak enkrat tedensko maksimalno, saj boš drugače preveč poškodovala povrhnjico. Vsi raznorazni geli za čiščenje s kože pravtako odstranijo umazanijo kot ta ščetka.

Ta ščetka je pomoje samo marketinška poteza
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 12. Avg. 2010 9:26

Mi lahko katera priporoči kaj, kar bi mi zmanjšalo oz. odpravilo razširjene porice po obrazu?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Avg. 2010 9:39

Samo čiščenje pri kozmetičarki, lahko pa doma s pazljivim stiskanjem po kakšni toplotni ali parni (previdno) kopeli obraza.

Potem pa pazi na to, kaj uporabljaš, sicer se it bodo spet hitro zamašile.

Jaz sem jih to poletje res 80% zraducirala, ker ne uporabljam nobene kreme, samo tonik in olivno olje.
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 12. Avg. 2010 12:22

Hvala za nasvet! Sicer se mi zdi, da sama ne bi imela česa stisnit iz njih :D, ogrci se mi tudi ne delajo.
Poleti uporabljam ZELO malo kozmetike (bolj ali manj tonik in vodo), a pore so po licih še kar take.

(Mimogrede, a je tudi navadno olivno olje iz kuhinje v redu, ali se da dobiti kaj boljšega?)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Avg. 2010 12:50

Aja, mal površno sem prebrala - same pore bi rada zmanjšala, ne sčistila? Am, ne to pa ne bo šlo. Žal :(

Jaz uporabljam kupljeno olje ne tistega za solato :) Konkretno tega ki ga imam sem kupila v Muellerju.
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 12. Avg. 2010 13:37

Ah, toliko o tem :( Hvala še enkrat. :)
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 13. Avg. 2010 12:00

Mene zanima če katera ve ali imajo Revlon krem blushe ter Bourjois Healthy mix tekoči puder v Mullerju v Lj?
Hvala ful ;)
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 13. Avg. 2010 23:44

Kje lahko kupim hair gloss, oz. od katere firme?

Edit: Dodajam link:

http://www.folica.com/hair-care/hair-tr ... all-shades

Iscem nekaj takega, v kateri drogeriji bi lahko to kupila?

Hvala

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
lutkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lutkica* » 16. Avg. 2010 20:54

:)
Zadnjič spremenil lutkica*, dne 17. Sep. 2010 21:29, skupaj popravljeno 1 krat.
when you wake up it's a new morning,
the sun is shining it's a new morning
i'm coming.. i'm coming home
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 19. Avg. 2010 23:53

hautehippie napisal/-a:Mi lahko katera priporoči kaj, kar bi mi zmanjšalo oz. odpravilo razširjene porice po obrazu?


Clinique pore minimizer je men rees vidno zmanjšal na nosu pore, tko da poskusit ni greh. Prosi kje najprej za kakšen tester, ker je mal dražji izdelek ;)
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 20. Avg. 2010 12:40

^Kateri izdelek pa? Sem že gledala in je prav cela kolekcija... Ob priložnosti sem nameravala nabaviti Instant perfector (neke vrste obarvana krema, v taki mali tubici) in Thermal active skin refiner (kao maska v večji tubici).

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov