Solarij

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Feb. 2011 22:04

Men je pa sploh razlog "za mal podlage dobit pred poletjem" zgrešen - dej, tisti denar, ki ga misliš dat za solarij dej raje men, pa se pejd po 5, pa potem 7, pa pol 12 min dnevno sprehajat po travniku, bo bolš. :P
Mislm, pa sej nas poletje ne "preseneti čez noč", da je pa kar naenkrat +30°C in smo vsi takoj "v nevarnosti" in zažgani.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 02. Feb. 2011 23:02

Čist tko, zarad interesa, a se v solariju isto pegice delajo, kot na soncu? Jaz se zadnja tri leta skrivam pred soncem, ker mam neko pigmentno zadevo in se mi poleg pegic delajo še nove rjave pikice po telesu, že obstoječe pa rastejo. Pa baje se ne da ustavit, tko da sem se odločila, da sem raje bela, kot pa da sm ena velika rjava pika. Ampak solarij... hm... :D
Čeprav mi je škoda denarja in časa, verjetno ne bom nikoli šla, ampak zanima me pa vseen.
Because I can.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 03. Feb. 2011 17:33

Jp, js tut u solariju dobim pegice ... Tko, da I guess, bos prsparala :D
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 03. Feb. 2011 18:20

jaz sem šla pred maturancem v solarij. ene 3x po 12 min. tak da sm mela lep ten. sam se me relativno hitro prime, porjavim pa ne pretirano nikoli.

in ja, smešno mi izpade, da se tolk denarja zmeče za obleko in detajle, je pa vsem ful preveč tistih 15€ še za solarij vržt ali pa teniranje :) pustmo zdravje ob strani, od 3x it v solarij ne bo nobene pobral, niti ne bo nobena dobila raka. pa če vštejemo še poroko pa krst je to vseskupi 10x...
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2011 20:39

Čakajte malo...a je mogoče kaj narobe z belim tenom kože?Oz kontrastom med kožo in obleko?Kot da je svetel ten nekaj grdega, kar je potrebno skriti z porjavelostjo...
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 03. Feb. 2011 22:24

Ne, daleč od tega. Ampak takrat sem imela temne lase in sem bila bleda (poznate vprašanje: joj, kolk si bleda, si bolana?). Zdej sem svetlolasa in ponosna na mojo aristokratsko polt, ampak zaradi "preventive" grem pred morjem v solarij.

purple_rain - ja, če hodim po travniku, grem na pohod, se fajn namažem proti soncu in proti mrčesu. Ker pa hodim v fkk kamp, si ne morem podlago dobiti v domači vasici :wink:
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2011 22:28

Mene doleti to vpr samo ko sem brez maskare na trepalnicah :) Drugače pa sem sama toliko zmešana, da se pred odhodom na sonce namažem s kremo s SPF faktorjem, tako da se izogibam porjavelosti in posledičnemu prehitremu staranju kože :D
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 03. Feb. 2011 22:34

No, js se prehitremu staranju izognem tako, da vsak dan spijem 3l tekočine :) in ne kadim več.
Če si v takšnem kampu, kjer si skos brez cot, te dobi sonce tudi v senci. In čeprav se cel dan mažeš, ni nujno dovolj. Se pa ne mislim odpovedati mojemu užitku v kampu (brez cot v naravi), zaradi strahu pred staranjem :D .
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 03. Feb. 2011 22:36

^^itak da ne :) Pač sama več nimam neke želje po zagorelosti, še manj pa, da bi hodila zaradi tega v solarij :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 04. Feb. 2011 0:15

Aristokratsko bela koža je zakon (ker mi pač mora bit, če sm bela :D). Je malo zoprno, če mam slučajno rahle podočnjake, ker se mi prav modrikasto vidi skozi to tanko belo kožo pod očmi. Ampak sicer jbg, smo pač aristokratke. :D
Because I can.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 04. Feb. 2011 0:28

Ajča napisal/-a:purple_rain - ja, če hodim po travniku, grem na pohod, se fajn namažem proti soncu in proti mrčesu. Ker pa hodim v fkk kamp, si ne morem podlago dobiti v domači vasici :wink:
Ah, so, razumem, da je to mal drugačna situacija potem.. :D
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 04. Feb. 2011 1:04

@ emanuela: ne, nič ni narobe če si pač bela. meni je pa nek zdrav ten lepši. zato se za zgoraj omenjene priložnosti posončim, če so v zimskem času. in res dvomim, da bom zaradi 10x obiska solarija kaj bolj zgubana kot katera druga :)

smešno mi je predvsem zato, ker se ljudje, ki jim je zdrav ten prav tako lepši kot aristokratska polt, pri takih posebnih priložnostih obremenjuje a) s ceno solarijev/teniranj in b) z njihovo škodljivostjo...

zdrav ten pa pojmujem kot nekaj vmes med tem, kar si pozimi in poleti ko prideš z morja.
Vsak raj ima svojo kačo.
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 04. Feb. 2011 11:05

No saj, kakor komu paše. Sama ne hodim v solarij, ker sm se sprjaznila s tem da sem pač bela in poleg tega imam še rahlo alergijo na sonce. Na morju me ne vidiš na soncu med 11-15 uro in probam bit čimveč v senci. Poleg tega me je pa strah zaprtih prostorov in bi najbrž ratala čist panična notr :D
Mi je pa grozno ko vidim kako solarij bronze queen, pa misli kok je lepo zagorela... vse lepo in prav do neke meje.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 04. Feb. 2011 19:14

^^Ne propagiram solarija, ampak solarij preverjeno pomaga proti alergiji na sonce. Sama se zavedam negativnosti solarija, ampak grem pred morjem oz poletnim dopustom ene 7x v solarij in vem, da zaradi tega ne bom dobila prej raka, ne bom prej zgubana,...Men edino to pomaga, prejšnje leto sem prvič po ene 4 letih poskusla it na dopust brez soarija in sem jemala tablete proti alergiji, pa ni nič pomagal. S tem, da se nisem sončla na plaži, ampak hodila okol gledat znamenitosti, namazana z visokim zaščitnim faktorjem.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 04. Feb. 2011 20:45

^^Same here ... Ravn zarad alergije rabm tisto "podlago" od solarija - ce grem brez predhodnega umetnega soncenja na morje, fasm alergijo tut na pijacki ob 19h, k se sonck ze skor zacne poslaulat. In nobene tablete proti alergiji cist nc ne pomagajo :?

Seveda me pa pol tut ne opece tok hitr. Pozna se pa itak skor nc, se vedno sm cist bela ...
Live. Love. Surf.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov