Slovenska kozmetika

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 12. Jul. 2011 13:56

Punce, zanima me če uporabljate oz. kupujete slovenske proizvode in če ste z njimi zadovoljne? Vas je kateri izdelek še posebej navdušil oz. je kateri ki ga ne bi nikoli več kupile?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3409
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Jul. 2011 14:04

Jaz kupujem večinoma tuje proizvode (Nivea, Garnier...) - pa ne zato, ker slovenski niso ok, ampak kr mi te znamke najbolj odgovarjajo.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Jul. 2011 18:51

od slovenskih imam med drugim tudi od Afrodite (gel za tuširanje pa mleko za telo), medtemko ostalo kozmetiko pa bl kot ne bourjois.
Comtesse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 14. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Comtesse » 01. Avg. 2011 21:42

Js sm pa načeloma kar ufurana v slovensko kozmetiko :D Sem mela že od green linea, Subrine, Afrodite, you name it;)

Sem pa opazila, da se jih ne dobi povsod, ma večina štacun bl tuje znamke, tko da sem mogla kr mal poiskat včasih. No nakuncu sem skapirala da je nekak še najbl založen Tuš, kar si sploh nebi nikol mislna, če nebi vidla. Pa tud akcije majo včasih prov fajne s temi točkami pa to:)

Drugač sem pa pri kozmetki nekak še najbolj pozorna na sestavine. Če je ena stvar dobra, brez škodljivih snovi mi je vseen iz kere države prihaja...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Avg. 2011 7:51

Comtesse napisal/-a:Drugač sem pa pri kozmetki nekak še najbolj pozorna na sestavine. Če je ena stvar dobra, brez škodljivih snovi mi je vseen iz kere države prihaja...


Nekako tako, ja :)
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 09. Avg. 2011 15:44

Tole z našimi slovenskimi izdelki je kar občutljiva tema se mi zdi. Jaz jih uporabljam kar nekaj in sem z njimi zelo zadovoljna, moti pa me da je kar nekaj punc ki še nikoli niso porobale recimo naših izdelkov in jih kar brez razloga pluvajo, češ tuji so boljši, ker se več oglašujejo in so tako več na TV in si potem bolj cool če jih uporabljaš. Ampak reklama ni vse. Po drugi strani pa mi gre na živce ko na policah drogerije ne zagledam slovenskih izdelkov. Pohvalo tukaj si zaslužita le drogerija Tuš in pa Muller, kjer tudi sama največ nakupujem. Še posebej v drogerijah Tuš, kjer se počutim zares kot doma. Tukaj bi se morala država malce zamisliti in slovenske izdelke malo bolj zaščititi in podpreti, kajti to si zagotovo zaslužijo.
Uporabniški avatar
_Klepetulja_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 17. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _Klepetulja_ » 09. Avg. 2011 15:55

Se popolnoma strinjam z Noriko33, da bi se mogla država mal zamislit in naredit kej da bi domače izdelke bolj podprli in zaščitili! Sama uporabljam kar nekaj slovenskih proizvodov, največkrat barve za lase Subrina, vso kozmetiko za obraz Afrodita, kremce za telo Afordita pa še bi se kej našlo :)
Parva scintilla saepe magnam flamam excitat...
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 09. Avg. 2011 16:58

Jaz občasno uporabljam Subrino. Drugače pa bolj tuje: Herbal Essences, Nivea itd.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 09. Avg. 2011 19:43

_Klepetulja_ napisal/-a:Se popolnoma strinjam z Noriko33, da bi se mogla država mal zamislit in naredit kej da bi domače izdelke bolj podprli in zaščitili!

Kako zaščitit domače? Tako, da omejijo kvote in zvišajo carine? Ne bo šlo, smo v EU :D . Podjetje se samo odloči koliko bo namenilo oglaševanju in katero mesto si bodo izborili v trgovini (položaj na polici, promocije,..). Je pa res, da država zatira naša podjetja z vsemi dajatvami, davki, zakoni, bla bla bla.. To je že druga debata :)

Gledam na kvaliteto in ne na poreklo izdelka :wink: . Edino pri hrani dam prednost slovenskim kvalitetnim izdelkom (domače s certifikatom: mleko, skuta, kruh,..)
A goal without a plan is just a wish.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 09. Avg. 2011 21:13

Več naše izdelke kot tuje. Od naših mi je najbolj všeč Afrodita. Primerna je tudi za občutljivo kožo.
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 10. Avg. 2011 8:18

Tudi jaz uporabljam več naših izdelkov kot tujih. In sem z njimi zelo zadovoljna. Največ pa nakupujem v drogerijah Tuš in Muller, ne prestopim pa praga DM-a, to pa zato ker tam ne dobiš niti enega slovenskega proizvoda, kar me zelo zelo moti in tukaj bi morala država ukrepati. Ne zdi se mi pošteno da na policah ne najdeš niti enega proizvoda s slovenskim poreklom!
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 10. Avg. 2011 8:28

Mimika55 si že sploh bila v DMu? :roll:
Ne najdeš niti enega slovenskega proizvoda? Pa kaj si slepa?
Če že ne drugega, imaš ogromno stvari od Afrodite :D
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Avg. 2011 14:12

Jaz uporabljam tisto, kar me prepriča po sestavinah in etični politiki podjetja. Zarad mene je lahko tudi etiopsko če ustreza mojim merilom.

Lokalno kupujem sadje in zelenjavo, kozmetiko pa niti ne, če se spomnim kaj imam v omarici.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 10. Avg. 2011 16:39

Pri meni je podobno kot pri UG84. Važno mi je, da so sestavine ok in da ustreza moji koži. Edino, kar imam od slovenske kozmetike, je tonik od Afrodite, pa tudi odstranjevalec laka za nohte mislim, da imam od te znamke. :)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 11. Avg. 2011 12:29

Meni tudi Afrodita ustreza, drugače pa kot je UG84 napisana, tisto kar zadostuje merilom.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov