Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 16. Jan. 2006 17:45

v tejle temi se je govorilo o E-jih v prehrani, mene pa zanima, ce zasledujete katere sestavine so v kremah za obraz, pudru, samponu, skratka v kozmeticnih izdelkih, ki jih kupujete? katere sestavine naj bi bile skodljive? od barvil do alkohola. mogoce kak spisek? zadne cajte slisim toliko (dez)informacij na to temo, da me zanima kaj ostale mislite in kateri spletni strani verjet, ce sploh kateri.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 16. Jan. 2006 18:00

Ena je celo napisala post v temi kozmetika
Citiram:
sammy napisal/-a:Punce,

če katera želi seznam dobrih in slabih sestavin v kozmetiki, naj mi pošlje email naslov. :razz:


Hm, vsaka stran bo trdila svoje, je pa na uporabniko zdj, komu bo verjel.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 16. Jan. 2006 18:05

bom poslala ZS miss sammy :) hvala. vem, da vsak trdi svoje, ravno zato pa me zanima, kaj se smatra kot bolj res kaj kot manj res. sama sicer nisem mela se problemov s kako alergicno reakcijo al pa kaj, ampak toliko se govori o tem da me je zacelo res zanimat. meni namrec tiste sestavine napisane na kremah ne povedo kaj dosti, podatki izbrskani iz interneta pa ponavadi vsebujejo kemicne lastnosti, ne pa "zakaj je ze to v kremi" - in kje bodo punce vedele bolje ce ne na cosmo forumu :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Nov. 2009 19:54

Tukaj lahko sprašujete o izdelkih, za katere bi želeli malo preveriti, če so sestavinsko za kaj...več glav več ve :D

Mimogrede, Claire, še vedno čakamo na pojasnilo s tvoje strani...tukaj imaš priložnost. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Nov. 2009 18:36

Z izjemo prve sestavine, za katero ne vem kaj naj bi bila (vitamin B, ali karkoli njemu podobnega gotovo ne, kar le-ta pozitivno vpliva na rast las, torej tudi ne dlake ne more imeti negativnega vpliva), se mi tudi sanja ne, kako bi lahko ta krema sploh bila uporabna z vidika nege kože.

Krema je namreč popolnoma sintetična, nič naravnega ni notri, niti izvlečkov(izvzeta je prva sestavina, ker ne vem kaj je). Vsebuje izjemno veliko sintetičnih konzervansov (ne vem, zakaj toliko), od tega jih je kar nekaj potencialno toksičnih (2-Bromo-2-Nitropropane, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolonine), še parabeni ne manjkajo. In to moteče hitro na lestvici sestavin.

Sicer krema sama je verjetno vlažilna, gotovo se lepo maže, saj vsebuje tudi silikonsko bazo (kar je slabo). Žal pa to tudi pomeni, da ni nič hranljiva, oziroma za kožo ne prinaša nobene dodane vrednosti. V drugi polovici sestavin je sicer naveden vitamin E, vendar pa ne gre za pravi vitamin E, temveč le njegov sintetični nadomestek, ki je povrh vsega še potencialno toksičen. Povrh vsega je krema še odišavljena s sintetično dišavo, da je vse skupaj še bolj nenaravno in potencialno dražilno.

Torej, jaz bi ostala pri britvici. Definitivno.

Še to-katera je čudežna sestavina naj bi preprečevala rast dlak - tega jaz ne vidim med analiziranimi sestavinami. Očitno naj bi to res bila tista prva sestavina, kot pišejo, ampak kaj to sploh je in ali sploh ima kakšen učinek ter za kakšno ceno pa ne vem.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 29. Nov. 2009 20:55

Ni za kaj. Dejansko je bolje porabiti 5 minut na dan z britvico v roki, kot pa vsak dan tole nase nanašat. Čeprav sem za to kremo prvič slišala. :D
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Nov. 2009 21:14

Bravo, UG, še več takih :gut:
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
lovefrance
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lovefrance » 30. Nov. 2009 10:35

Js bi pa na tem mestu zastavla vprašanje UG84, ker vidim, da se dost spozna na zadeve. In sicer, zanima me, kaj je s temi alkoholi v alverde izdelkih za obraz? Alverde je kao naturkosmetik in meni osebno paše na kožo, ampak ko vidim alcohol med sestavinami me kr stisne pr srcu :eek:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Nov. 2009 17:27

Alkohol, saj še prav napišejo da ima natur izvor (za kožo je to čisto vseeno, ker vseeno izsušuje in je zato zanjo škodljiv) ima v kozmetiki več funkcij, ker je tudi več alkoholov. V splošnem predvsem delujejo kot konservansi (preprečevanje razvoja bakterij) in topila (razmaščevalna funkcija).

Seveda tak izdelek ne samo da smrdi (predvsem tuš geli in losjoni za telo), to še ni panike, ampak izsušuje kožo in jo draži. Zdej če je poleg še veliko olj in ni zgodaj na seznamu morda še kaj spregledaš, ampak Alverde zadnje čase resnično pretirava.

Ker ima alkohol antibakterijsko funkcijo in je zato pač uporabljen tudi kot konservans ima velik vpliv na razkuževanje - t.j. ga vtikajo pogosto v izdelke za mastno in nečisto kožo ter dezodorante. Zato bodite tam še posebej previdne.

Ker pa niso vsi alkoholi slabi (nekateri imajo funcijo vlažilcev) je tukaj seznam slabih (ki izsušujejo, dražijo kožo): ethanol, denaturirani alcohol (alcohol denat), ethyl alcohol, methanol, benzyl alcohol, isopropyl, SD alcohol.

Pa punce - :bussi:
Uporabniški avatar
lovefrance
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lovefrance » 30. Nov. 2009 21:01

UG84, zlata si!! Hvala :bussi:
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Dec. 2009 10:31

Živjo.
Malo sem gledala Ikove kozmetiko in bi si naročila šampon za poškodovane lase. Sestavine: Aqua (Water), Aloe Barbadensis leaf Extract*, Decyl Glucoside, Malphigia Glabra (Acerola) Fruit Extract*, Cocamidopropyl Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil*, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Geranium Maculatum Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum. Lase se mi zelo lomijo. In pa balzam za suhe in zelo suhe lase. Sestavine:
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Malphigia Glabra (Acerola) Fruit Extract*, Orbignya Ole í fera (Babaçu) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Persea Grat í ssima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol (Natural Vitamin E), Citrus Aurantium Dulcius (Orange) Oil*, Geranium Maculatum Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Jaz se ne spoznam na sestavine in bi prosila za komentar. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Dec. 2009 12:38

Ikove za suhe lase sem komentirala že v temi o naravni kozmetiki.

Ampak nič zato, spice girl, ko pridem domov iz službe, ti napišem konkretno za ta primer. Kaj konkretno pa je narobe z lasmi? Konice, so suhi, se lomijo?
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Dec. 2009 13:15

Konice imam ful suhe in se mi lomijo. Pa tudi razcepljene so :(
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 02. Dec. 2009 13:20

Alverde čistilna krema: sestavine:

Sestavine: Aqua, Zea Mays Oil, Sorbitol, Coco Glucoside, Loess, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Parfum(Natural Essential Oils), Prunus Amygdalus Dulcis(Sweet Almond) Oil, Xanthan Gum, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Vaccinium Myrtillus(Bilyberry) Extract, Saccharum Officinarum(Sugar Cane) Extract, Citrus Medica Limonum(Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Fruit Extract, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Helianthus Annuus(Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Tocopherol, Citric Acid, Citronellol, Linalool.

Alverde čistilno mleko divja vrtnica: sestavine:

Sestavine: Aqua, Zea Mays, Glyceryl Stearate Citrate, Lauryl Glucoside, Cera Alba, Sorbitan Stearate, Rosa Canina, Macadamia Ternifolia, Simmondisia Chinensis, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Glycerin, Parfum*, Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, Limonene*, Linalool*.

*from natural essential oils.

Alverde tonik divja vrtnica: sestavine:

Sestavine: Aqua, rosa centifolia flower extract, rosa canina flower extract*, glycerin, parfum (essential oils), limonene**, linalool**

*from certified organic agriculture
**from natural essential oils

1. izdelki naj bi bili za suho kožo, ampak mene vse nateguje po njih?
2. kako lahko ima kao naravna kozmetika tako močanj vonj?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Dec. 2009 14:45

Alverde čistilna krema:
Vsebuje koruzno olje in vlažilce (Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Glycerin) čistilci so nežni na bazi kokosa (Coco Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate), sestavina Loess /i] je tista prst, o kateri je govora, sediment. Vonj kremi dajejo naravna eterična olja, ki so tu kot konservansi (lahko so dražeča za občutljivo kožo, vseeno so boljša kot sintetične dišave) ([i]Parfum, Citronellol, Linalool). Tudi citronska kislina je konservans.

Vsebuje tudi vitamin E, čeprav bolj proti koncu (Tocopherol). Še pred tem je tu alkohol. Ker je krema za nečisto kožo, je verjetno notri kot razmaščevalec, lahko pa tudi kot konservans.

Da je čistilna krema blaga za kožo in ne bi smela izsuševati pa nakazujejo tudi olja / maščobe, ki jih vsebuje (poleg koruznega tudi mandljevo in sončnično). Notri so tudi izvlečki (ekstrakti) grozdnate svetilke (antioksidant, konservans, vlaži in ščiti kožo) (sama korenina je v večjih količinah lahko toksična), borovnice (antioksidant), sladkornega trsa (vlažilec), limone (koservans), pomaranče (primarno kot dišava, primeren za občutljivo kožo, lahko nastopa tudi kot zgoščevalec, podobno kot Xanthan Gum).

All-in-all je to kvalitetna in predvsem nežna čistilna krema. Uporabljam pa jo tudi sama, in mi je ustrezala (imam suho kožo). Ampak seveda sem vedno dala potem čez tudi tonik in kremo. Sama absolutno ni dovolj, saj je bolj namenjena nečisti koži in s tem povezano deluje tudi razmaščevalno.

Alverde čistilno mleko divja vrtnica:

Bolj tukaj bolj kratka, ker sem zgoraj bolj natančno pisala:

Na koncu spet eterična olja ter citronska kislina in njena sol Sodium Citrate kot konservansi, tudi vitamin E. Krema je odišavljena, kar za zelo občutljivo kožo ni dobro, sploh ker so tu še eterična olja. Krema vsebuje tudi vlažilce, emulgatorje in zgoščevalce (normalno). Tu je tudi nežni čistilec na kokosovi bazi (Lauryl Glucoside).

Da zadeva ne izsušuje poskrbijo olja / maščobe poleg koruzne tudi makadamije, šipka ter jojobe. Precej zgodaj na seznamu sestavin pa je v ta namen tudi čebelji vosek.

Skratka, bolj nežno kot prva čistilna krema. Vem pa iz osebnih izkušenj da ima močan vonj – kar je posledica tega, da vsebuje naravno dišavo ter eterična olja.

Alverde tonik divja vrtnica:

Tonik je sestavinsko dober, verjamem da ima močan vonj (glej pojasnilo pri čistilni kremi). Vsebuje izvlečke vrtnice in šipka in deluje pomirjevalno.

Naj poudarim, da ti izdelki so vsi primerni za suho kožo, sploh pa zadnja dva. Toda tudi meni ne zadoščajo, kar je pri suhi normalno, zato je uporaba kreme po negi lahko vseeno nujna.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov