Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 20. Jan. 2010 12:29

UG84, ker si izvedenka bi te prosila za komentar sestavin tele kreme: Carot moisture cream (THE BODY SHOP). krema je fajn, ampak se mi pojavljajo mazolcki, kar je seveda lahko posledica razlicnih zadev, zato bi preverila, ce je sploh krema kriva za to. Imam mesano kozo.

Aqua (Solvent/Diluent), Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Emollient), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Methyl Glucose Sesquistearate (Emollient/Skin Conditioner), PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate (Emulsifier), Dimethicone (Skin Conditioning Agent), Stearic Acid (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Cera Alba (Emulsifier/Emollient), Sesamum Indicum Seed Oil (Skin-Conditioning Agent), Benzyl Alcohol (Preservative), Phenoxyethanol (Preservative), Potassium Sorbate (Preservative), Helianthus Annuus Seed Oil (Emollient), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Parfum (Fragrance), Tocopherol (Antioxidant), Ascorbyl Palmitate (Antioxidant), Geraniol (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Beta-Carotene (Colorant), Daucus Carota Extract (Natural Additive), Daucus Carota Sativa Seed Oil (Natural Additive), Eugenol (Fragrance Ingredient), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), CI 14700 (Colour), CI 15510 (Colour).
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 20. Jan. 2010 12:57

Kok mi je to zanimivo (v negativnem smislu), da se krema imenuje korenčkova, njegovega ekstrakta je pa manj kot oranžnega barvila v kremi. Krema mora kar precej dišat, saj vsebuje veliko dišav in eteričnih olj, kar ni najboljše za kožo. Samo nisi omenila, da bi imela posebej občutljivo tako da verjetno te ne draži.

Sicer pa krema ni komedogena in bi ti lahko vplivala negativno na pojav nečistoč le, če si za to izredno dojemljiva. Najbolje da preveriš še druge izdelke, ki jih uporabljaš, lahko pa je stvar posledica drugih stvari (prehrane, hormonskega nihanja ipd ipd)
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 20. Jan. 2010 13:31

Hvala. saj to sem vedela, da je nateg. korenckove barve so barvila v njej. super disi, tudi koza je po njej mehka...fajn, da ni krema krivec. na sumu imam cerazette. skratka cerazette skodijo kozi, samo ifo za bodoce uporabnice :?
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 21. Jan. 2010 10:13

UG84 mi lahko prosim poveš koliko škode je, če je v šamponu sodium lauryl sulfate na tretjem mestu? Niti ne vem kaj to je in zakaj je škodljivo,sem pa brala razne komentarje, da je to slaba zadeva in me zato zanima kako zelo slaba?

hvala :)
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 21. Jan. 2010 10:27

nastasia napisal/-a:Hvala. saj to sem vedela, da je nateg. korenckove barve so barvila v njej. super disi, tudi koza je po njej mehka...fajn, da ni krema krivec. na sumu imam cerazette. skratka cerazette skodijo kozi, samo ifo za bodoce uporabnice :?


res? jst pa niti nisem imela problemov s kozo ampak z stalnimi glavoboli :aerger: . konec OT.
ampak a ni tko da ima full samponov slabe oz. strupene sestavine....imam obcutek da kreme se se da nekak dobit, sampone pa res tezko
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jan. 2010 12:23

arrow napisal/-a:UG84 mi lahko prosim poveš koliko škode je, če je v šamponu sodium lauryl sulfate na tretjem mestu? Niti ne vem kaj to je in zakaj je škodljivo,sem pa brala razne komentarje, da je to slaba zadeva in me zato zanima kako zelo slaba?

hvala :)


Jaz se res opravičujem za zamudo, nisem videla tega posta, iz meni neznanega razloga mi ni poslalo obvestilo na mail, da je nova objava.

Skrtaka, to je čistilec in je logična sestavina v šamponih, gelih za tuširanje, ipd.

Imaš različne čistilce, najpogosteje boš v navadni drogerijski kozmetiki videla Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium lauryl sulfate, Ammonium lauryl sulfate ipd. Predvsem Sodium Lauryl Sulfate je lahko dražilen in izsušujoč (odvisno o čem govorimo o šamponih ali gelih za tuširanje ipd), jaz sega raje izogibam, če je možno. Ni pa strupen ali kaj podobnega, Sodium Laureth Sulfate pa je bolj blaga različica.

V naravnejših različicah imaš pa bolj blage različice čistilcev npr. Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine ipd.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 21. Jan. 2010 13:22

Aha, no hvala za razlago, pa res se ti ni potrebno opravičevati, saj si le dobri 2 urci rabila za odgovor :)
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jan. 2010 13:39

Aja, ups, očitno nisem dobro pogledala na datum, sem misla, da je od včeraj :D :oops:
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 22. Jan. 2010 16:29

Ne vem, če pišem v pravo temo glede na vprašanje, a bom vseeno vprašala kar tukaj. :) Nikoli se nisem kaj dosti poglabljala v sestavine tuš gelov in mleka za telo (krema po tuširanju), me pa zanima ali so Fa geli za tuširanje sestavinsko ok? In katera mleka za telo priporočate?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Jan. 2010 18:39

Za losjon bi bilo itak dobro eno temo za izdelke za nego telesa odpret, ker mislim, da jo imamo le za obraz. Tukaj bo preveč OT, ap bom raje drugje to komentirale.

Za Fa bi pa potrebovala kak primer, verjetno niso vsi enaki. Tako da bi te prosila če mi daš primer, na pamet težko govorim, ker jih ne uporaljam, saj so od proizvajalca, ki testira na živalih :banned:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Jan. 2010 11:17

UG84- imam še malce dela zate. Vidla, da ima Clinique (ja, obsedena sem :D) novo kremco Youth Surge SPF 15 , pa me zanima kakšna je kaj. Pa v primerjavi s prejšnjimi :D
Sestavine sem našla le za combination oily to oily na MUA:

Water\Aqua\Eau, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butylene Glycol, Hexyldecyl Stearate, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Dimethicone, Hordeum Vulgare (Barley) Extract\Extrait D'orge, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul's Wort) Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Betula Alba (Birch) Bark Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica (Hydrocotyl) Extract, Aspalathus Linearis (Red Tea) Leaf Extract, Cetyl Ricinoleate, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Coffea Robusta Seed Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Extract, Morus Bombycis (Mulberry) Root Extract, Padina Pavonica Thallus Extract, Hydrolyzed Rice Extract, Cetearyl Glucoside, Sorbitol, Petrolatum, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Creatine, Artemia Extract, Sucrose, Ethylhexyl Palmitate, Trehalose, Betaine, Myristyl Myristate, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Algae Extract, Sodium Rna, Cholesterol, Coleus Barbatus Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Isohexadecane, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Caffeine, Squalane, Propylene Glycol Dicaprate, Arginine, Isoniacinamide, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Tocopheryl Acetate, Phytosphingosine, Acetyl Hexapeptide-8, Polysorbate 80, Sodium Hyaluronate, Aminoguanidine Hcl, Ethylhexyl Stearate, Yeast Extract\Faex\Extrait De Levure, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Sodium Sulfite, Sodium Metabisulfite, Lecithin, Adenosine Phosphate, Tromethamine, Decarboxy Carnosine Hcl, Glycine Soja (Soybean) Protein, Cellulose, Glycine, Caprylyl Glycol, Hydroxyproline, Proline, Micrococcus Lysate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Acrylates Copolymer, Disodium Nadh, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Simethicone, Potassium Sulfate, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Hexylene Glycol, Xanthan Gum, Sodium Dna, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate


ter še Super Rescue Antioxidant Night Moisturizer (ta mislim da je nadomestilo CRAM za katero te že fehtala):
Dry Combination:
Water, Dimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Jojoba Esters, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Plankton Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Lauroyl Lysine, Creatine, Adenosine Phosphate, Chamomilla Recutita (Matricaria), Sorbitol, Sea Whip Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Micrococcus Lysate, Trehalose, Niacinamide, Behenyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Zeolite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caffeine, Sodium Rna, Astrocaryum Murumuru Butter, Linoleic Acid, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Lecithin, Dimethiconol, Isohexadecane, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Zinc Pca, Mannitol, Isodecyl Salicylate, Hexylene Glycol, Citric Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Polysorbate 80, Disodium Nadh, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sulfate, Maltodextrin, Ferulic Acid, Dextrin, Xanthan Gum, Nordihydroguaiaretic Acid, Sodium Chloride, Disodium Edta, Phenoxyethanol



Zakaj imajo vse Clinique stvari toliko sestavin?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jan. 2010 18:27

Youth Surge SPF 15

92 sestavin!!! 92! Sej niso normalni. Kaj je to za ena zakomplicirana krema...meni Clinique ravno zaradi tega ne potegne, ker to je pa too much kemije zame.

Je pa krema zelo vlažilna, na pomembnejših prvih mestih so sami vlažilci. Krema vsebuje tudi precej izvlečkov (žita, alge, kvas, jojoba, zeleni čaj, gobe, kava, riž ipd ipd) za zaščito in nego kože. Ker krema vsebuje tudi silikon in kar nekaj agentov za lepšo mazljvost, se bo (kot je to za Clinique standardno) lepo mazala in dal na koži fajn občutek.

Zakaj ima Clinique toliko sestavin, ne vem, je pa vsaj tretjina konservansov, zgoščevalcev in sestvain, ki skrbijo, da je krema pač v primernem 'stanju'. Ostalo so razni agenti za lepši videz kože in mazljivost. Kako tretjina je pa dejansko takšnih sestavin, ki ali vlažijo, hranijo (odvisno do tipa kreme) ali ščitijo kožo.
Zadnjič spremenil UG84, dne 23. Maj. 2010 15:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Jan. 2010 18:34

Hvala :wink:

Dobra si, da šla kar štet sestavine :) Ker imam tester doma, pa gor piše le ene 10 sestavin in bla čist presenečena, da je to že nenormalno za Clinique in mi seveda takoj kapnilo, da to zihr ni vse, ampak pač niso mogl vse na tester spravt :lach:

Imam pa res rada Clinique (verjetno tudi zaradi tega fajn občutka na koži, pa tudi sestavine niso napačne).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Jan. 2010 18:36

*mala* napisal/-a:Super Rescue Antioxidant Night Moisturizer (ta mislim da je nadomestilo CRAM za katero te že fehtala):
Dry Combination:
Water, Dimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Jojoba Esters, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Plankton Extract, Arabidopsis Thaliana Extract, Lauroyl Lysine, Creatine, Adenosine Phosphate, Chamomilla Recutita (Matricaria), Sorbitol, Sea Whip Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Micrococcus Lysate, Trehalose, Niacinamide, Behenyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Zeolite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caffeine, Sodium Rna, Astrocaryum Murumuru Butter, Linoleic Acid, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Lecithin, Dimethiconol, Isohexadecane, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Tromethamine, Caprylyl Glycol, Zinc Pca, Mannitol, Isodecyl Salicylate, Hexylene Glycol, Citric Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride, Polysorbate 80, Disodium Nadh, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoate, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sulfate, Maltodextrin, Ferulic Acid, Dextrin, Xanthan Gum, Nordihydroguaiaretic Acid, Sodium Chloride, Disodium Edta, Phenoxyethanol


No, tu se takoj vidi, da gre za kremo za bolj suho kožo kot zgoraj. Ampak je pa veliko hitreje silikon dan zraven, tudi scer ga je več v kremi kot zgoraj. Mene to vedno odbije. Razen shea masla so potem sestvaine dokaj podobne z več vlažilci. Spet kar nekaj naravnihi izvlečkov, prej je na seznamu vitamin E (kot zgoraj). Sicer so sestavine dokaj podobne, na sploh se v Clinique kar precej ponavljajo. Sploh od druge tretjine dalje, ko se pojavijo razni dodatki, konservansi in podobno.

Ja, in kot vedno - Clinique ne pozabi ne antioksidante. Mislim, da še nisi dala kreme od njih za analizirat, k jih ne bi imela. Tudi ta jih ima kar nekaj.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 31. Jan. 2010 18:43

Še enkrat hvala. Če ti grem na živce z vsem tem dajanjem dela, kar povej :D bom razumela!

Samo ne morem se odločit katero naj si naslednjo kupim, ker cene niso ravno nizke in čist preveč kompliciram :D V bistvu imam pa precej nezahtevno suho- mešano kožo brez kakšnih hujših problemov in mi bo verjetn vsaka ustrezala :)

Hvala
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov