Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Avg. 2012 17:16

nisem claire, ampak ko se olje strdi, postane maslo..
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 05. Avg. 2012 20:06

eterično olje je v kozmetiki iritant. konec, basta. se strinjam, da kapljica v veliko količino ne dela katasrof, vendar še vedno kožo draži.

na bedasta vprašnja o oljih in maslih pa ne mislim odgovarjat. ti si kar veselo eterična olja maži po telesu, kaj me briga. jaz si jih pa ne bom. pokam ven iz te teme zaenkrat, ker tule se kregat o kremicah se mi pa res ne da. jaz vem kaj imam doma, kaj dam na fris, in to je to.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 06. Avg. 2012 8:26

Ja lejte kot je že Clair povedala tudi kapljica eteričnega olja kožo pač razdraži, kar ni OK, če želite jih uporabljejte ane ampak ne se pa slepit, da je to dobro za kožo. Najslabše eterično olje je pa sivkino!

Aromaterapija je bedarija... Lej jst sm hodila na kozmetično srednjo šolo, kjer so nas tega celo učili, katastrofa! Zato raznim maserkam in kozmetičarkam itd., ki ne razmišljajo kritično, ne vrjet, ker nimajo pojma!

Glede UV filtrov v maslih, kakavovo maslo ima, če se ne motim UV zaščito 4... Torej bi se mogla z njim mazat na vsake pol ure, da bi bila zaščitena...

Clair kaj pa ti uporabljaš? Mene to ful zanima... Je to v kakšni temi že bilo napisano?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Avg. 2012 8:42

^^ za obraz?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 06. Avg. 2012 9:43

lahko tudi telo in lase :D
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Avg. 2012 9:53

na kratko: za obraz- izdelke iz OrCe, Melvite, BB nature in olja, za telo masla alverde, olja, za lase pa kerastase, bad head (lase uničujem z vsem mogočim- od laka, gelov, voskov,... ja...). (ko bom veika in bogata bom imela pa samo vrhunsko naravno kozmetiko). aja, pa še s prijateljico sva začele kreme/masla mešat doma. tako da tudi to 100% vem kaj dam na kožo. nabereš ognjič, se ustaviš pri čebelarju in kupiš kvalitetno olivno olje- et voila! :) šibam, se mi mudi.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 06. Avg. 2012 12:17

Aha sej pol pa dokaj podobno jst mam skoraj vse iz BB nature... Sam pri make upu se ne držim :oops:
_matejkica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _matejkica_ » 11. Avg. 2012 21:43

a mi lahko prosim katera, ki se malo bolj spozna na to, pokomentira sestavine naslednjih 2 krem za telo.

1. Aloe Vera Extract, Aqua (Water), Mineral Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Stearic Acid, Cucumber (Cucumis sativus) Extract, Carbomer, Squalane, Triticum vulgare (Wheat) Germ Oil, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Sesamum indicum (Sesame) Seed Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Dimethicone, Sodium Lauryl Sulfate, Triethanolamine, Propylene Glycol & Diazolidinyl Urea & Methylparaben & Propylparaben, Parfum (Fragrance).

2. Water (Aqua), Glycerin, Allantoin, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Stearic Acid, Organic Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Dimethicone, Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Panthenol, Organic Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Haematococcus Pluvialis (Astaxanthin, BioAstin) Extract, Pinus Pinaster (Pycnogenol) Bark Extract, Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract*, Panax Ginseng Root Extract, Organic Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 12. Avg. 2012 15:56

tako na prvo žogo in klko se jaz sppoznam na sestavine- definitivno druga krema. (si upam rečt, da je to nekaj naravnega?)

medtem ko pri prvi vidim samo parabene in parfum in mi je dovolj, da ti rečem ne. :D

poveš prosim kateri sta ti dve kremici, ker me zanima.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
_matejkica_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _matejkica_ » 12. Avg. 2012 21:36

sem mislila, da sem skopirala zraven kateri kremici sta. no pa zdej dodajam. prva je fruit of the earth: Aloe Vera hidratantni losjon, druga je pa derma e: Derma E - Vlažilni losijon za roke in telo, neodišavljen.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 13. Avg. 2012 11:15

Jaz osebno imam to drugo kremo od derma e in moram rečt, da je čudovita pa še sestavine so res neverjetno, kaj takega pri kremi za telo še nisem videla in celo boljša je od marsikatere kreme za obraz.

Prva pa ja parabeni :S mogoče koga moti mineralno olje, jo pa hvalijo uporabniki...
Uporabniški avatar
hautehippie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 31. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hautehippie » 26. Avg. 2012 14:12

Ne vem, če sem v pravi temi (mogoče bi šlo tudi v potrebujem-potrebuješ), rada bi pa naslednje:
A ve katera za kako stran, kjer so navedene sestavine L'occitane kozmetike (po izdelkih)? na njihovi spletni strani jih v glavnem ne najdem, poskusila sem iskat sama, neuspešno :)
Trenutno ne morem fizično v njihovo trgovino, rada bi pa preverila sestavine novega losjona za telo Rose des Champs.
Aileene
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 26. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Aileene » 26. Sep. 2013 13:34

Pozdravljene punce! Malo obnavljam temo. Imam vprašanje za UG84 ali katero drugo, ki se spozna na sestavine. Katera krema izmed teh bi bila sestavinsko najboljša za uporabo?

Nivea Creme:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Glycerin, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Paraffin, Panthenol, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Aluminum Stearates, Citric Acid, Magnesium Sulfate, Magnesium Stearate, Parfum, Limonene, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Citronellol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol.

Nivea Soft:
Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Myristyl Alcohol, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Stearic Acid, Myristyl Myristate, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopheryl Acetate, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Polyglyceryl-2 Caprate, Dimethicone, Sodium Carbomer, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Parfum.

Balea Nature Tagescreme:
Aqua • Glycerin • Dicaprylyl Ether • Caprylic/ Capric Triglyceride • Glyceryl Stearate Citrate • Olea Europaea Fruit Oil • Cetearyl Alcohol • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Butyrospermum Parkii Butter • Ethylhexyl Triazone • Glyceryl Stearate • Bis Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • Tocopheryl Acetate • Solanum Lycopersicum Fruit Extract• Benzyl Alcohol • Phenoxyethanol • Sodium Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Parfum • Disodium Edta • Xanthan Gum • Dehydroacetic Acid• Linalool • Limonene • Sodium Benzoate • Potassium Sorbate.

Hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 05. Okt. 2013 16:36

^^Sestavinsko je najboljša ta 3.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov