Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 31. Dec. 2009 7:54

Puder ima UV zaščito, mineralno. Ker ne vsebuje talca, ti ne bi smel mašiti por, razen, če si zelo občutljiva na to. Osnovna mineralna baza je dobra (mica), toda drugi mineral je sintetični in bolj tako tako - Bismuth Oxychloride (je težja od talca, daje pa smimmer ter lepšo teksturo pudra kot talc, toda ni za zelo občutljivo kožo). Puder vsebuje tudi vitamin E in vlažilec.

All-in-all v redu puder. Sicer pa je tako, da dober mineralni puder vsebuje le nekaj sestavin - Titanium Dioxide, Zinc Oxide za UV zaščito ter mica.

Senčila imajo zelo podobno sestavo, razen da so tu še barvila, silikon in poleg vitamina E še pantenol. Sestavinsko v redu, kvalitetna.

Kar se tiče senčil imam jaz v glavnem vse od Alima pure ter Essence. Mi kar zadošča. Puder pa ima od Alima pure, sestavinsko pa so dobri tudi os Bellapierre ter Inike. Oboji imajo tudi mineralna senčila. Maskaro imam 100% pure, blusher pa spet od Alima pure. Dekorativo moram rečt mam skor 90% iz Orce, izjema so senčila, kjer zaradi cenovne ugodnosti prevladuje Essence :)
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 01. Jan. 2010 13:12

UG84 prosila bi te, če pogledaš spodnje sestavine in mi poveš kakšen se ti zdi izdelek in za kakšno kožo misliš, da je primeren. Je pa to obnovitveni vlažilni serum (predvidevam, da je za suho kožo, ampak mogoče se motim).

Water, PEG-20, Lactic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment, Oat Extract, Panthenol, Citric Acid, Malic Acid, Sodium PCA, PCA, Green Tea Extract, Kola Nut Extract, Guarana Extract, Mate Extract, Algae Extract, Phospholipids, Sphingolipids, Cholesterol, Proline, Sodium Hyaluronate, Saccharide Isomerate, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben and Butylparaben.



Hvala :bussi: že v naprej
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Jan. 2010 14:32

Tale serum je AHA izdelek, saj vsebuje dve najmočnejši AHA kislini (mlečno in jabolčno – v glavnem se v kozmetiki zanju uporabljajo sintetične različice).

Kisline luščijo odmrle kožne celice na površju kože, kar pomeni, da je to hkrati izdelek, ki NI za občutljivo kožo, saj poleg AHA kislin, ki kožo lahko dražijo vsebuje tudi dve sestavini, ki vsebujeta izredno veliko kofeina in sta potencialno dražeči. Hkrati AHA kisline zaradi luščenja povečajo občutljivost na sonce, zato je po tretmaju z njimi izpostavljanje sončni svetlobi prepovedano in so namenjene izključno nočni negi.

Serum vsebuje antioksidante in vlažilcev (slednjih je za tretjino sestavin), po večini je sicer vse kemično. Vsebuje vitamin B. Ostalo so zgoščevalci, uravnalci pH in konservansi.

All-in-all kvaliteten izdelek, je pa lahko precej dražeč, odvisno koliko občutljivo kožo imaš. Hranljivih sestavin niti ne vsebuje, zato ne bi rekla, da je za suho kožo, saj je poudarek na vlažilnosti.

Upam, da ti opis pomaga :D
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 01. Jan. 2010 14:49

Pomaga, pomaga..super si :gut:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jan. 2010 14:59

Vau, UG, obvladaš! :D
In super si, da se ti da s tem ukvarjat in delit znanje in mnenja :bussi:, zato bi te še jz mal pocukala za rokav in prosila za mnenje. :)

Ker sem ravno tebe vidla omenjat Akamuti, domnevam da bolj poznaš njihove izdelke, zato me zanima, če kaj poznaš tole dvoje: http://www.akamuti.co.uk/products/new/t ... nder-60ml/ & http://www.akamuti.co.uk/products/new/d ... ash-150ml/ . Iskala sem pa čistilne zadeve z oljem čajevca (pretekla solidne izkušnje z izdelki od The Body Shop, ampak ker se mi zdi "bolj naravno bolj dobro", bi probala s čim drugim še); ja, gre se pa za dokaj problematično kožo (mozoljčki).
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Jan. 2010 15:18

:D :D Z Akamutijem imam najmanj dela, ker je sestavin zelo malo.

Tonik vsebuje samo distilirani čajevec in je od tonikov še najboljši za problematično in mastno kožo. Mogoče, boš videla, ne boš potrebovala kreme po njem, to je odvisno od tega kako mastno kožo imaš. Deluje antibakterijsko in pomirjevalno.

Sem ga imela tudi sama in sem bila z njim zadovoljna, ampak ne pa navdušena, saj sem potem ugotovila, da imam suho kožo na licih in potrebujem nekaj bolj hranljivega.

Krema je kot vse Akamuti kreme zelo gosta in zelo mastna. Kreme so koncenrirane, kar pomeni, da je poraba minimalna, sploh pa če pred njo uporabiš tonik.

Zdej, če imaš res mastno kožo, potem se vsa ta olja, ki jih krema vsebuje, lahko malce maščujejo in se boš še bolj svetila, zato bi bilo učinek dobro najprej sprobati pri nočni negi. To ti govorim zato, ker je olje čajevca (ki je bistven pri problematični koži) tu le ena izmed sestavin, ostale so precej hranljive (= mandljevo, breskvino, marelično, sivkino (! potencialno dražilno) olje, čebelji vosek), kar pomeni, da če ti ne rabiš dodatne hranljivosti je to bolj tako tako.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Jan. 2010 15:50

^^Ooo...ful ti hvala!
Bom potem kar samo s tonikom najprej probala in opazovala učinke in posledice. :D

Zlata si!
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 02. Jan. 2010 21:08

Klik, tale stran se mi zdi kar vredu za hiter prelet izdelka, UG84 kaj pa ti meniš?
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Jan. 2010 21:22

Ja, ta je v redu :ja:, čeprav jaz jih več kombiniram med seboj, ker včasih ni preveč izčrpna. Je pa fajn, če imate konkreten izdelek, pa če ga slučajno najdete v bazi.
alinija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a alinija » 02. Jan. 2010 21:54

preberite si tudi članek Kemikalije v ličilih.
Jao kaj vse v bistvu dodajajo v te izdelke za kožo :(
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Jan. 2010 12:26

purple_rain napisal/-a:http://www.akamuti.co.uk/products/new/distilled-tea-tree-wash-150ml/
Sem dobila; zraven kupila še http://www.akamuti.co.uk/products/new/p ... sensitive/ , morm samo še sprobat in poročat. :)
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 18. Jan. 2010 15:09

Hej zivijo. :)
Mene pa zanima ce je ta krema dobra: Lancome - Hydra Zen Cream ?
Tole mi je priporocala prodajalka. Samo je pa precej draga... Tako da UG84 prosim za analizo. :) Drugace pa imam 21 let pa neko cudno kozo. Spodaj mi deluje mastna in na vrhu suha. Ne znam razlozit. Sem si kupila eno kremo od Alverde z jojobo za obcutljivo kozo. Sam ce se z njo mazem zjutraj in zvecer mi koza rata prevec mastna, tako da iscem novo resitev. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 18. Jan. 2010 15:29

Krema Alverde jojoba je kolikor sem seznanjena sedaj spremenjena in vsebuje alkohol, kar bi te lahko dražilo.

Za Hydra zen pa mi prosim napiši sestavine v temo KOzmetične sestavine, pa ti jih bom komentirala. To pa zato, da še ostale lahko vidijo v tisti temi pa primerjajo med seboj.

Ti imaš verjetno izsušeno samo povrnjico, nimaš pa suhe kože in zato posebej hranljive kreme ne potrebuješ, temveč vlažilno. Alverde ti je verjetno premastna zaradi olj, ki jih vsebuje. Mogoče bi raje kot Lancome ti priporočala Clinique, ker je cenovni razred približno tam tam. Je pa Clinique deležen precej pohval.
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 18. Jan. 2010 15:37

^^ hvala. Bom napisala enkrat ko najdem te sestavine. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 18. Jan. 2010 15:44

Joj, kok sem jaz kokoš, saj smo že v temi Kozmetične sestavine :):):)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov