Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

akin
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a akin » 07. Jun. 2011 14:57

pozdrav,

mene pa zanima razlika med tema dvema mineralnima pudroma in kateri je sestavinsko boljši?

1: Sestavine: Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Mica (CI 77019). Lahko vsebuje tudi (+/-) Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

2: Sestavine: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.

hvala
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 13. Jun. 2011 5:06

Kateri od naslednjih samponov je sestavinsko najboljsi (vsi za mastne lase):

1.
Aqueous Infusion of Certified Organic Extract of Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit2, Cocoamidopropyl Betaine*, Sodium Coco-Sulfate*, Coco-Glucoside**, Polyquaternium-7*, Panthenol, Certified Organic Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil1, Leptospermum Petersonii Oil, Certified Organic Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil1, Citric Acid, Sodium Chloride, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Potassium Gluconate.
1 Certified Organic by QAI 2 Certified Organic by QCS * Derived from Coconut **Derived from Sugar

2.
Deionized Water, Coconut Oil-Corn Oil Soap, Organic Green Tea Extract (Organic Green Tea, Organic Nettle, Natural Grain Alcohol), Organic Aloe Vera, Carrageenan, Organic Lemon Peel Oil, Almond Protein, Organic Blue Camomile Oil, Aubrey's Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamins A, C and E).

3.
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice(1), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laurylglucosides Hydroxypropylsulfonate, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Calendula Officinalis Flower Extract(1), Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract(1), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract(1), Styrax Benzoin Resin Extract, Cedrus Atlantica Bark Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Coriandrum Sativum (Coriander) Seed Oil, Geranium Maculatum Oil(1), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil(1), Arginine, Bisabolol, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Citrate, Sodium PCA, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol(1), Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Coumarin, Limonene, Linaloo
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Jun. 2011 9:06

akin napisal/-a:pozdrav,

mene pa zanima razlika med tema dvema mineralnima pudroma in kateri je sestavinsko boljši?

1: Sestavine: Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Mica (CI 77019). Lahko vsebuje tudi (+/-) Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499).

2: Sestavine: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Ultramarine Blue.

hvala


Oba sta dobra, takole na uč je malo razlike, ampak pomambno je kaj proizvajalec še pravi. Je vse organsko al ne, ima certifikate kakovosti ali ne.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 21. Jun. 2011 10:07

Nič takega slabega ne vidim v njem.

Za mastne lase ti lahko priporočam da probaš tegale: KLIK. Namig: v Maxiju v LJ ga imajo znižanega za 70%. Jaz sem ga kupila za mojega moža in mu super ustreza. Ima pa mastne lase, srbeče lasišče in prhljaj. Je zdaj veliko boljše.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 22. Jun. 2011 15:36

hej, js bi tudi lepo prosila za komentar teh sestavin kreme za obraz:

Aqua (Water), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glyceryl Stearate, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Guajacum Officinale Wood Oil, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol, Citronellol, Parfum (Fragrance), Carbomer, Tocopherol.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 23. Jun. 2011 10:51

Nekaj cajta nazaj sem sprasevala o kremah za soncenje za obraz in me zdaj zanima, kaksni sta ti dve kremi po sestavinah, za kateri sem se odlocila.

Afrodita kozmetika mi kot kaze cist pase, kar je cenovno super :D, ampak pravjo da naj bi bile te kreme za soncenje ful bolj agresivne (slika spodaj - sestavine Afrodita krema za obraz 25). Zaenkrat sicer se nisem mela nobenih tezav (mogoce malo bolj suho kozo konec dneva - ampak kremo sem zaenkrat res mal uporabljala)

Slika

In pa Lancaster Sun care 30 (da vidim ce je cena upravicena?? - edit: ce je res kaksna razlika, da so ful boljse sestavine in primernejse za obcutlivejso kozo kot so mi to zadevo predstavili :P) - te pa se nisem mela prilike sprobat, da vbidim kako pase na obcutljivo kozo na obrazu.

Slika

Hvala ze vnaprej za odgovore!
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Jun. 2011 7:47

Afroditina krema je krema s sicer dobro zaščito, toda vsa zaščita kot tudi na splošno krema je sintetična. Krema je vlažilna, vsebuje tudi t.i. penetracijske agente, da stvari lažje prodrejo v kožo. Zaščita dobra, sestavinko pa bolj tko. Sicer vsebuje v drugi polovici seznama tudi nekaj negovalnih ali dobrih zadev, pa tudi sintetične konservanse in parfum. Če je to krema za obraz lahko da maši pore ker ima komedogen potencial.

Povprečno.

Lancaster je pa ena mešanica agresivne sintetike in naravnih izvlečkov, sintetičnih konservanzov, parfumov, še alkohol (slab) je notri in to višje od vseh izvlečkov, pa čist preveč vsega je...Ni mi všeč, ker sestavine niso nedolžne, jih je pa tudi nekaj, za katere prvič slišim in jih tudi ne najdem, da bi jih ocenila.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Jun. 2011 8:06

Afroditini kremi dam jaz pohvalo. Glede na to, da jo uporabljam, in da sem dobila pohvalo, da imam tako čisto kožo kot le malokatera. In pa Niveo sem in tja.

Zanima pa me, če katera uporablja otroško kozmetiko?. Sem zadnje čase slišala že od parih žensk, da uporabljajo otroško kozmetiko, ker je manj agresivna.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Jun. 2011 8:56

Ni nujno, da je otroška kozmetika manj agresivna. Nobena sploh ne bi smela biti. Dober primer tega je Johnson. Imajo na rimer novo linijo za NOVOROJENČKE in sestavine njihovega tuš gela so (Johnson's Head-To-Toe Baby Wash):

Water, cocamidopropyl betaine, peg-80 sorbitan laurate, sodium laureth sulfate, peg-150 distearate, tetrasodium EDTA, sodium chloride, polyquaternium-10, Fragrance, quaternium-15, citric acid.

Jaz še nase tega ne bi dala, kaj šele na otroka.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 30. Jun. 2011 9:11

ponavljam svoje vprašanje, me res zanima če je ta krema za obraz sestavinsko ok.
UG84, že vnaprej hvala za odgovor :)

Aqua (Water), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cera Alba (Beeswax), Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glyceryl Stearate, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Lavandula Hybrida Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Pogostemon Cablin Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Guajacum Officinale Wood Oil, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol, Citronellol, Parfum (Fragrance), Carbomer, Tocopherol.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Jun. 2011 13:02

UG84 napisal/-a:Ni nujno, da je otroška kozmetika manj agresivna. Nobena sploh ne bi smela biti. Dober primer tega je Johnson. Imajo na rimer novo linijo za NOVOROJENČKE in sestavine njihovega tuš gela so (Johnson's Head-To-Toe Baby Wash):

Water, cocamidopropyl betaine, peg-80 sorbitan laurate, sodium laureth sulfate, peg-150 distearate, tetrasodium EDTA, sodium chloride, polyquaternium-10, Fragrance, quaternium-15, citric acid.

Jaz še nase tega ne bi dala, kaj šele na otroka.


No pa ravno šampon od Johnsona ena frizerka še pa še priporoča. Baje, da je tako mil, da ne poškoduje las.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 30. Jun. 2011 13:06

^^ In ja, ker frizerji zarad poklica pa avtomatsko vedo, kaj je dobro za lase. Važne so sestavine! In preveč teh poklicnih frizerjev, kozmetičark, še farmacevtov nima pojma :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 30. Jun. 2011 13:13

Ne avtomatično. To je slišala na seminarju. Briga me. Jaz imam lepe in zdrave lase kljub temu, da ne uporabljam otroških šamponov. Ampak zdaj si ga imam možnost sposodit :D
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Jul. 2011 18:01

Hvala UG za odgovor, mi je zou, da ga nisem prej prebrala. Zaradi Lancastrove kreme sem dobila na delu obraza, kjer sem jo nanesla, res grde lisaje in imam cist izsuseno kozo, tako da jo prodajam - kremo seveda :D Ampak bi jo tezko priporocila, mogoce tistim, ki jim ta kozmetika odgovarja, sicer pa res, slabo, vsaj ena od sestavin je na moji kozi delovala katastrofalno!

V lekarni pa so mi priporocili Avene in La Roche, in mi dali nekaj testerjev, menda naj bi tu bile sestavine OK. Jih napisem sem ob priliki, ampak res ne vem vec, komu naj verjamem! Hvala se enkrat ker si pripravljena vedno priskocit na pomoc UG :)
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 04. Jul. 2011 12:21

Oh, Kepka, škoda da nisem prej odgovorila... :( Žal mi je, da ti je štalo naredila krema, zdaj sem vidla ja, da jo res prodajaš. Včasih res traja, da se spravim pogledat sestavine.

sanjaanja, kakor hoče kdo. Jaz povem, kaj pravijo sestavine. Sej verjamem, da na seminarju marsikaj slišijo, to pa zato, ker jih diktirajo sponzorji.

*Eliza*, sem spregledala? Nisem nalašč. Krema je bogata, hranilna, izgleda precej mastna. To je za suho kožo. Sestavinsko je dobra, mogoče edino za zelo občutljivo kožo zarad par sestavin mogoče ne bi bila primerna.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov