Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 02. Dec. 2009 15:21

hvala ti UG48!

bom kar ostala pri alverde :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Dec. 2009 17:07

spice girl napisal/-a:Živjo.
Malo sem gledala Ikove kozmetiko in bi si naročila šampon za poškodovane lase. Sestavine: Aqua (Water), Aloe Barbadensis leaf Extract*, Decyl Glucoside, Malphigia Glabra (Acerola) Fruit Extract*, Cocamidopropyl Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil*, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Geranium Maculatum Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum. Lase se mi zelo lomijo. In pa balzam za suhe in zelo suhe lase. Sestavine:
Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Malphigia Glabra (Acerola) Fruit Extract*, Orbignya Ole í fera (Babaçu) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Persea Grat í ssima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol (Natural Vitamin E), Citrus Aurantium Dulcius (Orange) Oil*, Geranium Maculatum Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Jaz se ne spoznam na sestavine in bi prosila za komentar. :)


Šampon za poškodovane lase.
Šampon je zelo hranilen, zaradi aloe, ki je na začetku pričakujem da tudi navlaži lase. Vsebuje blažja čistilca (Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine). Zaradi prvega je na koncu sestavin dodana citronska kislina, saj je njegov pH zelo visok. Vsebuje tudi Izvleček zimzelene acerole deluje antioksidantno. Hkrati vsebuje avokadovo olje ter olje krvomočnice ter proteine. Brez konservansov ne gre v kozmetiki (Potassium Sorbate, Sodium Benzoate).

Skratka meni se zdi kvaliteten ga pa še nisem poskusila. Čeprav mogoče bi bil za suhe lase boljši Ikove za suhe lase. Velike sestavinske razlike ni med njima, le slednji je še malenkost bolj hranilen.

Balzam za suhe in zelo suhe lase.
Balzami zgleda zelo hranilen, vsebuje tudi pomembne vlažilce. Vsebuje tudi proteine in vitamin E. Zgleda zelo dobro, gre tudi na mojo wish listo, skupaj s šamponom za suhe lase. Sploh mi je všeč da ni nobenih silikonov, ker ustvarijo videz lepih las, v resnici pa so daleč od tega.

Še nasvet - če imaš suhe in boge lase (definitivno opusti sušenje, likanje ipd), ti priporočam ricinovo hladno stiskano olje, ki je zalo dobro za ta namen. Jaz ga navadno pustim na lseh dobro uro, lahko pa tudi dlje. zelo dobro nahrani lase in jim da sijaj. Malenkost slabši, pa vseeno zadovoljiv rezultat da tudi kokosovo olje, jojobino olje, malomanj pa olivno olje. Ampak vse bolje kot nič. Potem si lase normalno opereš dalje.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Dec. 2009 17:49

Ful hvala. Bom poskusila in potem poročam :)

Trenutno uporabljam Murumuru maslo od Akamutija in je tudi zelo fajn. Ko ga porabim bom pa upoštevala tvoje priporočilo. Hvala še enkrat :flower:
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Dec. 2009 17:54

Aja, pa še to: kje pa kupiš ricinovo olje?
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Dec. 2009 19:48

http://www.akamuti.co.uk/products/new/c ... nic-150ml/

Sicer pa Akamuti prodajajo tudi v Sloveniji, žal za višjo ceno kot v tujini.

Lahko je seveda tudi drugo ricinovo olje, za vsa pa je pomembno, da so hladno stiskana, ne kaj posebej obdelana in brez primesi.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 02. Dec. 2009 20:07

Še enkrat hvala :D
super freak
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 26. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a super freak » 04. Dec. 2009 10:18

jst nikol sploh nisem hotla razmisljat o tem kaj vsebuje kozmetika, ker sploh nisem hotla vedt kaksno s***** vse dajo notr, pol sm pa prebrala tale clanek kako povprecna uporabnica na dan nase nanese 515 kemikalij (tut take k so v cistilih k vemo kok so nevarna in kok smrdijo) se mi je pa vse zagravzalo. sm glih hotla it dans v mullerja, zdej pa ne grem :)

http://zadovoljna.si/clanek/lepota/soka ... kalij.html

kozmetike ki bi jo testiral na zivalih ze dolgo ne uporabljam vec (ce verjamemo proizvajalcu) zdej bom pa probala presaltat se na naravno kozmetiko.

sam mi je poleg financnega izziva problem se to da naravne kozmetike sploh ne poznam kej dost. kokr sm gledala po netu sem najdla ene par znamk, sam me ful moti ker majo pri dekorativi ponavadi dva odtenka pudra, eno maskaro, eno sminko....no mogoce pretiravam sam je dejansko ful malo izbire.

ce katera pozna kaksno znamko oz. s katero je zadovoljna bib ila vesela ce sporoci.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 08. Dec. 2009 21:05

Priporočam ti, da se za nasvete glede naravne kozmetike, kolikor ji pač tako lahko rečemo, obrneš po pomoč v temi 'Naravna kozmetika'. Tam smo že nekaj debatirale, povej pa tudi kaj si našla in kaj točno si gledala.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 11. Dec. 2009 9:44

kaj pa pravte na Cera di Cupro?

Cera di Cupra Tonico Rivitalizzante

Sestavine: Aqua, Propylene Glycol, Sodium Citrate Dihydrate, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor oil, Polysorbate 20, Sodium PCA, Hydrolyzed Soy Protein, Cyclodextrin, Vaccinum Myrtillus, Vitis Vinifera, Retinyl Palmitate Tocopherol, Linoleic Acid, Paba, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Allantoin, Sodium Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Benzyl Salicylate, Carboxaldeide, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Parfum, Ci 14700.

za čistilno mleko pa ne najdem sestavin na netu...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Dec. 2009 19:50

Tonika sicer še nisem nikoli uporabljala, po sestavinah sodeč pa se mi zdi takole:

Z eno besedo - kemičen. Z drugo besedo - vlažilen. S tretjo - zelo verjetno precej dišeč.

Tonik mene osebo ne prepričan v nakup, saj vsebuje resnično veliko sintetičnih konservansov ter ogromno sintetičnih dišav, pa še eterična olja. Za zelo občutljivo kožo tole verjetno ne bo, ker bi bilo vse skupaj preveč dražeče. Barvo toniku daje zadnja sestavina, barvilo. Glavni vlažilec je potencialno zelo dražeč in ni za občutljivo kožo.

Tonik sicer vsebuje tudi nekaj spodbudnih sestavin, sicer nekje na polovici seznama (antioksidanti, vitamin E, A, blažilno sredstvo, maščobne kisline).
Zadnjič spremenil UG84, dne 23. Maj. 2010 14:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 13. Dec. 2009 21:03

zanimivo... ker mam ful suho kožo in mi odgovarja... dosti bolj kot tonik od alverde... čudno :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 14. Dec. 2009 7:28

Ja, sej pravim, da je vlažilen. Toda ta vlažilec ter vse te dišave so iritanti in če ima oseba občutljivo kožo, je lahko precej dražeč. Alverde vsebuje le 1 sintetični vlažilec, sicer pa bolj naravne ekstrakte in pa žal po novem bolj na koncu sestavin tudi alkohol. Slednje tudi meni ni všeč, vendar je še vedno ok.
Je pa res, da je proti Ceri tonik Alverde veliko lažji, bolj poletni.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 22. Dec. 2009 22:09

kako se vam pa zdi tole:

Gliss Kur Oil Nutritive Shampoo


Sestavine: Aqua , Sodium Laureth Sulfate , Disodium Cocoamphodiacetate , PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate , Laureth-2, Sodium Chloride , PEG-12 Dimethicone , Citric Acid, Sodium Benzoate , Propylene Glycol , Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid , Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein , Pantolactone, Hydrolyzed Wheat Protein , Linalool, Argania Spinosa, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butyrospermum Parkii , CI 47005, CI 15985.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Dec. 2009 8:31

Šampon vsebuje dva močnejša čistilca, torej bo gotovo dobro očistil lase. Vsebuje tudi veliko emulgatorjev, tudi kar nekaj konservansov in dišav in dve sestavini, ki zmanjšujeta statično naelektrenost las. Hranljive vrednosti ne vidim. Čisto proti koncu sestavin jih je nekaj spodbudnih (v smislu hranljivosti), prej pa sama kemija (za zgoščevanje, topila, emulgatorji, dišave, barvila) za lepši izgled, vonj in konsistenco šampona.

Pogrešam antioksidante (samo en in še ta čisto na koncu), ne vidim nobenih vitaminov in keratina. Meni se zdi zelo povprečen šampon. Sem pa slišala, da je baje maska iz te linije izjemno gosta in hranljiva (govorim na pamet, kar sem slišala, nisem preverjala!) morda ravno zato, da uravnoteži tale šampon.

Če povzamem – verjetno bo dobro očistil lase, vendar dvomim da ti bo samostojno dovolj hranljiv.
Zadnjič spremenil UG84, dne 23. Maj. 2010 14:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 23. Dec. 2009 11:49

Hvala!

ja, mam tudi regenerator in eno masko, pa neki za konice od gliss kurja, in vse skupaj ima dober efekt. šampon mi pa itak nikoli ni dovolj, ne glede na znamko.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]