Puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 04. Okt. 2012 10:40

o.O Ne, puder seveda ne spada k negi obraza in ni nujen, gre predvsem za del pripomočkov za ličenje, ki ga uporabljaš, če pač želiš kožo enakomerno tenirat, zakrit morebitne nepravilnosti itd. Če teh težav in želja nimaš, ga seveda ni treba uporabljat, koža bo kvečjemu vesela. Nima smisla si nečesa pacat na kožo, če ti ni do tega (sploh kakšne kancerogene in komedogene snovi se v številnih noter najdejo). Ok, saj seveda obstajajo kakšni naravni in neškodljivi pudri, UV zaščita itd., ampak slednje dobiš itak lahko skupaj z vlažilno kremo. V osnovi puder ni nekaj, kar naj bi koži koristilo in jo negovalo, lahko zgolj najdeš take, ki ji vsaj ne škodujejo, njihov namen je pa še vedno lepotni. :)

Če si mislila nujnost v vizualnem smislu oz. smislu urejenosti, pa tudi ni obvezen. Če nimaš kakšnih hujših težav s kožo, lahko izgledaš urejena tudi brez tega, kakšno manjšo nepravilnost pa sproti zakriješ s korektorjem.
sivkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 27. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sivkica » 04. Okt. 2012 14:53

v-e-s-n-a in dot hvala, tako sem mislila ja..:)..mogoce sem res malo nerodno napisala..
in sirova strucka tebi ni treba takoj sikat.

drgac pa ja vse kolegice ga uporabljajo in me vedno cukasto gledajo da kako jst ne in da to je ja osnovni postopek preden gres od doma itd...tako da me je pac mal zanimalo tut drugo mnenje..menda s tem ni nic narobe?:)
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 05. Okt. 2012 6:57

Seveda ni nič narobe s tem. Uporabljaš ga, če imaš potrebo po tem, ni pa nujno, da vse kar dajo tvoje prijateljice na obraz/kožo, da moraš tudi ti.

Sama presodi kaj boš nanesla na in v svoje telo. :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Okt. 2012 9:18

moje mnenje: da bi ga res vsakkkkk dan uporabljala, tudi ce je moja koza ok, brez mozoljckov in drugih nepravilnosti, se mi zdi brezveze. Niti se mi ne bi dalo vsako juro pacat na faco tega in zato prej vstajat, da bi se zrihtam tipi topi. tvoje frendice se pac ocitno brez pudra ne pocutijo ok....ce se pa ti, pa mislim, da toliko boljse zate. :D
slim shady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 1. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a slim shady » 04. Jan. 2013 20:15

oh, jaz bi bila na tvojem mestu takoooo zeloooo srečna! moj obraz namreč nikoli ni brezhiben, vedno imam mozoljčke po čelu, včasih po licih, imam zelo temne podočnjake in neenakomerno polt, zato se praktično vsak dan zjutraj napudram, izjemoma kadar sem doma, seveda :) takoj bi zamenjala za bolj čisto kožo in manjše podočnjake (ali pa, če jih sploh ne bi bilo, toliko bolje :razz: ), potem se 100% ne bi pudrala, samo za kakšne večerne izhode :D
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 27. Mar. 2013 8:28

Je katera mogoče uporablja Everyday minerals mineralni puder in Alima pure puder? Jaz mam pri alimi odtenek beige 2, in me sam zanima, če katera slučajno ve, kateri odtenek bi to bil pri EDM.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 28. Mar. 2013 22:03

mene pa zanima kakšen puder bi mi priporočale. imam zelo čudno kožo, občasno čisto lepo normalno, občasno se mi naredi ogromno mozoljev, občasno pa mi deli obraza postanejo kar nekako luskasti - naredijo se mi nekakšni suhi izpuščaji. in takrat je še najbolj problem pri pudru - ker se tisti suhi deli zaradi pudra še toliko bolj vidijo..nekak se še bolj luščit začnem. ima mogoče katera podobne težave, in odkrit kakšen fajn super mega puder za take zelo suhe predele?:) :D
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 29. Mar. 2013 22:05

Puder uporabim dvakrat na leto, zato bi ti težko kaj konkretnega svetovala...bi pa rekla, da s kakšno dobro kremo najprej saniraj suhe predele kože. Po moje z nanosom pudra luskasto kožo samo še poslabšaš.
Kaj pa če bi poskusila s kakšno obarvano kremo? Al pa da v dnevno kremo vmešaš še par kaplic tekočega pudra?
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 31. Mar. 2013 22:24

ma sm preizkušala tut z raznimi kremami pa ni blo stanje nič boljše.. sej se trudim čem manj uporabljat puder zaradi tega. samo ker sem res ful blede polti, ga pogosto res rabim ker zgledam preprosto grozno :)
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 10. Jun. 2013 18:46

Inaa, stanje kože reflektira notranje stanje telesa, pomembno ni samo kaj daješ nase, ampak tudi kaj daješ vase 8opazuj, kaj ti povrzoči mastnejšo, nečisto kožo, kdaj imaš bolj suho ipd). Poleg prehrane znova premisli al ti je krema, ki jo uporabljaš res ustrezna ali pa na suhe predele daj kakšno hladno stiskano olje - predno daš gor puder. Jaz osebno prisegam na mineralni puder Alima pure in ti drugega kot to ne bi svetovala.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 10. Jun. 2013 19:18

Glede na to, da imam podoben tip kože kot Inaa, ji jaz mineralnih pudrov ne bi svetovala, ker je v njih prisoten titanijev dioksid, ki povzroča mozolje, sploh če ga je prisotnega več kot 4%. Meni sta in Alima Pure in Lily Lolo naredila celo štalo na koži, čim pa sem prenehala z mineralnimi pudri, se mi je koža nazaj sčistila in normalizirala.

Sestavinsko "varni" pudri za kožo nagnjeno k mozoljem so Clinique (vsaj anti-blemish je 90%, ker če po pol leta ni naredil enega mozolja na moji koži, ki je ful dovzetna za mozolje, potem tudi drugim zelo verjetno ne bo), Vichy in Aubrey Organics - ta je edini mineralni puder, ki mi ni povzročil nečistoč kot ostali, vendar vseeno poskusi najprej s testerjem, če se boš odločila probavati. :wink: Ta ima namreč titanijev dioksid proti koncu sestavin, zato ni tako "nevaren".
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Jul. 2013 20:28

jaz svojega manhattan pudra ne bi nikoli menjala za kerega drugega :)
ne vem sicer kako je ob vsakodnevni uporabi, ker ga uporabljam glih enkrat/dvakrat tedensko, ampak fajn vse prekrije in je skoraj neviden, tudi če od blizu pogledaš :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 12. Jul. 2013 22:33

Katerga pa maš? :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 12. Jul. 2013 22:58

Slika

samo ''stable'', ne vanille :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 19. Avg. 2013 12:02

Jaz imam pa problem pri odtenkih :?
Sem namreč zelo svetle polti in vsi svetli odtenki ali so oranžni (resno, kdo ima oranžno kožo?) ali pa preveč rozasti.
Pa me zanima ali mi lahko katera, ki je ravnotako blede polti predlaga kakšen dober svetel puder (ki je nevtralnega podtona, kremast)?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]