Pro ana strani - anoreksija

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Googi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Googi » 19. Jul. 2008 18:05

^^ Uf veš preden starši pogruntajo, da je kaj narobe, se bolezen že razvije. Vsak pa takoj, ko začne otrok hujšati tudi ne pomisli na anoreksijo. Poznam en primer, ko starši vejo za anoreksijo, punca je bila 1 mesec v bolnici, zdaj ima redne preglede pri psihiatru. Res so vsi ful bogi, ne samo ona. Še vedno ima napade, ko se počuti debelo, vendar k sreči zdaj doma pove. Mami je ful hudo, ko jo hčerka kliče v službo ji pove, da je pojedla kos kruha in da je debela prasica in da se bo ubila, ker se ne more več gledati... Tako, da she. verjemi, tudi če starši vejo za bolezen, je zelo težko ukrepati...
Vsem, ki se borijo s to boleznijo pa veliko sreče :bussi:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 19. Jul. 2008 19:40

Pa saj za anoreksijo ne zbolevajo samo mladoletnice, tako da starši nimajo vedno nevemkakšnega vpliva :gruebel: .. Zadnje čase videvam čedalje več odraslih žensk (tudi v srednjih letih), ki hodijo okoli kot okostnjaki :/..

Ravno pred kratkim mi je mati zgroženo pripovedovala o neki ženski (okoli 40 let), ki jo je videla v BTC.. Baje je bila taka, da je bilo čudno, kako da sploh lahko še sama hodi.. Mati (ki je, btw, zelo zelo suha) je rekla, da je poleg nje izpadla kot balon :P
Uporabniški avatar
dasha!
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dasha! » 19. Jul. 2008 21:24

ja starši ponavad spoznajo d je z njihovim otrokom neki hudo narobe pol k je že čis prepozn..moji npr. sploh niso nč posuml..opazl so, da sm shujšala sam se niso nevem kolk zanimal za to, ker sem bla že skos dost suha. pol ko je bla pa že res kriza in nism več nč jedla, je mt posumla d zanalašč hujšam in so me pelal h zdravniku in je ta ugotovil da mam anoreksijo. js sm tisti dan prvič slišala za to bolezen in sploh nism wedela da sm bolana. men se je zdel to, da nič ne jem čisto normalno...
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 20. Jul. 2008 11:13

kaj pa vem ... pri meni bi opazili, preden bi se kaj razvilo, ker imamo včasih skupne obroke ter jim je približno jasno kaj in koliko jem. ko sem malenkostno spremenila prehrano, je mami že začela svašta zganjat, da se preveč obremenjujem z videzom itd. se mi zdi, da do tega pride v družinah, kjer so starši prezaposleni, nezainteresirani ...
Uporabniški avatar
dasha!
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dasha! » 20. Jul. 2008 12:18

ja kajira,se strinjam, tut odnosi v družini so krivi da starši ne opazjo prej kaj se dogaja.konkretno naša družina- nikol nimamo skupnih obrokov, mt in fotr cele dneve v službi. s fotrom se sploh nikol ne pogovarjava, med tednom zlo redko da se sploh kej vidiva, z mt se pa kokr tok razumem, ampak se še zmer čis premal pogovarjam z njo...


:roll:
Uporabniški avatar
dasha!
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dasha! » 20. Jul. 2008 12:23

mene je zmer zanimal, kaj si drugi, ki niso bolni, misljo o ljudeh z anoreksijo...a se vam smilijo, jih imate za zmešane...? :gruebel:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 20. Jul. 2008 12:42

^^ Na spodnjem linku, v temi o motnjah hranjenja, smo že veliko predebatirali o teh rečeh :wink: :

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... highlight=


:)
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 20. Jul. 2008 16:09

žal mi je, da si imela take odnose v družini. je zdaj kaj bolje?

kako drugi gledajo na to bolezen ne vem, osebno pa ljudi, ki so padli v anoreksijo, ne pomiljujem, niti jih nimam za zmešane. zame je ta bolezen kot vsaka druga, tudi fizična. jst sicer nisem imela nikoli težav z motnjami hranjenja, sem pa imela nekaj psihičnih problemov, iz katerih me je izvlekel šele psihiater, zato sem do bolezni, ki so v osnovi psihične, morda bolj razumevajoča.
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 20. Jul. 2008 17:40

o mene je kr stisnl k sm vse to prebrala... :buhu:
sam mal sm šla na youtube (ubistvu sm iskala tist filmčk k ste ga prpopale na forum pa ne dela več..kje bi se ga dal vidt?) ..kok je teh filmčkov. in še vedno je to stil življenja. :buhu:

sploh ne vem kaj bi lahko rekla na vse to.
je pa sigurna ena stvar: nikol več se ne bom obremenjevala zarada svoje teže. sm mičkn suhcana ampak mi je grozn bet, če se mi mal trebuščk nardi (kar je neizbežno, ker samo da mal pojem, se pozna).
pa sej sm že vidla take stvari..sam tole mi je pa res segl v srce.
ker morš bit zadovoln sam s sabo..morš se met rad. :bussi:
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 20. Jul. 2008 17:51

veneficus pupa napisal/-a:sam mal sm šla na youtube (ubistvu sm iskala tist filmčk k ste ga prpopale na forum pa ne dela več..kje bi se ga dal vidt?) ..kok je teh filmčkov. in še vedno je to stil življenja. :buhu:


Ja, ampak je ogromno tega tudi s strani nezrelih najstnic, ki se jim zdi neskončno fino in moderno, če bi bile anoreksične / bulimične, ker je to pač 'in'..
Tako da ne gre v vseh primerih ravno za resnične bolnike, ampak razne 'Thinspiration' kolekcije slik, verzov in ostalih zadev izdelujejo pač nepoučene deklice, ki poveličujejo & si želijo bolezen, o kateri nimajo dosti pojma in ne poznajo njenih posledic :wink: ..
Uporabniški avatar
dasha!
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dasha! » 20. Jul. 2008 19:12

kajira..
ko sm bla v bolnic ( pred 4 leti), sta mi oblublala, da si bota weč časa zame uzela, da bomo ob nedelih hodil na družinske izlete itd. pa sm takrat werjela.ko sm pršla pa iz bolnice mi je blo takoj jasno, da ne bo nč s tem :roll:
dons je sam še slabi.fotr ni nikol zadovoljen s tem kar doseže,skos se žene še naprej in seweda je na koncu z živci od vsega stresa. znaša se pa nad familijo.pa ne fizično. skos kritizira, sploh mtko, kar kol nardimo ni nikol dost dobr zanj,pohval pa itak nikol nobenga od nas.zato mam rajš, da ga sploh ne vidm...
oprostite za offtopic,sam morm nekak dat iz sebe vse to...
Zadnjič spremenil dasha!, dne 20. Jul. 2008 19:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 20. Jul. 2008 19:25

če je tako, je verjetno res bolje, če ga manj vidiš ... *hug*

/offtopic

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov