Pro ana strani - anoreksija

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 05. Maj. 2008 19:49

Saj to vse že vemo :wink: ... Je bilo tudi v tej in podobnih temah kar nekaj predebatiranega o tem...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 05. Maj. 2008 20:38

Oh ups, ko pa že vse veste, mi je pa grozno žal, da sm napisala post. :D :cry: :wink: prej je tvoj bolj nepotreben tle ..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 05. Maj. 2008 21:18

No no, kaj se pa zdej razburjamo :cool: ..

Povedala sem pač, da je bilo o teh straneh že marsikaj napisanega, tko da smo že dokaj seznanjeni s tem.. Kdor pa še ni, pa lahko mirne duše upošteva nasvet iz tvojega posta in pobrska po internetu, da se pripriča še na lastne oči... Nimam nič proti :D ...

Sama pa že dolgo nisem gledala takih strani, povečini jih itak sproti zapirajo in preganjajo, vsaj tiste najbolj kritične...
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 05. Maj. 2008 21:52

Sj kakor vem zj te strani ukinjajo in postaja kaznivo ljudi spodbujati k ani in mii. :wink:
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 05. Maj. 2008 22:09

Ja :ja:.. V Franciji so sprejeli zakon, ce se ne motim..
Uporabniški avatar
Clarita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: Celje-Velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Clarita » 16. Jul. 2008 12:50

Ojla..
Stara sem 24 in imam bulimijo že ene par let, pa me zanima a kera ve kako se je rešit, ne da bi morala na kakšno svetovanje ali kaj podobnega k psihiatru. Problema se zavedam in vem, da s tem ne morem nadaljevati, pa vendar ne morem ničesar da ne bi bruhala, ker imam že dobro razvit "refleks"..

Hvala za vaše odgovore. Klara
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 16. Jul. 2008 13:01

Če ti že kaj drugega ne pomaga, pomisli na to, da se ti z vsakim bruhanjem kvarijo zobje. In če boš tako nadaljevala, imaš idealne pogoje, da boš nekoč škrbasta oziroma ves čas pri zobozdravniku :roll:
*Diamonds are forever*
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 16. Jul. 2008 13:28

Clarita napisal/-a:Ojla..
Stara sem 24 in imam bulimijo že ene par let, pa me zanima a kera ve kako se je rešit, ne da bi morala na kakšno svetovanje ali kaj podobnega k psihiatru. Problema se zavedam in vem, da s tem ne morem nadaljevati, pa vendar ne morem ničesar da ne bi bruhala, ker imam že dobro razvit "refleks"..

Hvala za vaše odgovore. Klara


Zavedaj se, da je to bolezen (tako psihična in fizična), tak da najboljše je res, da greš k doktorju (mogoče boš morala nekaj časa ostati v bolnici, da bodo opazovali tvojo prehranjevanje itd...). Mnoge so že umrle zaradi te bolezni, tako da ti res priporočam da greš.
...Gonna fuck up your ego...
Uporabniški avatar
Abby
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Abby » 16. Jul. 2008 21:06

vsekakor bi blo dobr, da greš najprej vsaj k psihologu, kr je tvoja bolezen simptom za neke psihične težave, ki jih maš. pa zelo dobr zate, da se želiš pozdravit pa da veš da ti to kar počneš res škoduje (zobje, izpadanje las, postopna socialna izoliranost, itd.) sej je preprosto rečt, ne bruhat, sam vem, da to še zdaleč ni lahk. ti pa res želim da se pozdraviš no, pa prvi korak si že nardila, ko si tuki prosla za pomoč :)
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 17. Jul. 2008 11:55

Clarita napisal/-a:Ojla..
Stara sem 24 in imam bulimijo že ene par let, pa me zanima a kera ve kako se je rešit, ne da bi morala na kakšno svetovanje ali kaj podobnega k psihiatru. Problema se zavedam in vem, da s tem ne morem nadaljevati, pa vendar ne morem ničesar da ne bi bruhala, ker imam že dobro razvit "refleks"..

Hvala za vaše odgovore. Klara


zakaj pa ne bi sla k psihiatru ali psihologu? saj ni noben bav bav. ne vem cemu predsodki. ko sem se jaz odlocila za obisk psihiatra, se mi je zivljenje povsem spremenilo - na bolje.
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 17. Jul. 2008 12:03

Ja, se strinjam.. Najbolje se je čim prej prijaviti, ker so čakalne dobe ponavadi zelo dolge.. Dovolj si stara, da veš, da se je treba potruditi za lastno zdravje, psihično&fizično ravnovesje :wink: ...
Uporabniški avatar
dasha!
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dasha! » 18. Jul. 2008 19:11

tut js sm mela anoreksijo oz. jo še kr mam, ker čis zdrava še nism.mam jo pa že 4 leta, bla sem tut hospitalizirana, zdej hodm sam še na preglede.loh rečem sam to, da vsak ki je kej napisu o tem ma posvoje prou, ker sm mnenja d zdravniki nikol nebojo pršl do dna tej bolezni in vedel vse o njej, ker lahk sam sklepajo,živeti s to boleznijo je pa neki čis drugega.
živlejnje se mi je zarad te bolezni obrnu na glavo, prav tako vsem mojim bližnjim.

tut te proana strani sm že widla še preden so jih ( baje) use ukinl.groza!!
spomnim se, da je z velikim črkam na eni od teh strani pisalo, da anoreskija ni bolezen,temveč način živlejnja.
še js težko werjamem, da loh človek tko razmišla in spodbuja druge k tem da stradajo ter werjame, da s tem ni nič narobe, pa sm bla sama zlo zlo bolana :| :| kaj šele človek, ki o tej bolezni ne ve nič.
tut ko sm bla u bolnici skupaj z drugimi bolnimi dekleti, nism razumela zakaj stradajo in nočejo jest, če so kot okostnjaki.danes gledam slike iz tistega obdobja in vidim, da sem bila sama enaka. ;(

še danes ne morm čis wrjet, da mam anoreksijo, in morm vsak dan znova sama sebe spomnit, da ti pretirana suhost ne prnese nič dobrga, kaj šele srečo in občudovanje iz strani drugih...
Uporabniški avatar
bubble*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bubble* » 18. Jul. 2008 20:26

oh, vedno ko pogledam kakšne takšne slike, se začnem počutiti dobro z nekaj mojimi dodatnimi kilogramčki. hvala bogu ni obratno. :)
Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 19. Jul. 2008 16:31

Grozno, grozno.. Mene kar zaboli, ko vidim tiste suhice.. Joj :? Ženske, papajte
Worship me or walk away.
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 19. Jul. 2008 17:13

JSt nevem kako lahko njihovi starši to dopuščajo . . :eek:
GROZA!
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov