Pegavost / sončne pege

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*urshika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *urshika* » 12. Maj. 2006 9:16

Jaz mam tud par pegic. :razz: Jih mam po nosku, po ličkih pa še mal po rokah. Pa me sploh ne motjo, men še luštne izgledajo. :razz:
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 13. Maj. 2006 22:55

Jz mam pooleti pegice po nosu in me to nč ne moti, še všeč mi je. :D :)
i love love
maaychi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 6. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maaychi » 06. Jan. 2007 13:53

Združena tema

Čau !

Stara sem 24 let in že od mladih let imam po obrazu in rokah pegice. Ker me že zelo motijo, sem se odločila za njihovo odstranitev. Na spletni strani Popovizdravniki sem brala o različnih načinih njihove odstranitve, pa me zanimajo predvsem vaše izkušnje ..
Mogoče bi mi priporočali kakega dermatologa in kako pravzaprav poteka postopek (pregled kože, ..) ??
Kater je priporočljiv način odstranitve (laser, ..) ?
Koliko $$ približno pride tak poseg?

Že vnaprej hvala za vaše odgovore
Lp, Maja
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 06. Jan. 2007 16:19

meni so pa pegaste punce totalno sexy .... poznam eno, pa ji tako pegice pašejo, da bi bila škoda, če jih ne bi imela :D

drugač pa ne vem ... kako bi se naj odstranile ...
Uporabniški avatar
keri
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 13. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a keri » 06. Jan. 2007 18:46

jaz sem si dala odstranit lasersko eno znamenje - v bistvu so bile to pegice, pri dr.Metki Adamič. Poseg je trajal dvajset minut, potrebno ga je bilo ponoviti, ker se prvič ni vse odstranilo, cena enega posega pa je bila 10.000 SIT. Glede varnosti pa mislim da ni panike. So ti laserji že tako izpopolnjeni, pa tudi zdravniki vedo kako in kaj, tako da ni panike. Tam ti tudi na dolgo in široko povejo, da se ne smeš po posegu sončit (mislim da en mesec), po posegu se moraš mazat s kremami z visokim zaščitnim faktorjem, ker lahko pride do hipopigmentacije...Aja pa sončit se ne smeš vsaj en mesec pred posegom!!!!

Najbolje da pokličeš Adamičevo ker se mi zdi, da je res strokovnjakinja na tem področju, pa ti bo ona povedala kako in kaj(koliko posegov bo potrebnih, cena...). Okvirno ceno pa sem ti že povedala. Upam, da boš rešila ta tvoj problemček. Lp
Uporabniški avatar
niiiky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 29. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a niiiky » 30. Maj. 2007 19:16

Združena tema


jas jih mam. pa se ful trudim da bi jih nekak prekrila. pudram se ko nora. pa em zanima če ve katera za kako kremo ki bi mi pomagala da bi zbledela al pa kaj takiga ? :(
Uporabniški avatar
niiiky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 29. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a niiiky » 30. Maj. 2007 19:17

pliiiiis plisss pliiis če kera ve .. al pa kaki puder ko je prekriva dobro? :( bilokaj
Uporabniški avatar
TiGy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TiGy » 30. Maj. 2007 20:44

ka pa neka krema za posvetlitev? al pa avtobronzer
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 30. Maj. 2007 22:27

Pomoje najbols da se sprjazns, da jih mas ... Js sm se tut ;) Sj enim so ful usec :)
Uporabniški avatar
niiiky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 132
Na forumu od: 29. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a niiiky » 31. Maj. 2007 12:25

ja sej.. mene ful motijo :( .. poznam eno ko je mela neko kremo al nekaj takiga.. sao nisma ravno prijatlci.. pa ona zdaj nima peg.. pa je dosti bolj lušna .. jaas bi tudiiii :(
Uporabniški avatar
BlackMagicWoman
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 22. 4. 2008
Kraj: Somewhere over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackMagicWoman » 26. Apr. 2008 23:40

Jaz imam poleti malo pegic, ki so bolj malo opazne po obrazu in so mi prav všeč. :D
Najbolje se je sprijaznit s tem, verjetno pa samo vam niso všeč (tistim, ki niso), drugim se verjetno zdijo prav sladke :)
Pain is temporary, glory is forever!
Uporabniški avatar
mulatto_f
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 8. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a mulatto_f » 27. Apr. 2008 9:24

jz mam pegice po nosku pa lickih, pa so mi ful usec, poleti so se bolj vidne... so nekot moje orožje za osvajanje, tipi so cist nori na njih... drgac je pa ful zanimivo, vsak se vpikne v moje pegice, kao, kako to, da jih mam k sm ful temna, pol pa pegice :oops:

drgac pa vse, ki bi si rade prikrile kake sončne pege oz. pegice, iščite izdelke ki vsebujejo izvlečke vitamina c in maline, ker ta dva ful svetlita pege, drgač ma pa moja mami zdj za eno liso pigmentno od l`Occitana serum tanov, k je prav za posvetlitev, sicr je iz kolekcije proti gubicam, sam je v obliki kapalke, tk da si nakapaš sam na predel kjer se pojavjajo lise in moja mami je ful navdušena, ful so ji ž zginle, pa jz uporablam zase, za 2 temna madeža, ki st mi ostala od mozoljčkov... pa mi tud ful pomaga, so ž ful opazne spremembe
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 27. Apr. 2008 14:04

jst jih mam tud (po obrazu in mal po ramenih), pa so mi čist všeč... sj, če jih hočem prekrit dam puder čez, če ne pa pač ne... če jih maš jih lahko prekriješ, če jih pa nimaš jih pa bolj težko narišeš :lol:

sicer pa jst mam bolj svetle, eni majo pa full temne take rjave, une mi pa niso všeč... sicer pa jst bi z mojo bledo poltjo, brez peg verjetno čudno izgledala... pa full so mi sexy pegice po ramenih, pol k mam že mal bolj zagorelo polt :)

sicer pa me je enkrat ena ženska, ki je prodajala ene kreme od vrat do vrat naštimala, da jih kao ena krema odstrani... seveda jih ni, oz. jst se nisem verjetno niti dost redno mazala... sicer pa naj bi jih peteršilj odstranil al nekak tako... neko gospo tud poznam, ki so ji po porodu izginle, enim izginejo ko odrastejo, enim nikol...

btw, neka oseba mi je nekoč rekla: Obraz brez peg je kot nebo brez zvezd. ...za tiste, ki vam niso všeč, da se boste mal bolj počutile... :wink:
Uporabniški avatar
mortisha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 17. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mortisha » 19. Maj. 2008 11:08

Men ni nč všeč da mam pegice ker sm bl temna :? mam jih po obrazu -največ okoli oči in pri nosu. Drgač pa tut KT vplivajo na to da se jih več pojavi.
Nasvet iz domače lekatne (by my mom) :P baje pomaga peteršilj svež s katerim zmasiraš predele da jih mal posvetli pa tud limonin sok-daš ga na vatirano palčko in naneseš-samo ne pretiravat js sm si enkrat tok zdrgnla kožo da sm bla usa rdeča :oops: :lol:
Uporabniški avatar
Peony
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 262
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Peony » 20. Maj. 2008 10:43

Pri meni se pojavijo po sončenju, tako v solariju kot na morju, vendar me na srečo ne motijo. :)

Sem pa pred leti pri babici v knjigah za domačo lepoto (ali nekaj takega :D) prebrala, da naj bi se mazal s petršiljevo vodo, ta naj bi jih malce posvetlila, da naj ne bi bile več tako vidne. Gre pa za neko domačo mažo, tako da ne vem, če je kaj na tem.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron