Olja za nego

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*inkica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inkica* » 23. Jan. 2013 18:11

Pozdrav. Zanima me, ali katera izmed vas uporablja olja za nego kože namesto kreme ali skupaj s kremo. Sama se navdušujem, vsaj po prebranem, nad oljem šipkovih plodov. Drugače me še zanima kako ta olja najbolj pravilno uporabljati in kje si jih naročate ali kupujete? Rada bi si naročila še olje grozdnih pešk in olje pešk granatnega jabolka, pa v vsej poplavi različnih proizvajalcev na internetu, nekako ne vem za katerega naj se odločim. Hvala
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Jan. 2013 12:04

Jaz sem imela šipkovo olje od Melvite in moram rečt, da mi je manj všeč kot pa npr. olivno, ki ga uporabljam zdaj. Me pa zanima tudi arganovo olje.
Moti me, ker zelo smrdi, drugače je pa čisto OK, ampak olivno se mi zdi, da mi bolj navlaži kožo.
Zadnjič spremenil Fatalna, dne 12. Jun. 2013 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 25. Jan. 2013 13:24

Tosama vem da ima zdaj znamko Dr. Pasha in vem da imajo olje grozdnih pešk. Sem bila enkrat v lekarni pa mi je naredila celo predstavitev tista promotorka. Diši fantastično btw... :D

Dr. Pasha

Jaz osebno zelo nerada dajem olje na obraz, ker mi maši pore. Sem poskusila s kokosovim oljem pa žal žal ni šlo. Sicer je bila koža na otip fantastično mehka in mi je zelo pasalo pri moji suhi koži (poleg vsega še diši super). Ampak žal so se mi mozolčki delali. Kdaj pa kdaj ga še uporabim za kožo, ko imam pač ekstremno suho.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 25. Jan. 2013 13:25

meni je jojobino in olivno super za suho kožo, kokosovo in arganovo pa mi očitno mašita pore, ker dobim neke čudne fleke
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2013 14:57

Kolikor vem, je kokosovo olje že v osnovi precej komedogene narave in če si še nagnjen k mašenju por, imaš na obrazu pravo packarijo.
Jaz za obraz uporabljam olivno olje (nanašam na kožo, vlažno od zelenega čaja ali pa vsaj vode in s tem preprečim, da bi si nanesla preveč olja), za pod očmi pa še razmišljam o olju iz grozdnih pečk.
Ko je govora o oljih, vedno prisegam na domače olivno, za obraz in telo :)
The world is as you are.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Jan. 2013 17:35

Kokosovo je od vseh najbolj komedogeno. Med najmanj komedogenimi pa sta: jojobino in konopljino.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 31. Jan. 2013 19:01

Jaz pa bolj kot na olja za telo prisegam na olja za konzumacijo. Že pred časom sem začela kot prehranski dodatek zaradi težav s kožo jest hladno stiskano olje ameriških in afriških oreščkov, zdaj pa sem presedlala na konopljinega. Meni se učinek res pozna na koži (ni mozoljev, flekov od alergij), laseh (manj izpadajo) in nohtih (se mi ne cepijo več po plasteh). Tud koža ni več tak suha in si posledično ne rabim mazat vsak dan, mogoče 2x na tedensko. Za obraz pa uporabljam jojobino olje, zjutraj po čiščenju.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 31. Jan. 2013 23:35

^^ Kako oz. koliko pa zaužiješ tega olja dnevno? :) Verjetno kakšno žličko na dan?

Jaz imam tudi za obraz jojobino olje in mi precej ustreza, medtem ko arganovo mi je mašilo pore :) Se pa že dolgo spravljam nabavit kakšne kapsule ali pač jedilno olje, ker bi rada poskusila tudi 'od znotraj' izboljšat kožo in lase, ampak se še nisem odločila, kaj izbrat :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 01. Feb. 2013 0:12

...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov