Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Beya_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 17. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Beya_ » 30. Jul. 2013 15:56

Punce, se vam po brazilski depilaciji tudi vraščajo dlake? Sem od nekaterih slišala, da se potem nehajo ... spet od drugih, da je kasneje še slabše. :)
Sassy, Classy & a bit Smart Assy ;)
Uporabniški avatar
_TheCosmoGirl_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 1. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a _TheCosmoGirl_ » 31. Jul. 2013 22:29

Tamara stylish probaj kar s trakovi, gre lazje =)
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 06. Avg. 2013 9:49

Beya_ napisal/-a:Punce, se vam po brazilski depilaciji tudi vraščajo dlake? Sem od nekaterih slišala, da se potem nehajo ... spet od drugih, da je kasneje še slabše. :)


Tam pa tam je zudi kakšna vraščena....po moje vse odvisno od posameznika
beauty crush
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 2. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a beauty crush » 02. Sep. 2013 19:44

Jaz uporabljam Philipsov SatinPerfect, mislim, da sem dobila v kompletu depilator običen in malo manjši in pinceto. Meni osebno je super, hiter postopek in imam mir za nekaj časa, bolečina je pa itak prvič prisotna, sčasoma se pa navadiš. :)
Slika
iamlili
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a iamlili » 11. Jan. 2014 13:29

Živjo!

Kupujem nov epilator, saj se mi je prejšnji pokvaril.

Moram pa povedati, da z njim nisem bila preveč zadovoljna, ker je bil strašno počasen, pa pol dlak je spregledal... si res mogu desetkrat it čez isti del kože, da je bla res gladka.

Katerega bi mi svetovale, da bi bil čimbolj hiter, pa natančen?

Prosim, če lahko zraven napišete še ceno in kje se ga da dobit.

Hvala!
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 27. Jan. 2014 7:53

Mogoče v tej temi kakšna rešitev glede vnetja kože: klik

epilatorji
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 27. Jan. 2014 20:03

A je že katera spobala egipčansko depilacijo oz. depilacijo s sladkorjem?
Sama sem naredila res lep sladkorni "vosek", ampak mi skor nič dlak ne populi, zakaj tako? Sem mogoče pustila prekratke dlake, glede na to, da sem obrvi zelo lepo zdepilirala?
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 18. Feb. 2014 10:50

Ne vem, če pišem v pravo temo, a gre za dlake, tako da še najbolj paše sem. :happy:
V zadnjem času sem opazila nad zgornjo ustnico nekaj dlak, in ker sem temnolaska, so seveda tudi te bolj temne. Niso ful opazne, a meni so od blizu ko se v ogledalu pogledam. Moti me sploh zato ker prej tega tam ni bilo, zdaj pa kar naenkrat ...

Kaj se sploh da tu narediti. Naj jih odstranim - če ja, katere tehnike se naj poslužim in kako pogosto bom potem to morala početi? Ful nočem, da mam s tem potem skoraj vsakodnevno opravilo.

Ima katera podoben problem in je uspela kako rešiti to zadevo? Včasih sem od kake kolegice slišala, da je pulila s pinceto/potegnila z nekim trakcem to vstran, a se je baje potem pojavila na tistem mestu svetlejša koža. Tega res nočem! :tot:
Zadnjič spremenil Lilah, dne 04. Apr. 2015 19:11, skupaj popravljeno 1 krat.
pupika123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a pupika123 » 18. Feb. 2014 11:53

pinceta + ogledalo, druge izbire ni, razen če imaš dovolj denarja za laser :)
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 18. Feb. 2014 15:17

Enkrat sem brala, da z nanašanjem svetlega pudra na dlačice dosežeš ravno obraten učinek; puder se ne drži dlake, ampak posvetliš kožo pod njo, zaradi česar dlaka seveda izgleda še temnejša. Torej, če je dlačic malo, jih lahko populiš s pinceto, če jih je več, pa lahko uporabiš trakove s hladnim voskom.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Feb. 2014 18:46

Kaj pa, če bi jih preprosto posvetlila z belilno kremo (Andina)?
Sestra si jih lepo posvetli in se vidijo samo čisto od blizu. Saj konec koncev imajo tudi naravne svetlolaske malo svetlega "puha" nad ustnico, to je normalno. Grše izgleda, če bi se ti vidile temne pikice, ko bi ti na novo rastle dlačice (po tem, ko bi jih populila), pa še rdečica se zna pojavit, sploh pa pri voskanju še kakšne mozoljčke ali pa posneto kožo dobiš, pol je pa sploh takoj očitno, da si jih odstranjuješ oz. nekaj drmaš tam...
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 18. Feb. 2014 19:16

Punce hvala za predloge! Ma pri puljenju s pinceto se bojim, da bo koža še nekaj časa zatem razdražena in da se bodo kasneje, ko bodo dlake spet začenjale rasti, videle kot črne pikice (kot pri obrveh). :?

Ananhas, pa ta krema, ki jo uporablja tvoja sestra, fajn posvetli zelo temne dlačice? Ker nočem, da so kake rumene na koncu (kot pri laseh recimo :D) ali da bi se zaradi reakcije na izdelek koža vnela, ali da bi se pojavili mozolji.
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 18. Feb. 2014 19:27

Andina zelo dobro posvetli, je pa fajn, da narediš najprej preizkus na kakšnem neizpostavljenem delu telesa, ker je vedno možnost alergične reakcije. Pri meni se je včasih pojavila rdečica, ampak je hitro izginila.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 18. Feb. 2014 19:40

No, je že predhodnica povedala...
Andina je ok, sicer pa je kot pri vsaki stvari pač tako, da ene prisegajo nanjo, enim pa ne odgovarja. Bistvo je, da zmes na dlačicah pustiš dovolj časa, da postanejo dovolj svetle, drugače se res zna pojavit rumen odtenek. Je pa vse to odvisno seveda od debeline ter od naravnega odtenka dlačic, to je pa pri vsaki malo drugače, tako, da boš morala sama poskusit in opazovat koliko časa moraš pustit gor to. Pred tem pa kot že rečeno nanesi na kak drug del telesa, da vidiš, če imaš kakšno alergijsko reakcijo.
Drugače pa ni panike, baje malo ščemi, ko imaš zmes gor in cca. 10 min po tem je lahko blaga rdečica prisotna, potem pa izgine (sestra pravi, da to vedno dela zvečer in zjutraj se nič ne vidi).
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 19. Feb. 2014 17:07

Jaz si jih nad ustnico tistih par popipam pa se mi nikoli nič ne pozna...sam tak puhek. Pa tudi andina je meni super in mi čist posvetli dlačice.

Jaz bi pa prosila, če mi lahko da katera nasvet katero kozmetičarko v Mb ali okolici naj obiščem? Hočem tako, ki zna res dobro poskrbeti za zadeve in zna svetovat. Imam pa velike probleme z vraščanjem in ker si sama to spraskam imam grozo na bikini predelu. :mad:
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov