Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 12. Jun. 2012 18:20

Razen če si boš lokalno anastezijo dala, ne vem, kakšne tablete bi lahko pomagale. Plus da se potrpet. Manj razmišljaš o bolečini, manj boli.
Because I can.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3411
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 13. Jun. 2012 7:13

NOVO:

Jaz že nekaj časa razmišljam, da bi šla na depilacijo rok.
Ima katera izkušnje s tem? Full boli oz. boli bolj kot npr. depilacija nog in bikinija?
Kako hitro potem dlake zrastejo nazaj?
Uporabniški avatar
sm00tka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 10. 12. 2007
Kraj: medvode

Neprebrana objavaNapisal/-a sm00tka » 13. Jun. 2012 8:58

jz si jo kr doma nardim... že enepar let... in so ful redkejše postale, pa tut tanjše. rastejo prbližno tok hitr kot na nogah.
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 13. Jun. 2012 16:38

tudi jaz to počnem sama doma, čeprav se mi zdi, da potem ko zrastejo malo pikajo itak in mi ni fajn ta občutek, sem mislila, da ne bodo tako pikale. boli pa manj kot na nogah, vsaj mene. je pa res, da še vedno ne obvladam in sem zato vsa voskasta večinokrat... :(

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 13. Jun. 2012 21:36

Sovražim britje, ker dlake tako hitro zrastejo nazaj! Imam en zelo dober depilator (višji cenovni razred, mi ni bilo težko dati denarja) in bi šla z njim čisto povsod, če ne bi imela problemov z vraščanjem dlak. Tako moram pa kombinirat depilator in britvico :rolleyes:
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 20. Jun. 2012 16:56

Jaz sem bila včeraj na depilaciji s sladkorno pasto - katastrofa. Ženska je uporabljala eno mini palčko, pasta najprej prevroča, potem pa ohlajena in trda in je kar vleklo dlake, ko je nekaj pacala po nogi. Poleg vsega je bolel, velik dlak je samo strgala... Neke dlake je s pinceto pulila, pa so bile dovolj dolge. Pa uporabljala je rolo in ni delala z roko.
A je katera že poskusila sama skuhat sladkorno pasto? Ker ravno z njo je odstranjevanje manj boleče, če seveda imaš kolikor toliko pojma.
Radovednost je ubila mačko
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 20. Jun. 2012 19:23

joj ta sladkorna, jaz sem jo 3x, pa jo vedno prekuham in pride pretrda. morm kupt kuhinjski termometer, ker morš do točno določenih stopinj skuhat, drgač ni ok.

a tisti voski v lončku so za kej? ker z voskom na trakovih ni nič vse skupaj. pri teh stvareh se očitno res bolj splača da najdeš eno dobro kozmetičarko in maš mir.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3411
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 21. Jun. 2012 7:00

^^ jaz prisegam na kozmetičarko, in si sama kuhala raznih past, sama vlekla dol Veet trakove (me preveč boli, da bi si sama to počela. Pa če ne znaš pravilno, zna bit dizastr), ne bi nikoli.

Nazadnje sem bila v koz. salonu Jordan in sem super zadovoljna. Jih ne zamenjam!!! :D
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 02. Jul. 2012 20:01

^^ to je laser, če jaz prav vem?

a ni pol bolj pametno enostavno it na lasersko odstranjevanje dlak v en salon "z lovoriko" kot pa dat 800€ in to pol sam prakticirat?

ne vem, vprašam.

ah ja! hočem na lasersko! :D in mir za veko veke amen. (sovražim dlake, četudi nimam niti močnih, niti gostih, niti nič, samo na živce mi grejo tako zelo... tako zelo.)

ve katera kam je najboljše it na lasersko? kater salon? priporočila?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 03. Jul. 2012 0:02

V salonih za en tretma za cele noge recimo placas tam enih 400 evrov. Potrebnih je vsaj enih par tretmajev, da jih v celoti unicis, pa hitro prides krepko preko 800 evrov. Potem pa seveda se pazduhe, pa bikini pa mogoce se roke in te vse skupaj pride nekaj tisoc evrov. ;)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
playboyGirL
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 18. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a playboyGirL » 20. Jul. 2012 9:36

jst sem pa nekje prebrala da ti po laserskem odstranjevanju ne morejo 100% garantirat da se dlake ne bodo nazaj vrnile :?
zdj jst tko al tko nism pripravljena dajat tisoče € (vsaj ne še.. :) )
zaenkrat si brijem vse predele z britvico (nikoli problema z nogami ali s pazduhami...) kar se pa intimnega predela tiče.... :? je kar kriza
imam namreč neprestano vraščene dlačice... tudi prvi dan ko si z britvico pobrijem je katastrofa (mozoljčki in sploh ni gladko)... tako da razmišljam da bi si kar z braunovim strojčkom za puljenje :D
že vem da bo bolelo... :oops: a se res potem dlake razredčijo? se splača potrpet?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 20. Jul. 2012 10:50

^^ja se zredčijo. pa dalj časa je mir. jaz mam vsaj 5 dni čist gladko (nekaj ur je sicer koža rdeča, pol je pa zakon). je pa res da boli ko hudič. najboljša varjanta je vsak drug dan recimo populit tistih par, ki jih ven pokuka pa sploh ne boli tako zelo. samo prvič je res kriza. se pa absolutno splača potrpet, tako vsaj jaz rečem.

sicer pa glede vraščanja je tako, da je fajn pilinge delat. uf, jaz si sploh ne predstavljam več da bi si brila bikini predel. danes bi pobrila, jutri bi ble že pikice...
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 20. Jul. 2012 14:31

mene pa zanima s katerimi epilatorji/depilatorji ste zadovoljne pa če lahko še okvirno ceno napišete zraven (: lahko tudi na zs, da ne bo reklame. mi je stari razpadel in iščem nekaj novega, boljšega
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 21. Jul. 2012 20:44

Jaz sem že enkrat pisala, da mam nekega philipsovega (nekje sto eur se mi zdi da je bil al 120 ne spomnim se, ga mam že par let). Ima dva nastavka za hlajenje in neko masažno zraven. Noge in bikini del si z veseljem s tem epiliram ker so dlake pol redkejše in mehke in več dni je mir tak da to že potrpim. Kar se pa intimnega dela tiče pa raje pobrijem, me je preveč bolelo z epilatorjem - mislim da bi osebno pol raje šla k kozmetičarki da mi z voskom odstrani da jih več naenkrat dol pobere, sam zaenkrat pri britju ostajam. Ma pa kolegica braunovega, sicer brez nekih nastavkov (je bil tud cenejši zato) pa mislim da je tud zadovoljna edino pri prvi uporabi si je noge ožgala (kak ji je to uspelo nvm) je pa imela pol full dolgo kraste na nogah.
Yada, yada, yada...
xtina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a xtina » 28. Avg. 2012 8:20

Lepo bi prosila eno da mi pove iz prve roke glede postopka.
Kupila sem namrec kuponcek in po 4ih dnevih non stop klicarjenja koncno dobila termin. Ko sem jo zelela po telefonu vprasati se nekaj stvari me je odslovila da je sama in nima casa. Mene pa zanima: Brala sem da naj bi se 1-2 dni prej cisto pobrila tam, kjer zelim depilacijo opraviti. Pa mi nekako ni jasno, kaj ti potem odstrani, ce prides ti tja brez dlak ? Po vsem tem razmisljanju in branju, da dlake scasoma odpadejo me zanima, ali se lahko 1-2 dni po depilaciji lahko pobrijem na teh predelih, glede na to da bojo v tem casu dlake ze zrasle in sele takrat zacele odpadati,.... ? cudno vprasanje ampak ne znam drugace vprasati :) Hvala

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov