Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 03. Jun. 2010 16:15

Js sem svoj problem prhljaja rešila s šamponom Alverde Birke und Salbei. Mastnega lasišča pa žal ne, ampak tega tud s katerim drugim nisem. Prednost tega šampona je predvsem ta, da je blag in namenjen občutljivemu lasišču. Vendar pa ni negovalen ampak bolj čistilen. Dobiš ga v DM-u, je dokaj poceni, tako da ne bo krize če ti ne bo odgovarjal in ga boš moral slučajno vreči stran.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 03. Jun. 2010 16:31

priporočam šampon od Vichyja za proti prhljaju&izpadanju las. Ko se ti lasišče umiri pa Freederm, ki je zelo blag šampon. Oba se dobita v lekarni. :)
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 03. Jun. 2010 16:51

Približn enake probleme imam kot ti, le izpadanje las ni tako kritično, na obdobja ja, sam to ni tako moteče. Prhljaja sem se znebila ( pa še to ne čisto ) z šamponom vichy za mastno lasišče. Takoj ko uporabim kater drug šampon se pojavi prhljaj..vendar je ta šampon 12 evrov, kar se mi zdi rahlo preveč, da bi to uporabljala na dolgi rok.
Mastno lasišče pa po moje imaš al pa nimaš..nad tem sem že obupala, ker mi še noben šampon ni naredil neke spremembe. Lase si pač perem 3 krat na teden, torej na vsake 2,3 dni..s tem da so lase res lepi, čisti le prvi dan :(
Expo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 13. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Expo » 03. Jun. 2010 23:49

medvedka napisal/-a:Js sem svoj problem prhljaja rešila s šamponom Alverde Birke und Salbei. Prednost tega šampona je predvsem ta, da je blag in namenjen občutljivemu lasišču.


Hvala, bom preizkusil. :)

marypa napisal/-a:priporočam šampon od Vichyja za proti prhljaju&izpadanju las. Ko se ti lasišče umiri pa Freederm, ki je zelo blag šampon. Oba se dobita v lekarni. :)


Točno takšnega sem nazadnje kupil v lekarni (mi ga je priporočala tudi farmacevtka) in kot vedno doslej, nič boljše. :heul:

sončnica napisal/-a:Mastno lasišče pa po moje imaš al pa nimaš..nad tem sem že obupala, ker mi še noben šampon ni naredil neke spremembe. Lase si pač perem 3 krat na teden, torej na vsake 2,3 dni..s tem da so lase res lepi, čisti le prvi dan :(


To je res izjemno moteče, lepi in čisti so praktično samo prvi dan, že naslednji ni več tako in se ne počutim prav nič dobro. :nein: Ampak vsakodnevnega pranja res ne bi prakticiral.

Izpadanje pa opažam že kar precej časa, pa se tudi to nekako ne ustavi in ni odvisno od letnega časa ... Pozabil sem omeniti, da sem preizkusil tudi kapsule Fitoval in tablete proizvajalca Inneov (škatlica stane 25€ :roll: ), verjetno ni potrebno omeniti, kakšni so bili rezultati ... Ah, ja. :frown:
AbbA
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 323
Na forumu od: 18. 6. 2006
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a AbbA » 04. Jun. 2010 13:16

Pojdi v frizerski salon in jim zaupaj težave, tam imajo veliko boljše šampone kot so trgovinski.
Znamka Paul Mitchel (oz. kakorkoli se že napiše) je zelo dobra, sicer malo dražja, prodajajo jo v salonih MIČ, najboljše pa je, da se dobijo testerji (in z njimi so zelo radodarni). Tudi v L'Occitanu dobiš testerje za njihove šampone in balzame, ne poznam pa njihove kvalitete, saj jih sama ne uporabljam.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Jun. 2010 6:51

Kopiram od drugod:

mrzRose. napisal/-a:Zanima me, če kdo ve, kaj je najbolje uporabiti proti uničenim konicam. Lase si namreč likam vsak dan, ker se mi drugače obračajo sem ter tja in moja frizura izgleda obupno. Zdaj pa so se mi pred kratkim začele cepiti konice. Pozna katera kakšne maske za lase, ki si jih lahko narediš doma ali pa tudi kaj takšenga po šamponiranju.. :)


sirova štručka napisal/-a:škarje... :D


purple_rain napisal/-a:^^ +1. :D

In pa likalnik stran vržt!
LittleMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 16. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LittleMonster » 17. Jun. 2010 8:58

Če so konice razcepljene, je najboljše da jih greš postrič. Ne bodo se zlepile same skupaj nazaj + poletje, slana voda ipd. prihaja in boš stanje samo poslabšala če ne greš k frizerju takoj zdej.
Potem pa uporabljaj Silikon od Klasa, pomoje bo OK :) Pa delaj si redne maske, kupuj si šampone in balzame ki so namenjene preprečevanju cepljenja konic (vprašanje pa je, kok ti šamponi dejansko kej pomagajo :roll: ).
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 17. Jun. 2010 13:29

Ohja, jz bi tud mogla tole mal uredit, mam že precej dolge lase, ampak konice so pa hudo zdelane. :nein: Nč, sej vem - škarje v roke pa kar bo, pa bo! Sej jih je velik, tko da nč hudega, če mal zasračkam, se bo še vedno dal reševat. :lach:
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 17. Jun. 2010 20:00

Če so že razcepljene potem so škarje nujne. Če ne se samo še bolj cepijo. Sicer pa jaz nimam čisto nič razcepljenih odkar uporabljam minutno masko od Gliss Kur proti razcepljenim konicam. Uporabljam jo pa že dolgo časa, ker mi naredi lase mehke, kamot si jih razčešem in nasploh je fajn no.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 19. Jun. 2010 19:44

Katere izdelke uporabljate za zaščito las pred sušenjem s fenom oz. likanjem, da vam lasje res lepo dišijo? jaz trenutno uporabljam od Loreala hot glatt, saj je učinkovit, vendar mi ne diši glih... :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Jun. 2010 19:52

^^Smisel teh izdelkov ni ravno, da ti potem lasje dišijo, ampak da ti zaščitijo lase :wink: Sm valda štekam, da ni ravno prijetno, če te zadeve smrdijo.

Js drugače uporabljam od Balee kremo za ravnanje las.
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 19. Jun. 2010 19:56

saj vem... ampak si res želim, da bi mi lasje dišali kot da bi pravkar prišla iz frizerskega salona :D sploh prvi dan in če grem kam... po uporabi balzama mi fajn dišijo, ko pa si dam na lase nekaj za zaščito las pa... :roll:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 19. Jun. 2010 20:00

^^Ja sej štekam :wink:

Pejt v dm, pa povohaj to baleino kremo za ravnanje las. Meni ma drugače čist ok vonj, pa mogoče bo tudi tebi ok. Sej se da vsako stvar v trgovini mal na skrivaj povohat :wink:
Pika85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 2. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Pika85 » 19. Jun. 2010 20:04

ok bom, hvala za nasvet :wink: malo mi je čudno tam x izdelkov vohati, ampak očitno mi drugo ne preostane :lol:
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 19. Jun. 2010 20:06

Kaj slučajno katera ve, če obstaja kaj čudežnega da mal posvetli lase? Razen tega poletja in sonca seveda... :)

Vem da obstaja tisoč in en šampon, kao za posvetlitev las ki so itak larifari. Sem drgač čula nekaj o limoni pa medu, da kao posvetli sam to bi si mogla sama nekaj skup zmešat.
Yada, yada, yada...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]