Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 30. Nov. 2013 19:04

kako pa uporabiš kremo za roke na laseh? prvič to slišim :D a sam namažeš al kaj, a ni to poj potem use mastno pa nagravžno
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Green Cookie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 1. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Green Cookie » 30. Nov. 2013 20:48

namažeš si roke kot običajno, ko se krema že fajn upije v roke, pač pogladiš še malo lase zraven...ni to zdej ful neki kreme na laseh :) Lasje niso mastni zaradi tega, se pa malo prej zmastijo, to je en dan prej kot običajno.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 02. Dec. 2013 8:18

Jaz pa imam zdaj v zimskem času drugačno težavo... na sprednjem delu lasišča, tik nad čelom imam zelo zelo suho kožo na lasišču, tako da se mi prav lušči in je zelo neprijetno :( Izgleda kot prhljaj, le da je samo na tem mestu, približno 1 cm širok pas te suhe kože. Ima katera kakšno rešitev za to?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 02. Dec. 2013 10:53

Mogoče gre za seboroični dermatitis. Se ti lupi le na tem delu ali še kje po lasišču? Če gre za dermatitis, se ti je verjetno to pojavilo zaradi ogrevanja, suh zrak slabo vpliva na lasišče. Uglavnem za to obstajajo posebni šamponi, ampak če se tebi to lušči le spredaj na ozkem pasu, probaj najprej samo s kremo. Kakšen Oronazol, Ducray ali Blue Cap.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 03. Dec. 2013 7:54

Sem poguglala in kot kaže, je res to. Najbolje da grem v lekarno, da mi svetujejo glede teh krem in upam, da bo kaj ublažilo - pozdraviti se, kolikor sem prebrala, očitno ne da.
Hvala za pomoč oziroma nasvet!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 04. Dec. 2013 11:40

Ni za kej, mam dost izkušenj s temi problemi..če te bo še kaj zanimalo, mi pa lahko pošlješ tudi zs.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 07. Dec. 2013 11:14

Jaz sem tudi imela težavo z dermatitisom. Rešitev je, da si posušim lase s fenom, ker mi zaradi gostote las ostaja preveč vlage na lasišču.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 10. Dec. 2013 8:08

Meni to ne pomaga, si jih sušim s fenom, razen poleti, ko pa nimam težav s tem. Najbrž je pri meni vzrok ogrevanje prostorov in suh zrak.
Uporabniški avatar
Laika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 27. 6. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Laika » 19. Dec. 2013 13:04

Za odpadanje las (pa tudi za nohte je več kot super) jaz pijem tablete iz DM-a, Das Gesunde Plus in sicer tiste z cinkom, biotinom in kremenko. Sem marsikaj "dragega" probala pa mi je to pomagalo zelo. In pa uporaba Alkmene bio koprivinega šampona, v njega pa sem nasula eno tablico B-kompleks tablet, torej sem jih prej zdrobila v prah. S tistim perem glavo, uporabljam te tablete in pa šumeče tablete z železom. Top! :)
Bodi bivša, ki bo vse prihodnje spravljala ob pamet. :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 21. Dec. 2013 9:59

jz sem imela isti problemček in je res problem zaradi pregostih las in vlage ki ostaja. Sedaj si lase feniram, ćelo pa si takoj po pranju las namažem z oljem (jz imam arganovega, verjetno pa pomaga tudi kaj drugega). V glavnem teh težav nimam več.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 23. Dec. 2013 13:23

No, jaz sem najprej poskusila s kremo, pa mi ni bilo všeč, ker sem jo težko namazala po lasišču, pa še lasje so bili na tistem mestu takoj mastni. Tako da sem kupila Oronazol šampon in si z njim umijem samo problematični del. V navodilih piše da naj bi zdravljenje trajalo 4 tedne, pri čemer si glavo umiješ 2x na teden. Jaz sem sedaj na polovici in moram reči, da je po vsakem pranju boljše.
temči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 25. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a temči » 25. Dec. 2013 17:27

Priporočam uporabo lasne kozmetike Harologi, imajo dva frizerska salona v Ljubljani. Poleg vsega izvajajo pilinge lasišča, ter se s tem odstrani ves prhljaj z lasišča. Priporočam..., več si preberite na www.harologi.si
Lp
temči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 25. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a temči » 25. Dec. 2013 17:27

Priporočam uporabo lasne kozmetike Harologi, imajo dva frizerska salona v Ljubljani. Poleg vsega izvajajo pilinge lasišča, ter se s tem odstrani ves prhljaj z lasišča. Priporočam..., več si preberite na www.harologi.si
Lp
pasiflora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a pasiflora » 29. Dec. 2013 22:21

Občasno si je fino zmasirat lasišče kar s prsti. Jaz naredim tako, da nagnem glavo naprej in si s prsti dobro zmasiram lasišče. Od časa do časa kanem med prste nekaj kapljic olivnega ali mandljevega olja in si zmasiram s tem. Zelo dobro prekrvavi lasišče. Z oljem si zmasiram kakšen dan preden si operem glavo, tako da si npr. 2 večera zapored zmasiram z oljem (par kapljic, ko se porabi spet par kapljic) in si nato operem glavo. Tistega malo olja se niti ne pozna na zamaščenosti las. Je pa super za lasišče, priporočam.
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 31. Dec. 2013 21:59

Joj poznam to težavo. Si probala mogoče že tegale od nature siberice? Meni je pomagal, imam precej manj prhljaja na lasišču, ne ustvarja novega ampak ga lepo pobere dol. Pa ne zmasti las, tud očisti jih lepo.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov