Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 29. Jan. 2013 22:22

Men se pomoje zmeša, če bi si jih umivala samo 1-2 na teden. :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 0:37

Ja, če si si jih do zdaj prala pogosteje, se ti tudi hitreje zmastijo. Naprimer meni, ki si jih pa vedno perem 1-2 na teden se pa zmastijo šele po kakih 5ih dnevih. :D
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 30. Jan. 2013 0:50

Verjetno imam jst v primerjavi s tistimi, ki si lase umivate 1x na teden al pa celo 1x na dva, mal drgačno predstavo o tem kaj pomenijo mastni lasje. Men so takoj, ko se narastek "zasveti", lasje odurni - valda nimam po enem dnevu cele dolžine las mastne. Ampak mene že ta mastn narastk tok zlo mot, da si jih res morm it umit. V gimnaziji sm mela eno sošolko, ki si je lase umivala na 2 tedna - prvi teden je imela spuščene lase, ker so bli še "lepi", drug teden je pa pač nardila kito, ko so bli že "mal" mastni. To je bla valda njena razlaga - za moj okus je mela že 3 dan obupno frizuro. Pomoje smo nekatere ful bolj občutljive na to in kljub temu, da zihr ni fajn, si jih peremo veliko bolj pogosto kot druge. Sj za kožo tut ni fajn, da se trikrat na dan tuširam z milom, pa učasih tko nanese, če mam recimo 2 treninga na dan - ne mislm zato prešvicana hodit po svetu (pa ne mi zdej pametvt, da se lah sam z vodo stuširam, jst se ne morm :wink:).
Zadnjič spremenil haylee, dne 30. Jan. 2013 0:51, skupaj popravljeno 1 krat.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Jan. 2013 0:50

1-2x na teden je dovolj za tiste, ki imajo normalne lase. Mastne lase si je treba pogosteje umivat, ker ni ravno fajn za lase, da se ti cel teden mascoba nabira na njih. Lasisce ne diha, ce je celo zamasceno, posledica pa je prekomerno izpadanje las. Pogostost umivanja je pac treba prilagodit stanju lasisca. In nekateri imamo (ne bos verjela) naravno mastne lase, ne pa zato, ker smo si jih kao prevec umivali.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 30. Jan. 2013 0:52

^^ Agreed! :ja:
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 1:26

Ne, lasje ti zaradi tega ker so preveč mastni ne bodo začeli prekomerno odpadati. Suhi lasje so bolj nagnjeni h temu kot pa mastni.

In ja, res je, da se nekaterim naravno izloča več loja kot pa drugim, vendar rešitev ni v temu, da si lase umivaš vsak dan (to privede samo še do večjega izločanja loja!), ampak v kvalitetnem šamponu, s pH vrednostjo 4.5-5.5, primernem za mastne lase in lasišče. Preveč agresiven šampon lahko opaziš že po temu koliko se peni. Bolj kot se peni, bolj je agresiven. Odsvetovana pa je tudi uporaba balzama, saj ta prav tako še bolj namasti lase.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 30. Jan. 2013 1:44

A mislis, da tega se nisem nikoli slisala/prebrala? Sprobala sem ze milijon kvalitetnih samponov, ampak niti najbolj kvalitetni sampon tega sveta zal ne bo resil problema prekomernega izlocanja mascobe (vsaj pri meni), ker je to odvisno od delovanja hormonov in tega pac ne mores popravit s samponom, niti s cim drugim. Problem izvira od znotraj, ne iz prepogostega umivanja. Resitev je torej samo umivanje po potrebi.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 30. Jan. 2013 8:53

Ah dajte no, saj za kožo tudi ni dobro, če se umivamo več kot 1x na teden, pa se vseeno vsi tuširamo vsak dan :) .

Jaz si lase umivam vsak drug dan in imam čist lepe. Nežen šampon in pa valda uporaba balzama, sej ga ne daš na lasišče + obstajajo balzami, ki nič ne obtežijo in zmastijo las. Pa saj nismo v srednjem veku :roll:
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 30. Jan. 2013 9:01

tko kot je Fatalna napisala...jz si tud že 10 let umivam lase vsak drug dan pa imam močne,nerazcepljene dolge lase.
rečt kr lepo vsem,da naj si umivajo enkrat na teden je smešno. pol pa jz rečem,da se ti tuširaj vsak tretji dan...men je oboje fuj :D
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 30. Jan. 2013 10:33

se strinjam s fatalno in lia7bibi... jaz si jih že... 10 let umivam vsak drugi dan, včaaasih če sem res doma in nikamor negrem si jih umijem tretji dan, dopoldan... in so lasje lepi, močni in sijoči, kljub temu da sem barvana blondinka, ki bi naj imele suhe lase... šment, pri meni žal ni tak :? ampak ja, se pa izogibam fenu, likalniku in tem zadevam!
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 13:37

Kako ste me napadle. :D
Lejte, meni je vbistvu čisto vseeno na koliko časa si vi perete lase. Jaz sem vam samo svetovala kot nekdo, ki ima kar nekaj znanja na tem področju in povedala kaj je bolj zdravo za lase.

Pa lep dan. :P
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 30. Jan. 2013 15:58

Predvidevam, da si to znanje dobila v kakšni naši frizerski šoli, torej v srednjem veku :D, vem kaj tam učijo...
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 17:32

Ajajaj... Ti pa si svojega dobila kje? :wink:

Najbolje, da se vsi začnejo frizirat doma, ker v salonih itak delajo ljudje, ki so se učili na šoli, kjer učijo stvari iz srednjega veka. Kako bi lahko njim sploh zaupali, ko pa nimajo nobenega znanja iz njihove stroke? :D Haalooo, kdo bi se sploh pri takih frizerjih friziral?
Brezveze, ko pa lahko iz interneta in od svojih prijateljic (ali iz kjerkoli že) dobiš veliko bolj zanesljive informacije glede frizerstva, kajne?? :D :D
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 30. Jan. 2013 21:21

g.AI.a napisal/-a:Ja, če si si jih do zdaj prala pogosteje, se ti tudi hitreje zmastijo. Naprimer meni, ki si jih pa vedno perem 1-2 na teden se pa zmastijo šele po kakih 5ih dnevih. :D


Aja srečka. :) Js tud telovadm skoz tko, da lih nebi blo lepo it v posteljo s takmu lasiščem pa vn med ljudi... pa mal tud zarad kože, da se umazanija ne prenese nanjo ker me takoj obišče kakšen fajn breakout. :P
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 30. Jan. 2013 21:28

Aja, ja, to pa razumem... :D Če bi jaz vsak dan telovadila, tudi ne bi lih hotla po svetu hodit s prešvicano glavo. :D

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov