Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 24. Jan. 2013 12:51

Uf... Tole nebi bilo zame. Se mi že tako hitro zvozlajo.

Enkrat sem poskusila dat sodo v šampon (baje lepo očisti lase) --> Jaz sem skoraj znorela. Tako suhih las in zvozlanih še v življenju nisem imela. Sem mogla nazaj pod tuš in dat pol kile balzama gor. Groza....
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 24. Jan. 2013 12:54

Jaz že 4 leta uporabljam šampon, balzam in občasno masko od Paul Mitchell (za blontne, barvane, suhe in krhke lase) Če mi izdelek ustreza, mi ni škoda denarja.

Lase si perem nekje na 7-10 dni, pa še to mi je muka, ker so dolgi skor do riti in mi vzame ogromno časa, da jih posušim in navijem :|

Po pranju še mokre namažem z arganovim oljem, ki ga kupim pri frizerki (Olio do Argan, Terre d Africa, okoli 25 eur). Olje mam za kakšno leto, tako da to spet ni tak strošek.

Pred leti sem tud sama imela krhke in lomljive laske, a so se mi s to nego popravili, tako da sedaj nimam nobenih težav. Pomaga pa mi tudi to, da jemljem vitaminske dodatke, pijem konopljino olje, včasih jih zvečer namažem z olivcem in sperem šele drug dan.

Ne se preveč obremenjevat s svojimi laski, pustite jij pri miru, seveda naj imajo ustrezno nego, pojejte kak vitamin več in maščobne kisline iz hladno stiskanih olj.

Po nekaj mesecih se vam bodo lasje ziher popravili in zrastli...sam potrpežljiv je treba bit :wink:
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 24. Jan. 2013 15:48

Little fairy napisal/-a:Lase si perem nekje na 7-10 dni, pa še to mi je muka, ker so dolgi skor do riti in mi vzame ogromno časa, da jih posušim in navijem :|


:eek:
Jst jih perem skoraj usak dan, drugače pa nujno (!) na 2 dni. Je pa res, da mam skor usak dan mokre do konic od športanja. Ampak tut v sredni šoli, ko sm pol manj časa preživela v supergah, sem jih res mogla umivat na 2 dni, 3 dan še za v trgovino nism bla...
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 24. Jan. 2013 16:30

Men je še na 10 dni odveč...lase mam barvane na blont, tako da med krtačenjem popivnajo maščobo iz lasišča, drugače pa se mi masti samo narastek. Narastek mi vsakih 6 tednov pobarva frizerka, 2-3 x na leto mi po dolžini da še preliv.

Ko sem jemala KT, se mi sploh niso mastili. Po prenehanju oz. preden sem zanosila, pa kar močno. Zdaj med nosečnostjo so se hormoni spet unesli, tako da z maščenjem nimam težav.

Včasih lojnice pospešeno izločajo maščobo, ker je kao na lasišču primanjkuje. Mogoče bi jih lahko prelisičila s tem, da lasišče masiraš z naravnimi hladno stiskanimi olji - olivnim, arganovim, avokadovim. Pa kakšna žlička na tešče tud ne škodi :wink:
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 24. Jan. 2013 18:33

Da bi si jih jaz umivala na 10 dni bi imela take lase, da bi se cedilo z njih. Jaz si jih moram tam na 2-3 dni umivat. Če jih imam pa spete v figo, pa zdržim še kak dan ali dva dlje. Imam pa nekako najraje za masko kokosovo olje. Se mi zdi da je manj mastno kot olivno, tako da ga lahko z lahkoto pustim cel dan z lasmi v figi, brez da bi imela kaj na cunjah ali po vratu.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Jan. 2013 12:21

Anjeske žal imajo Lush šamponi grozno sestavino Sodium Lavryl sulfat, ki uniči vsako naravno zaščito kože in las. Meni so bili tudi všeč, ampak ta detergent je res zelo agresiven in ga zelo zelo resno odsvetujem.

Glede prehrane in las: B vitamini in omega 3 maščobne kisline. Ampak bo trajalo kakšne pol leta. Mnogi priporočajo tudi MSM in pa Silicij (silicij mora bit v gelu).

Fitoval šamponi so tudi dobri za krhke lase, vendar meni malce zmastijo lase, jih moram uporabljat vsak drug dan (z ostalimi mi lasje nekako zdržijo do tretjega dne).

Kakšen preparat za lasišče, kakšna vodica, tonik kaj takega bi bilo sigurno dobro :wink: .
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 27. Jan. 2013 16:30

Mnja, vem... Vem da ma tudi dm neke šampone v trdnem stanju, v obliki rožice z luknjo na sredi, znamke se pa ne spomnim. Kakšni so pa oni sestavinsko, če jih je katera že kdaj videla in sprobala?
Kljub sestavinam moram vseeno reči, da mojim lasem ta šampon v primerjavi s prejšnjimi mnogo bolj odgovarja. Lasišče me ne srbi, prhljaja ni...skratka sanjsko napram temu, kar je bilo prej.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 28. Jan. 2013 20:51

Little fairy napisal/-a:Men je še na 10 dni odveč...


podpis.

Little fairy napisal/-a: Ko sem jemala KT, se mi sploh niso mastili.


podpis.


operacija, da se ne potiš v glavo + KT + blond prameni = super kombinacija, če se ti ne da las prat :D
pred vsem tem sem si prala na 4 dni, zdaj pa se mi zmastijo komaj po 8-9 dneh, če se jih ne dotikam ali ravnam pa po 10tih :)

edini problem je osušenost, zaradi barve :(
aja p.s. a ni vsakodnevno pranje škodljivo?
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 28. Jan. 2013 21:06

Je škodljivo ja...
Bolj kot si jih pereš, bolj se ti mastijo, lomijo, cepijo konice. Ni dobro pretiravat. :)
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 29. Jan. 2013 8:48

^^ To sm frizerje ful spraševala. Res je, ni glih fajn, da si jih pereš čist vsak dan, ampak umazano lasišče je isto ugodno za razvoj kakih bolezni lasišča ali drugih težav. Tko, da če se kateri lasišče ful zmasti že drugi dan, pa vseeno umiva glavo enkrat na teden, ker je to "bolj zdravo", si verjetno dela več škode kot koristi. Sicer pa bi mi blo bolj useen, tut če bi mi frizer svetoval pranje enkrat na teden - čisti lasje so zame pogoj, da se sploh prikažm iz bajte in sm na to fuul občutljiva (in je to res prva stvar, ki jo opazim na puncah), zato ni pogojev, da z mastno glavo hodim po svetu.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
lia7bibi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 16. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lia7bibi » 29. Jan. 2013 10:17

se strinjam,mene tud čist mine ko vidm kakšno z mastnimi lasmi do konic :/
sama imam tudi zeloo dolge lase pa si jih umivam na 2-3 dni.s tem, da je 3.dan že res kriza. res je,da so mastni samo pri korenu oz.pri lasišču,ampak čakat da se zmastijo celi je pa tud ogabno. tko da ja, mastni lasje so zame odraz nemarnosti in nehigiene.
meni vzame pranje,sušenje in razčesovanje 1 uro...to je pač cena za dolge lase :)
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 29. Jan. 2013 14:58

Tisti dm trdi šampon je veliko bolj nežen od Lushovih. Kar se tiče pa pranja las, če imate nežen šampon ne bi smela bit panika, če si lase umivate vsak dan, pomoje je bolj problematično sušenje las vsak dan in pa kako delate z njimi, ko so mokri, ker so takrat najbolj občutljivi.
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 29. Jan. 2013 16:01

Fatalna napisal/-a: če imate nežen šampon ne bi smela bit panika, če si lase umivate vsak dan


Kakršenkoli šampon imate - vsakodnevno pranje las ni vredu, že zaradi vode same.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 29. Jan. 2013 19:25

Mah ne vem kakšna pa je lahko razlika, če si jih umivaš vsak dan ali pa vsak drug dan?
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 29. Jan. 2013 21:22

Je razlika. Bolj se ti lomijo, cepijo, hitreje ratajo mastni... Čeprav tudi vsak drugi dan ni dobro, da si jih pereš. 1-2 na teden je čisto dovolj. :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov