Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 20. Jan. 2013 21:16

Slika
Folk ful hval izdelke od Macadamie... tud sama sm mela olje za konice pa morm rečt, da mi je ful pomagal pa mam isto čist suhe in uničene konice. Lasje so bli čist drugačni pol... aja pa arganovo olje tud ni slabo. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 21. Jan. 2013 19:35

U točno, sem že slišala za tole Macadamio, mi jo je ena kolegica tudi že pohvalila. Kaj pa je katera že poskusila Orofluido ali pa v zadnjem času zelo popularen MorrocanOil? Samo sem gledala malo sestavine, vsa ta olja so silikonska..
Arganovo olje pa imam ja, je fajn, samo ga lase tako hitro posrkajo vase in so čez nekaj časa isto suhi kot so bili.
Drugače pa hvala za nasvet :)
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 22. Jan. 2013 11:02

Jaz orofluido ze ene 4 leta uporabljam in je super. Super disi in lase naredi gladke brez da bi bile mastne (razen ce ga das prevec, kar je logicno). Zdaj ko mi ga je zmanjkalo imam pa od fructisa wunderoel. Tudi odlicna zadeva, predvsem zelo lahkrga obcetka, ampak jaz ga nikjer ne najdem, razen v at.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 22. Jan. 2013 11:14

leanna napisal/-a:Pozdravljene punce!

Mi katera lahko svetuje kakšno kvalitetno masko (tudi šampon in balzam lahko) za obnovo suhih poškodovanih las? Pred približno pol leta sem šla namreč iz rjave (barvane) na blond in si z blanžiranjem pri frizerki in kasneje z uporabo trgovinskega posvetljevalca doma čisto uničila lase. Že po naravi imam debele in malo bolj 'slamaste' lase, sedaj pa so povrhu vsega še čisto izsušeni, pusti, brez leska in sijaja – skratka uničeni in brez življenja. Vem, da so edina rešitev za takšne lase škarje, vendar resnično nimam jajc, da bi si jih postrigla, zato bi rada s čim vsaj omilila trenutno situacijo, dokler pač tisti najbolj uničeni ne prerastejo.

Trenutno uporabljam šampon in balzam gliss kur ultimate repair in masko john frieda sheer blonde, pred in po sušenju uporabim tudi serum od john frieda, včasih kakšno olje ali kremo za izsušene lase, vendar imam po kaki uri ali dveh spet isto slamo na glavi :/ glavo bi lahko kar pomočila v olje, pa bi ga lasje čisto vpili.. Je pa res, da vsi izdelki, ki jih uporabljam, vsebujejo polno silikonov in imam posledično lase čisto zapacane s silikonskimi oblogami, da še tiste hranilne sestavine, ki jih izdelek ima, ne morejo do lasu. Sicer je res, da silikoni še najbolje zgladijo las, vendar se to opazi samo površinsko, globinsko pa las ni nahranjen. Verjetno bi mogla poseč po kakšnem čistilnem šamponu, da si malo sperem silikone iz las, in potem kakšno bolj naravno hranilno masko? Kaj priporočate?



Za suhe lase tudi zelo pomaga navadno olivno olje. Dlje časa kot ga pustiš na laseh, bolje je. Zato ti priporočam, da si ga naneseš en dan, ko boš prosta, magar že kar zjutraj pa si ga lahko pustiš tudi do večera na glavi, potem pa lase temeljito opereš.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 22. Jan. 2013 13:39

Mene pa zelo zanima kakšen vonj točno ima ta orofluido, ker vsi pravijo samo, da lepo diši. Potem pa slišim, da ima orientalski vonj, ki jih jaz ne prenašam. Je vonj nežen ali močan?
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 22. Jan. 2013 13:44

Meni se ne zdi mocen vonj. Ne more bit pri kolicini, ki jo das na lase. Bi pa rekla da je tak orientalsko vanilijast...
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 22. Jan. 2013 21:39

g.AI.a napisal/-a:Za suhe lase tudi zelo pomaga navadno olivno olje. Dlje časa kot ga pustiš na laseh, bolje je. Zato ti priporočam, da si ga naneseš en dan, ko boš prosta, magar že kar zjutraj pa si ga lahko pustiš tudi do večera na glavi, potem pa lase temeljito opereš.


Ja sem tudi že poskusila, samo ne z olivnim ampak s čičkovim (baje je fajn za blond lase?), kakšni 2 uri. Bom dala naslednjič olivno in pustila malo dlje. Verjetno kar jutri :D

schpeltza, kaj pa uporabljaš od orofluida? Vse ali samo masko/olje?
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 22. Jan. 2013 21:47

No probaj pa sporoči potem kako je :D .

Sama sem ubistvu samo enkrat probala (kar pa itak ni dovolj, da si popraviš lase), moj sošolec v srednji je pa s tem oljem na glavi še v šolo hodil haha :D . Ampak lase si je pa res ful popravil. Prej je mel čist uničene od barv in likanja, potem so se mu pa res čist popravili, je mel ful lepe. Tko, da nekaj je že moglo bit na temu olju :wink: .
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 22. Jan. 2013 22:33

Hehe, bom sporočila. Čeprav verjetno ta prvič res še ne bo nekega vidnega učinka, najslabše pa je da prehitro obupam. Evo, bom zdaj vztrajna in naredila enomesečno kuro! :)
Mi je pa zanimivo, ko si omenila, da je sošolec to počel - likanje, barvanje itd. :D
Uporabniški avatar
g.AI.a
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 21. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a g.AI.a » 22. Jan. 2013 22:52

Frizerček pač :D .
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 23. Jan. 2013 11:34

leanna napisal/-a:
g.AI.a napisal/-a:
schpeltza, kaj pa uporabljaš od orofluida? Vse ali samo masko/olje?


Jaz uporabljam samo olje. Ga dam recimo eno čajno žličko na mokre lase, fajn razmažem in posušim... Če imam po tem še zelo statične lase pa dam še na suhe lase kako kapljico, res minimalno. Seveda jo predhodno fajn razmažem v dlaneh, da niso preveč mastni samo na enem koncu.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
leanna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a leanna » 23. Jan. 2013 22:08

^^Aha. Razmišljam, da bi ga kar kupila. Saj škodit mi tako ne more. :) Kje pa ga kupuješ, naročaš preko spleta ali pri frizerki? V prosti prodaji ga verjetno ni ne?

Sporočam pa, da po celodnevnih olivno-oljnatih laseh ni spremembe. :/ Lasje so še vedno čisto suhi. Očitno bom res morala dalj časa prakticirat to zadevo, da bi bilo vsaj kaj učinka.
tinqi.winki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 3. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tinqi.winki » 24. Jan. 2013 0:01

se opr. če je katera pred kratkim pisala o tem..

imam zelo krhke lase, ni to da bi bili suhi, ker se mi lasišče sicer hitro zmasti, ampak so taki krhki, razpadajo, zlomljeni,razcepljeni ... sem imela tako lepe, močne. potem sem se nekaj barvala ampak imam zdaj že kar nekaj časa naravne in tudi te, ki rastejo na novo mi ne izgledajo najbolj zdravi? tam kjer si likam včasih, razumem.čeprav uporabljam zaščitni sprej, ki si ga naneseš pred likanjem/sušenjem... ampak,da so tudi te "sveži-narastek" taki ne-zdravi

moram spremenit kaj v zezi s prehrano? in če, kaj priporočate, koliko časa traja, da se "pozdravi" to ? če ne pa kakšne ne predrag šampon?
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 24. Jan. 2013 9:49

leanna napisal/-a:^^Aha. Razmišljam, da bi ga kar kupila. Saj škodit mi tako ne more. :) Kje pa ga kupuješ, naročaš preko spleta ali pri frizerki? V prosti prodaji ga verjetno ni ne?


Jaz sem ga prvič kupila pri frizerki (mi je dala testno ampulo najprej in sem potem pri njej kupila), naprej sem pa naročala na internetu. V prosti prodaji mislim da ga ni...

Kupi in probaj, škodit ti vrjetno definitivno ne more. Mogoče bi pri kakem frizerju dobila v test kako ampulčko. Povprašaj, če se ti zdi škoda reskirat kolikor stane. Meni zelo ustreza.

@tinqi.winki: Če praviš, da ti tudi naravni rastejo šibki, bi bilo mogoče res dobro malo pri prehrani popazit. Mogoče v lekarni povprašaj za kake vitamine (vem da jih ima sensilab). Glede hrane ti nebi znala točno povedat, poskusi malo pogooglat.

Moj oče je šel enkrat v lekarno na brezplačni pregled las in lasišča. Ti pregleda z mikroskopsko kamerco in ti pove kaj je narobe in ti potem tudi svetuje. Poskusi mogoče tudi to.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Jan. 2013 11:51

Kakšen mesec nazaj sem pridno raziskovala, kako se kaj obnesejo lush šamponi v trdem stanju, zadevo sedaj uporabljam in izkušnje so take: uporabljam onega vijolične barve. Trije potegi po dolžini las zadostujejo da se ustvari res bogata pena. Lasje so prijetnega vonja, mehki. Šampon mi je praktično odpravil prhljaj. Zadostuje baje za približno 80 pranj.
Minusi: lasje se mi hitreje zmastijo kot pri običajnih šamponih, tako da je umivanje na 3 dni nuja (dva dni so lepi, tretji dan pa zna bit že kriza). Razčesavanje je malo težje, balzam pride prav. Spat z mokrimi lasmi je teksas (sem misnla da bom kampel zlomila, ko sem se zjutraj razčesavala).

Meni plusi nadvladajo minuse, tako da bom šampon pridno uporabljala še naprej. Pravijo sicer, da ima šampon nekaj agresivnih sestavin (nisem ekspert) in da izsušuje, kar pa mojim naravno mastnim lasem nekako zaenkrat ne dela škode.

No tolk o tem, če bi kero zanimal :D

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov