Nega las

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 04. Apr. 2011 13:26

Jaz sem tudi mnenja, da če se barvaš na kaj enostavnega - z naravne barve na črno ali temno rjavo ali kaj v tem stilu - lahko stvar narediš tudi doma, pa bo vse ok. Druga stvar je domače barvanje na blont, rdečo ali barvanje čez že barvane lase.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 04. Apr. 2011 13:30

v meni več ali manj ni slabe volje, samo vi si tako interpretirate vsakega, ki ne kima vsem. jaz se hodim sem zabavat.

vglavnem. mrha, govora je bilo o barvi kupljeni v drogeriji. frizerske trgovine so spet nekaj tretjega. najlažje je vse pomešati in potem pametovati.

jaz samo pravim, da razlika med salonskimi barvami in barvami iz dm-a je. to ni moje prepričanje/mnenje/opažanje/razmišljanje, to je dejstvo.

da se pa človek komot doma pobarva s salonsko barvo in je "na istem" oz. pride ceneje skozi, se pa strinjam, ampak o tem ni tekla debata- saj pravim, vse je treba pomešati in potem reči, da si jaz izmišljujem reči.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 04. Apr. 2011 14:08

Ne gre za to, da če se nekdo ne strinja z napisanim, da se ga takoj označi za zagrenjenega, se pa iz načina pisanja razbere, da nekdo vedno piše kot da je slabe volje. Že tako nisem več ful aktivna tukaj, ko pa na vsake nekaj časa pridem pogledat kaj je novega, se ponavadi zasledi iste osebe kot pred časom, ki še vedno pišejo v istem "tonu". Ti si začela s tem, da nekateri pametujejo in tukaj se pač strinjam z Doutzen, da gre samo za opažanje, ne pa tudi frizersko znanje. Saj je napisala, da ne kupuje najcenejših barv, ki so so slabše tako glede obstojnosti kot kvalitete. Sem pa se tudi sama barvala s temi slabšimi vmes in je bila razlika, ampak neka grozna pa spet ne, ker sem prav tako imela sijoče lase, če sem barvala lase s Schwarzkopf barvo. Sestavinsko pa nobena barva ne more biti kvalitetna, če želimo obstojno.
Samo ta poveličevanja frizerskih salonov se mi zdijo napačna, ker se da z manj denarja prav tako kvalitetno pobarvati doma. Če uporabljaš še naravni šampon in balzam za suhe lase, pa si sploh narediš uslugo, če ne greš vsega tega preplačat k frizerju. :wink: To je vse kar sem hotela povedati.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 12. Maj. 2011 14:29

Mene pa zanima če je kakšna pozna kak dober preparat proti skrepanim konicam las? Učinkovit.
Trenutno uporabljam Syoss šampon in balzam, pa je edina stvar h kateri pripomore mastni lasje.
Zanima me ne toliko za šampone in balzame (lahko tudi), ampak za spreje po umivanju?..
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 12. Maj. 2011 17:40

Škarje.
Če pa hočeš zlimat konice skupi, da se ne bo tok videlo, pa silikonski geli.
Because I can.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 12. Maj. 2011 18:33

Dead_kid napisal/-a:Mene pa zanima če je kakšna pozna kak dober preparat proti skrepanim konicam las? Učinkovit.
Trenutno uporabljam Syoss šampon in balzam, pa je edina stvar h kateri pripomore mastni lasje.
Zanima me ne toliko za šampone in balzame (lahko tudi), ampak za spreje po umivanju?..


Js uporabljam izdelke od L'Oreal Professionnel in sicer sampon in masko Intense repair (sampona ne priporocam, ce nimas res precej suhih las, ker se hitreje zmastijo, maska je pa super za skrepane laske), za po umivanju mam pa Hydra Repair, kar je nek dvokomponentni sprejck.

Men tole kr ustreza, ker sm zarad istga problema hodila naokol s copom, saj las preprosto nism mogla met spuscenih, ceprou sm se lihkar postrigla :/ zdej pa brez problema :)
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 22. Maj. 2011 10:57

Tananda napisal/-a:Kaj pa potem narediš s prelepim pivskim vonjem?


Ni sploh sledu vonja po pivu. Sama ga nisem zavohala, pa tudi ko sem prijateljice spraševala, če mi lasje po pivu smrdijo, je bil odgovor negativen.

Če bi mi, bi verjetno že kdo jezik stegnil.
Uporabniški avatar
HopeStar357
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 234
Na forumu od: 18. 5. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a HopeStar357 » 23. Maj. 2011 15:03

Živjo :)
Ne vem, če je kera že o tem kaj pisala...če je, se opravičujem da s tem težim še js :D
Moja težava je, da sem nedavno šla iz dolgoletne črne barve na rjavo, kar je bil kr "težek" postopek za moje lase...namreč, lasje so zdej čist suho, brez leska, zgledajo prav slamnati, da spuščenih sploh ne morem nosit ker so res katastrofa...sm probala že par različnih olj, pa vse kar sm s tem dosegla je blo vsakodnevno umivanje las ker so bili lasje mastni...v glavnem, prosila bi, če mi lahko katera svetuje, kater šampon, balzam, masko, bilo kaj je dobro uporabljat da bojo lasje spet lepi, mehki in sijoči? :)
~ The greatest trick that devil ever pulled, was convincing the world he didn`t exist ~
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 19. Jul. 2011 22:59

Vedno bolj razmišljam, da bi si ob koncu poletja postrigla sprednje lase na "visok" oz. daljši fru fru (takšen kot na sliki), prečka je pa krajša. S tem nimam v mislih tako dolgega, da lasje silijo na oči, pač pa, da ni kratek, ker tisti ne bi pristajal k mojemu obrazu. Kar me malce skrbi, je to, da ne vem kako vzdrževati fru fru, da bo vsak dan lepo raven in ne štrleč na vse strani. Si ga vsak dan likate ali uporabite kakšen poseben sprej? :)

Slika
mmmBop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 19. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmmBop » 19. Jul. 2011 23:19

Jaz imam zelo podobnega temu na sliki in je prvi dan po pranju še dober, naslednja jutra pa si frufru moram prat in potem sušit (kakih 5 minut vzame, če pustiš naravno posušiti pa še manj). Likam si jih občasno s tistim malim potovalnim ravnalcem.
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 20. Jul. 2011 10:41

Hvala, bom tudi jaz probala tako. A za fru fru hodiš vsak mesec oz. na cca dva meseca k frizerju, da ti ga malce skrajša, ali si ga kar sama doma? Sem slišala, da si ga nekatere kar same doma pristrižejo, ampak se bojim, da se bo opazilo, da je imela neka amaterka posla s škarjami. :D :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 20. Jul. 2011 13:45

^^Jaz sem si šla fru fru skrajšat k fizerki, mi to zastonj naredi. Enkrat mi ga je pa doma sestra skrajšala in me je čist ok postrigla :)
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 20. Jul. 2011 14:23

Jst sem si ga prala vsak drugi dan, včasih tudi vsak dan, ker mam hitro mastno kožo na čelu in se pol itak še lasje takoj namastijo :x Drugač sem si ga pa likala skor vedno, ker mi je sicer "gor skoču" in ni zgledal lepo, to je pač odvisno kake lase maš. Krajšat sem ga hodila k frizerju 1x na mesec, je blo v 5 minutah zrihtan pa še zastonj, me je pa opozoriu naj si ga raj ne sama, ker če nimaš res full ostrih škarij lahko nardiš velko p... iz las.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 25. Jul. 2011 20:13

Zdaj poleti si lahko privoščim sušenje las na zraku, zato imam precej manj razcepljenih konic. Sem si pa prihodu z morja nabavila čičkovo in kokosovo olje in res deluje! Lasje so fajn mehki, svetleči, nič mastni, konice pa tudi super zaenkrat ^^ Pozimi sem si s fenom in likalnikom precej scufala in uničila lasje, zdaj pa spet prihajajo v "formo" počasi :D
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 26. Jul. 2011 15:02

^^izdelki iz čička pa res super delujejo na lase!!! manj se lomijo in ful bolj so mehki!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov