Nega kože po sončenju

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Trnovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 1. 1. 2007
Kraj: Pod češnjo :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovka » 27. Jul. 2012 11:14

Pozdravljene,

imam svetlo polt in kljub temu, da uporabljam zaščitni faktor 30, mi nekako uspe, da me sonce na prsih zmeraj osmodi.
Zdaj sem začela opažati posledice tega, da izgleda koža na prsih ,,stara,, in me to ful moti.
Poznate mogoče kakšno kremo ali losjon, ki bi vso stvar, če ne vsaj odpravila, vsaj omilila?
Prav tako so se mi na obrazu začeli pojavljati rjavi madeži in pegice, kar me tudi zelo moti in me zanima, kakšne izdeke uporabljate za odstranitev tega.
Soncu se ne morem izogniti, ker imam takšno službo, da sem večinoma zunaj ( uporabljam pokrivala, sončna očala ), ampak me kljub temu zmeraj ,,dobi,,.

Najlepša hvala !
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 27. Jul. 2012 13:00

^^ prsi ali dekolte?

no, jaz bi na tvojem mestu vsekakor kožo bolj zaščitila že v štartu. sploh obraz! 30 za delo na soncu je premalo (čeprav so dvomi, da faktor več kot 30 sploh obstaja). 30 mam jaz za fris, ki sploh nisem svetla. eucerin, ljubica! (čeprav ni naraven, je pa sun blocker prve klase).

čeprav, kot sem že rekla, moj dekolte ne bi videl sonca več kot na morju, če bi delala na soncu. si boš ja čist uničila kožo, kolikor si je že nisi. posvetuj se malo s kakim strokovnjakom, reši kar se še da.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Trnovka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 1. 1. 2007
Kraj: Pod češnjo :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Trnovka » 27. Jul. 2012 15:09

Dekolte sem mislila ja :)

Saj vem, zaenkrat še morem potrpet s to službo, za drugo leto pa upam, da se mi bo nekaj novega odprlo pa grem v notranjost :)
V tem času pa bom poskušala kožo kar se da zaščititi, čeprav mi te kreme za sončenje grozno mašijo pore ( posledica tega so potem seveda mozolji), poleg tega pa ko se potim, teče vse v oči in peče za popiz...

Hvala za nasvet ;) Bom probala z eucerinom.
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 31. Jul. 2012 13:34

Jst sm si u Tuš drogeriji kupila eno kremo za sončenje s faktorjem 50 in res nč nisem opečena, samo redno se je treba mazat. Nekje na 2 uri, če si stalno na soncu. Al se boš zdej mazala, al boš mela pa rjave pege.
Pomaga pa dermoabrazija pri odpravljanju teh peg, če si prav predstavljam.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 31. Jul. 2012 14:37

Takole je... Faktor od 30 do 50 in mazat se na dve uri. To je, da preprečiš poškodbe od sonca. Če se že pojavijo npr. opekline- aloevera gel ali kaj podobnega vlažilnega in hladilnega. Ko opekline izginejo in za zgubano kožo priporočam olje- npr. jojobino. Proti pegam oz. pigmentnim madežem pa AHA kisline, ampak potem OBVEZNO UV zaščita 50 vsak dan.

To je edino, kar lahko narediš.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 31. Jul. 2012 15:46

30 dan danes je res že minimum kot zaščitni faktor. Jaz nisem svetla in hitro porjavim ampak vseeno uporabljam kremo faktor 50. Lani sem si kupila hawaian tropic neko pink flaško 50 faktor in mi je bila odlična. Sicer se je teško namazat, ker je tako gosta , ampak obstojna je pa ful. Nisem bila niti malo opečena.

Za po sončenju imam pa jaz najraje 100% aloe vera gel. Naravno in vlažilno. Je super hladilen občutek ko se namažeš.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
jana975
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 31. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a jana975 » 01. Avg. 2012 7:55

Jaz sem že dolgo časa nazaj imela en gel za po sončenju. Ne spomnim se znamke in modela, vem pa da je bil zelen in je bil super.

Seveda je najbolj pomemba zaščitna krema, dobro pri tem gelu pa je to, da po sončenju kožo navlaži in s tem "zdravi" opečeno kožo.

Meni je bil super, poleg tega pa je še ful dober občutek, ko naneseš ta hladen gel na kožo.
<a href="http://www.vsezazdravje.si/">vsezazdravje.si</a>
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 21. Avg. 2012 7:16

Najbolj koristi itak izogibanje pred sončnimi žarki.

Jaz sem po odstranitvi znamenja uporabljala kremo iz lekarne (Kelosun) in je bilo zelo učinkovito. Belo (neposončeno) je ostalo tudi na nogi kamor sem obrisala prst :? - je pa kmalu barva postala enaka :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov