Naravna kozmetika

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 12. Maj. 2011 18:01

Težko, da bom tudi jaz v prvo zadela, veš, je le toooooliko enih proizvodov pa tudi moja in tvoja koža nista enaki.
________

Najprej nekaj iz prve roke (jaz imam normalno do suho, deloma izsušeno kožo):

Jaz sem se zamašenih por in mozoljev (občasnih) znebila z uporabo olivnega olja. kapljico, dve olivnega olja s kapljico, dve vode ali tonika (trenutno imam jaz tega dodala pa sem mu 2 žlički MSM).

Ponavadi delam tako, da mam tole za zjutraj, potem čez Alima puder in ostali make up. Zvečer dam vse dol z olivnim aliarganovim oljem (lahko malenkost vode zraven, da se lažje razmaže) in gre vse krasno dol, make up, vse.

Zbrišem z bombažnimi blazinicami in končam s tonikom.

Ko mam kožo očiščeno, pa nanesem kapljico ali dve šipkovega olja, kapljico olivnega olja in kapljico vode.

Meni tole blazno ustreza. Sicer kdaj pa kdaj na primer na dopustih, ko ne nosim s seboj toliko olj, še vedno uporabim kremo (imam tole), ampak v osnovi jepa to moja temeljna nega. In mi res ustreza, ne masti, ne maši por, ne dela nečistoč. Super je.
________

Zdej kar se tiče konkretno Akamuti čistilne kreme, sem prebrala veliko pohval, meni osebno je povzročila veliko mozoljev, zato sem hitro prenehala z uporabo. Dala sem jo Sunshine, mogoče ti ona pove, kako je bila kaj zadovoljna.

Če že iščeš čistilno kremo, potem mogoče raje vzami od Inlight. Ta meni ni povzročala mozoljev, ampak je potem nisem kupila cele ker čistilnih zadev, kot vidiš, ne uporabljam.

Zdej če si ti imela kremo, pa čistilno kremo, pa tonik, pa še olje je bilo verjetno že vsega preveč. Jaz bi raje poenostavila za začetek. Probaj mogoče za začetek samo olje pa tonik.

Žal za tisto akamuti kremco s čajevcem ninom osebnih izkušenj, ampak čajevec načelom aje super za nečisto kožo. Je pa tudi ta krema zalo mastna, to velja za vse akauti kreme ker nimajo vode in so zelo koncentrirane in delujejo težke (se jih zelo malo porabi), čeprav niti niso.

Zakaj pa se ti mašijo pore na dekolteju? Si kaj takega uporabljala včasih?
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 13. Maj. 2011 17:20

Najlepša ti hvala za obširn odgovor :)

Kako pa si doziraš ta olja? S kapalko?
Tudi jaz sem v štartu mislila oz. upala, da bom olje lahko uporabljala za čiščenje, ampak se mi make-up ne odstrani lepo... še posebej maskara ( to je edini MU poleg pudra, ki ga uporabljam) je šla zelo slabo dol. tako da sem se zatekla k mleku.

Misliš, da se ta olja kaj razlikujejo? Bi bilo mogoče bolje kupiti Akamutijevega? Glede na to, kako malo ga porabiš res ne vem, zakaj sem šla kupovati tistega cenejšega :S

Zakaj se mi mašijo pore na dekulteju nimam pojma. poleti, ko me dobi sonček, je bolje. ampak mi gre vseeno to precej na živce in mi načenja samozavest :S
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 13. Maj. 2011 19:46

Olje si doziram s kapalko včasih pri olivnem pa kar zlijem na roko, sem se navadla dozirati. :)

Meni gre z olivnim ali pa arganovim popolnom avse dol, brez najmanjega drgnjenja. Katero maskaro po imaš, da ne gre? Meni gredo dol tudi vse temne sončke, šminke, vse vse. Tako da mi je res čudno da ti ne gre dol. jaz imam vsa olja od Akamutija ali od Akome, takoda drugih niti ne vem ocenjevati...

Olje imam res za dolgo, na primer z olivnim ne varčujem, res ne, ga imam za kremo, za čiščenje, še za lase včasih pa ga imam še recimo eno petino v steklenički, ki jo imam od decembra. Pa računaj, da ga za čiščenje veliko porabim.
Comtesse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 14. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Comtesse » 15. Maj. 2011 12:31

Kaj pa naravna kozmetika Skeyndor Essential? Js sm ravno kar dobila Emulzijo za čiščenje ličil z ekstraktom kumare, pa tonik s hamamelisom, pa ne vem če je to za kej.. A je kera že probala oz. ma izkušnje?

Prodaj pa te zadeve Farmeks vita, ki deluje kar precej kredibilno, sam me vseeno zanima vaše mnenje :)

http://www.farmeks-vita.si/

:?: :?: :?:
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 11. Sep. 2011 18:39

Hej punce,

Najprej upam da sem zadela temo :) V glavnem potrebovala bi kak praktičen nasvet… Nikoli nisem imela nevem kako problematične kože, sem pa bila res nedosledna pri čiščenju oz. negi obraza nasploh. Zdaj pa sem malo spremenila način življenja in se začela bolj zanimati tudi za naravno kozmetiko in ker nimam ravno izkušenj, bi za priporočila najraje prosila vas..
Trenutno stanje je tako: mislim da je moja koža bolj kot ne mešana. »Problematičen« je predvsem T predel – čelo, nos in brada. Na čelu in bradi ter tudi na nosu imam precej majhnih mozoljčkov, probleme pa imam tudi kjer imam probleme z zamašenimi porami – pojavljajo se mi take drobne pikice, ki pravzaprav niso niti pravi mozolji, ampak sploh ne izginejo.. Podobno kožo imam tudi ob robu lic ob lasišču, ki ga pač skoraj vedno prekrivajo lasje. Sicer pa so moja lička večinoma gladka in mehka ter vse prej kot mastna – tako je zgolj čelo (velikokrat se zjutraj in zvečer svetim kot da bi se namazala z mastno kremo, kar je verjetno tudi posledica nepravilne nege). Če si umijem obraz zgolj z vodo , pa imam stalen občutek zategovanja, predvsem po ličkih in okrog oči.

V glavnem, razmišljala sem o nakupu jojobinega olja, in sicer tegale akamutijevega: http://www.srcek.si/si/jojobino-olje-i3062.shtml Kolikor sem razumela, ga je priporočljivo uporabljati enkrat dnevno – bolje zvečer? Všeč mi je tudi tale tonik, ki je pa od sanctuma: [url]http://www.or-ca.si/Negovalna_kozmetika/Sanctum/Nega_obraza/Čistila_in_toniki_za_obraz/Organski_tonik_osvežujoča_meglica_za_obraz_150ml.html[/url] Zdaj pa nisem prepričana o kombinaciji obojega – najprej očistim obraz z jojobo, potem pa tonik, ne? To torej za zvečer, kaj pa zjutraj oz. čez dan? Bi potrebovala tudi kakšno vlažilno kremico, ali bo to dvoje kar dovolj za začetek?

Precej sem zbegana (očitno) :D Hvala za vse nasvete že vnaprej,

LP
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 12. Sep. 2011 7:08

Hej punce,

Najprej upam da sem zadela temo :) V glavnem potrebovala bi kak praktičen nasvet… Nikoli nisem imela nevem kako problematične kože, sem pa bila res nedosledna pri čiščenju oz. negi obraza nasploh. Zdaj pa sem malo spremenila način življenja in se začela bolj zanimati tudi za naravno kozmetiko in ker nimam ravno izkušenj, bi za priporočila najraje prosila vas..
Trenutno stanje je tako: mislim da je moja koža bolj kot ne mešana. »Problematičen« je predvsem T predel – čelo, nos in brada. Na čelu in bradi ter tudi na nosu imam precej majhnih mozoljčkov, probleme pa imam tudi kjer imam probleme z zamašenimi porami – pojavljajo se mi take drobne pikice, ki pravzaprav niso niti pravi mozolji, ampak sploh ne izginejo.. Podobno kožo imam tudi ob robu lic ob lasišču, ki ga pač skoraj vedno prekrivajo lasje. Sicer pa so moja lička večinoma gladka in mehka ter vse prej kot mastna – tako je zgolj čelo (velikokrat se zjutraj in zvečer svetim kot da bi se namazala z mastno kremo, kar je verjetno tudi posledica nepravilne nege). Če si umijem obraz zgolj z vodo , pa imam stalen občutek zategovanja, predvsem po ličkih in okrog oči.

V glavnem, razmišljala sem o nakupu jojobinega olja, in sicer tegale akamutijevega: http://www.srcek.si/si/jojobino-olje-i3062.shtml
Kolikor sem razumela, ga je priporočljivo uporabljati enkrat dnevno – bolje zvečer? Všeč mi je tudi tonik, ki je pa od sanctuma: http://www.sanctumaustralia.com/organic-skincare-tonerefreshmist.html (videla sem ga v orci)

Zdaj pa nisem prepričana o kombinaciji obojega – najprej očistim obraz z jojobo, potem pa tonik, ne? To torej za zvečer, kaj pa zjutraj oz. čez dan? Bi potrebovala tudi kakšno vlažilno kremico, ali bo to dvoje kar dovolj za začetek?

Precej sem zbegana (očitno) :D Hvala za vse nasvete že vnaprej,

LP

(se opravičujem za dvojen post, nekaj mi nagaja forum :oops: )
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 12. Sep. 2011 10:01

Jojoba olje jaz uporabljam kar namesto kreme. S tem, da sem se zalotila, da mi je poleti dovolj po umivanju samo tonik, kreme ne rabim. Zdaj na jesen bom pa spet začela uporabljat jojobo. Imam načeloma suho kožo, vendar se mi poleti očitno obrne :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Dita-
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 618
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Dita- » 12. Sep. 2011 13:29

Ful morm pohvalt akamuti.uk! v petek sem plačala in danes že dobila paket. sm bla čist presenečena, poleg tega da sem 30€ prišparala je še ful hitro prišlo. o izdelkih pa poročam ;)
Our passion is our strength <3
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 13. Sep. 2011 9:25

positive vibration napisal/-a:Jojoba olje jaz uporabljam kar namesto kreme. S tem, da sem se zalotila, da mi je poleti dovolj po umivanju samo tonik, kreme ne rabim. Zdaj na jesen bom pa spet začela uporabljat jojobo. Imam načeloma suho kožo, vendar se mi poleti očitno obrne :D


Aha.. Kaj pa potem uporabljaš za umivanje? :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 13. Sep. 2011 9:36

Hmmm....vodo? :)

Če se bolj naličim, kar je recimo 1x na teden, pa še od lusha Aquamarine.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 13. Sep. 2011 9:39

Aja, oprosti, sem mislila da imaš kakšen gel/peno za umivanje. Hvala :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 13. Sep. 2011 14:31

Dizzy.girl tudi jaz ti priporočam jojobino olje, ki ga tudi jaz uporabljam kot nočno kremo. Tisti tonik od Sanctuma je meni ful super, uporabljam tudi Sanctum čistilno kremo in v kombinaciji s tonikom sta meni najboljša izdelka za čiščenje obraza!
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 14. Sep. 2011 7:55

Haley, če prav razumem potem zvečer najprej umiješ obraz s temi izdelki od sanctuma, potem pa naneseš jojobo? Ali je kak drug vrstni red? :oops: Kako pa zjutraj?
Hvala ti :)

Aja, še to, blažilna organska čistilna krema od sanctuma naj bi bila bolj za normalno in suho kožo, tako da bi meni verjetno bolj ustrezala organska čistilna pena za mešano in mastno ... Hmm ...

Mogoče katera ve katero jojobino olje je pa poleg akamutijevega še kvalitetno (100%, nerafinirano)? In kje se ga da dobiti v ljubljani?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 14. Sep. 2011 23:54

^^Ja zvečer si najprej umijem obraz s temi izdelki, potem pa nanesem jojobino olje. Zjutraj si pa ponavadi umijem obraz samo z vodo, potem pa nanesem neko kremo - sedaj imam še od 100%Pure s faktorjem, za pozimi pa uporabljam kakšno bolj hranljivo, ker se mi zdi da imam pozimi bolj suho kožo.
Trenutno uporabljam od Sanctuma peno in mi je čisto ok. Imam pa drugače bolj mešano kožo, mogoče pozimi malo bolj suho.

Akamutijeva hladno stiskana olja so vsa kvalitetna. Jaz sem do sedaj imela jojobino, oljčno in ricinovo olje. Kupiš pa jih lahko v trgovini BB natura, ki jo najdeš v ljubljanski Supernovi. Lahko pa tudi preko njihove spletni strani

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron